Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársi nyilvántartás....

Puma84 kérdése:

Élettársi nyilvántartás. Bővebben ki tud erről többet? Ezt csak helyileg tartják nyilván? Vagy országosan is valahol?

Figyelt kérdés
2013. dec. 27. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez hivatali dolog, tehát nem egy adott városba tartják csak nyilván. Google.com.
2013. dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Zehát ha én pl, 2 éve aláírtam egy ilyen papírt, de azóta már nem élünk együtt és várost is változtattam, akkor nem kell visszautazni az eredeti városba?
2013. dec. 27. 16:28
 3/12 anonim ***** válasza:
A lakhelyedhez tartozó hivatalban intézheted.
2013. dec. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de ha én nem tudnék visszamenni az eredeti lakhelyemre, akkor és elmennék egy másik megyében másik közjegyzőhöz, másik férfivel egy ilyen papírt csináltatni, akkor az ott kibukna? (nem rólam van szó, csak túl csavaros egy történet annak próbálok utána járni)
2013. dec. 27. 18:26
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi csináltattunk ilyen papírt.Az Országos nyilvántartásba vezetik.
2013. dec. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

tehat valakivel osszepapirozott az illeto most meg massal akar osszebatyuzni?

Ugyanaz a procedura mint a valas az elozovel kotottt szerzodest fel kell bontani.

2013. dec. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan. Összepapírozott, most meg újra akar. Hátha a közjegyző előtt kibukik,h.egy másikkal márt csinált ilyet nem?
2013. dec. 28. 10:22
 8/12 anonim ***** válasza:

Le bizony de bigamiaert nem buntethetik meg.

Viszont kovetkezmenye lehet pl nyugdij ozvegyi jarulek kolcsonok stb.

Majd egyszer kiborul a bili max a temetese utan ott fog allni markot tartani hosszu sorokban a sok ,,ozvegy,,

2013. dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Addig nem jegyzik be az új élettársat míg meg nem szüntetik a mostanit.
2013. dec. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

CSK-ban kerül sor annak elsőkénti törvényi kimondására is, hogy az élettársi kapcsolat az életközösség létesítésével jön létre, és megszűnik, ha az élettársak egymással házasságot kötnek vagy az életközösségük véget ér.


Az élettársi nyilvántartásba újabb nyilatkozat nem jegyezhető be, amíg a korábban nyilvántartásba vett élettársi kapcsolat fennállását az élettársi nyilvántartás igazolja.


Az élettársi nyilvántartás adatait a közjegyző és az országos kamara (MOKK) kezeli.

2013. dec. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!