Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki számít "törvénytelen...

Ki számít "törvénytelen gyereknek"? Az, aki házasság előtt fogant, vagy az, aki házasság előtt született?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy tudom, az számított annak, aki úgy született, hogy az egyik fél házas volt (magyarul a házas férfi lefeküdt egy olyan nővel, aki nem a felesége), és a születendő gyermeket nem vette a nevére. Ma már ezt nem veszik olyan komolyan. Régen komoly megvetéssel néztek az ilyen körülmények között született gyerekekre, sokszor nevezték őket fattyúknak. Szerintem ez gonosz dolog volt, mert szegény gyerek nem kérte, hogy megszülessen; ő nem tehet semmiről, ami történt.
2010. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aki házasságon kívül születik.


Vagy házasságon kívül fogan más apától /születik más anyától.


Vagy házasságban születik más apától, más anyától.

2010. júl. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ma nem létezik már régóta ilyen fogalom.
2010. júl. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a házasságon kivül született gyereket nevezték így, (fattyú) ma már szerencsére ennek nincs jelentősége.

mekkora baromság törvénytelennek, fattyúnak nevezni és hátrányosan megkülönböztetni pont azt a kisembert, aki a helyzetről végképp a legkevésbé tehetett.

2010. júl. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Az elsö összevissza ir mindenfélét, ami nem igaz.

Régen az számitott törvénytelen gyereknek, aki házasságon kivül született (azaz az anyja nem volt feleség, hanem lány, vagy özvegy - akkoriban elvált nö még nem igen volt, csak egész különleges esetben).

Ma már ilyen fogalom hivatalosan nincs.

2010. júl. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok: de igaz.
2010. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!