Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A rendőrségi nyilvántartás...

A rendőrségi nyilvántartás vagy az anyakönyvi kivonat hitelesebb?

Figyelt kérdés
Igazoltattak egyszer, nem volt nálam semmi, mert csak pár pár utcányira mentem valahova. Felvették az adataimat, anyám nevénél mondták, hogy náluk nagynéném neve van bejegyezve. Ő már rég meghalt, én nem is találkoztam még vele. Anyakönyvi kivonatban viszont anyukám neve van. Melyik a hitelesebb?
2013. márc. 3. 14:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Tehát lehet, hogy a nagynéném az igazi anyukám, csak meghalt kiskoromban?
2013. márc. 3. 14:54
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Anyakönyvi kivonat, de...

Kérdezz rá anyukádra, apukádra.


Ha nincs megnyugtató válasz, dns...

2013. márc. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyakonyvi kivonat alapjan keszul az osszes szemelyazonosito okirat. A rendorsegi nyilvantartasba te hogy kerultel????
2013. márc. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

anyakönyvi kivonat a valós, kivéve, ha örökbe fogadtak, mert akkor átírják az anyakönyvi kivonatot (ha a születésedkor adták ki, akkor ez utóbbi valószínűtlen)


nem mellesleg a rendőrségi nyilvántartás ugyanaz a rendszer, mint amibe az anyakönyvvezető ír, nem lehet eltérés

2013. márc. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy kerültem, szerintem mindenkinek benne vannak az adatai, ami alapján ellenőrizni tudják, hogy kicsoda. Vannak, akik előtt nagyon sokáig titkolják, hogy örökbe fogadták. Ők akkor hogy nem buknak le, ha az anyakönyvi kivonaton rajta van eredeti anya neve?
2013. márc. 3. 15:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ahogy írtam fentebb, ha örökbe fogadnak, akkor anyakönyvi kivonatot cserélnek ;)
2013. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, még nem láttam, amikor elkezdtem írni:)
2013. márc. 3. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!