Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy csak most...

Normális, hogy csak most mondták el, hogy akiről eddig hittem, nem az igazi apám?

Figyelt kérdés

Az volt az okuk, hogy eddig nem közölték velem, hogy nem tudták, miként viseltem volna, és ezzel csak nekem akartak jót. Pedig ők is nagyon jól tudták, hogy egyszer muszáj lesz megtudnom, és ennyi év után közölték.

19/F


2013. dec. 26. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

örökbefogadó családoknak azt tanácsolják, hogy kezdettől úgy neveljék a gyereket, hogy tudja, nem ők a vér szerinti szülei. persze kedves mesébe költve, de így eleve ebbe nő bele, ez lesz a természetes, így nem éri sokk.

sajnálom, hogy te most tudtad meg, de próbáld meg feldolgozni és elfogadni, biztos sajátjukként szeretnek, és pont ezért nem tudták elmondani :(

2013. dec. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyedi helyzet függő. Nyilván rohadt nehéz volt nekik. Lehet halogatták is. Olyan ez mint amikor randira akarsz hívni egy csajt. Ezer okot tudsz találni, hogy most mégsem :D Ne bántódj meg azért, hogy nekik ez így sikerült.


Amúgy, hogy viseled? Hogy érint?

2013. dec. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy van aki soha nem tudja meg az ilyesmit, szóval azért az nem olyan nyilván.
2013. dec. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért remélem nem fogod utálni őt.

Felnevelt,azt nem tudom,hogy milyen módon.De remélem becsületesen,fiának tekintet,meg ez után is annak fog.(szerintem)

Örülj,hogy tudod,bár sok helyen tényleg nem tudják.Pedig kötelezik őket rá.

2013. dec. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Az az igazi apád, aki felnevelt.
2013. dec. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Igen tényleg az az igazi apud, aki felnevelt.

Elkövettek egy hibát, már az elejétől kellett volna tudnod és akkor nem nyilvánítottál volna nagy jelentőséget neki, mert természetes lenne.

Én így tettem a lányomnál, akit 3 éves kora óta nevelek közösen a párommal, de tökéletesen tudta az elejétől fogva, hogy nem a vér szerinti apja, mégis apának szólítja. Én anno jobban féltem attól, hogy valaki "jóakaratú" idegen, rokon, szomszéd elkotyogja, mindig jobb az egyenes út, de nem mindig könnyebb :-).


Próbáld magad túltenni rajta, nekik sem volt könnyű.

2013. dec. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet, bár relatív mi számít normálisnak?!

Nekem speciel a mai napig nem mondták el az igazat. Idősebbként mikor magadtól jössz rá és összeáll a kép hogy gyerekként mik voltak azok az érdekes megjegyzések, hogy máshogy viselkedtek veletek X Y személyek, hogy mi mindenből maradtál ki, ami esetleg jobb hatással lehetett volna a jellemfejlődésed során. Nos, az az érzést leírhatatlan.

S habár „felnevelt” mindezt úgy, hogy sosem foglalkozott velem, nem voltak közös programjaink, személyes beszélgetéseink, csak sok kellemetlen emlék én mindezek után is apámként tekintek rá.

Én azt tanácsolom mindenkinek, akik örökbe fogadnak, vagy másik fél van a dologban hogy jobb, ha tudatják a gyerekkel, elvégre ő nem tehet semmiről, ne eméssze magát olyan dolgokkal, amikkel nem kéne.

Kérdező fel a fejjel tudom/ sejtem miket érezhetsz, próbáld magad túltenni rajta.

21/F

2013. dec. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azé a föld, aki megműveli.
2013. dec. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!