Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Miért nem akar...

Mit tegyek? Miért nem akar egyik unokatesóm sem segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval,az a helyzet,hogy én egyedül élek Cegléden,és az ünnepeket az anyukámnál Celldömölkön szoktam tölteni.25-én nálunk van egy ilyen "nagy családi találkozó",ahova jönnek testvéreim,unokatestvéreim.És ugye ilyenkor van egy nagy családi ebéd.Ebéden a tesóim nem szoktak maradni,hanem becsomagoljuk nekik a kaját,ami érthető is,mert ők nem Celldömölkön laknak,hanem messzebb,és mivel 3-4 éves gyermekeik vannak igyekszenek hazamenni,mert az ilyen korban nem viselik annyira jól a 2 és fél órás utat.Viszont a 4 unokatesóm(Vera,Mónika,Attila,Éva),akik közül kettő(Éva,Attila) családos,bár nekik nagyobb gyerekeik vannak,és itt maradnak ebéden,de általában ebéd után húznak haza.Vera és Mónika meg állandóan lelép minden ok nélkül,ahelyett,hogy segítenének mosogatni,pakolni vagy ilyesmi,mert nekem és anyukámnak elég nehéz...

És tegnap este felhívott Vera,és megkérdezte,hogy holnap mennyire lenne-e muszáj ott maradnia ebéd után segíteni.Én meg mondta,hogy igen,muszáj,mert nagyon sok meló nekünk kettőnknek.Erre ő el kezdett nyafogni,hogy de neki ilyen helyre,meg olyan barátnőjéhez kell mennie meg stb...Mónikát meg az egész nem érdekli,mert szerinte hülyeség anyunak ilyen nagy "ünnepséget" tartani,amúgy is csak a meló van vele,de ha ebéd van meg izé,persze szívesen eszi a finom kaját meg szívesen kapja az ajándékokat?

Mit tegyek?Nem akarom,hogy kettőnkre maradjon a munka,mint tavaly meg tavalyelőtt..Hogy beszéljem meg velük?

Válaszokat köszi!

Tekla



2013. dec. 22. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor ne hívjatok vendégeket. Vendégnek kötelező mosogatás elé érdekessel vagytok.

3-4.éves gyereknek 2,5 óra út azért nem a világ, ha már elmennek ott is maradhatnának, csak egyszerűbb nekik is gyorsan lelépni.

2013. dec. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem,nem kötelező a mosogatás,de azért,hogyha valaki a családból tudja,hogy elkéne a segítség,akkor nem kéne csak úgy lelépnie.
2013. dec. 22. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Vendégekkel tényleg nem szokás mosogattatni. Vagy ne rendezzetek bulit, vagy előre legyen kikommunikálva, hogy ki mit csinál. Pl. nálunk megegyezett a család, hogy mindenki visz valami kaját, előre egyeztetjük hogy ne legyen öt köret főétel meg semmi. Így mindenki tesz hozzá és a háziasszony se lesz hulla.
2013. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ekkora probléma a mosogatás, akkor ne csináljatok bulit. Soha eszembe nem jutna megkérni a vendéget, mégha családtag is, hogy segítsen már mosogatni. Az a háziasszony dolga, miután elment a vendégsereg.
2013. dec. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!