Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A rendszerváltás előtt a...

A rendszerváltás előtt a közvélemény hogyan vélekedett a házasságon kívüli úgynevezett törvénytelen gyerekröl illetve azokról a nőkröl akik úgy szültek gyereket hogy közben nem volt férjük?

Figyelt kérdés
2013. dec. 22. 18:45
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
76%

"A rendszerváltás után ugye hirtelen minden szabad lett...és a 70-es években születettek teljesen elkanászodtak. Alig van köztük megkeresztelt...ministráns pláne."



Én ezt inkább jótékony, jó irányú fejlődésnek mondanám! Végre kezd kiábrándulni a világ a vakbuzgóságból, és a valódi életre koncentrálni valami dajkamese helyett.

2013. dec. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Pendulum92 ***** válasza:

" Kérdésedre visszatérve: ha valakinek teszemazt 3 férfitől van 3 gyereke, akkor annyit tudunk róla, hogy 3 férfit szeretett, és 3 szerelem teljesedett be az életében. Szerencsés nő.:) "



És mi van akkor, ha a 3 bol kettőt egy buliban csinálta, fullrészegen? :D

2013. dec. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
79%
Persze, ilyen eset is lehetséges, de talán elfogadhatnánk a másik ember életmódját akkor is, ha mi nem helyeseljük.
2013. dec. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 Pendulum92 ***** válasza:
78%
Ezzel egyetértek.
2013. dec. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
28%

A gond ott van hogy a mai noknek nincsen onbecsulesuk barmivel megelegszenek Nem igenylik a hazassagot osszekoltoznek es szulnek barkinek aki szepen nez rajuk.

Aztan itt sirnak ,,nem vesz el a parom,,3 gyerek utan sem.

Nem szeretem a mai tarsadalmat mert lealacsonyitja a noket vagyis inkabb a nok magukat, es a ferfiak ugy erzik nem kell a hazassag hiszen mindent megkapnak azon kivul is.

2013. dec. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
39%
Én úgy tudom szégyellnivaló dolog volt, a környezetük is lenézte, lesajnálta őket.
2013. dec. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
20%
35: tán nem kéne általánosítani...
2013. dec. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
73%

lányanya konkrétan nem igazán volt


ja nyilván a fogamzásgátló elterjedése elött kevesebb volt a baleset terhesség... gondolkoz már

2013. dec. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, nekem a rendszerváltás előtt született 2 gyerekem élettársi kapcsolatban, és egyedül a saját anyám kapott hisztirohamot arra, hogy nem akarunk házasodni, senki mást nem érdekelt, soha.
2013. dec. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
75%

Vidéken szégyennek számított "zabigyereknek" lenni, manapság már nincs jelentősége.

Az emberek ugyanilyenek voltak akkor is, csak nem ennyire a kirakatban csináltak mindent. Ha apa megcsalta anyát - vagy fordítva -, akkor nem egyből váltak, mert az is szégyen volt (vagy egyszerűen csak nem volt megszokott, és kilógni a sorból kínos volt). Amellett ott volt a mindent eltakaró kötény...

2013. dec. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!