Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj, ha a volt párjával...

Baj, ha a volt párjával rendszeresen beszélget a párotok?

Figyelt kérdés
Azért írtam ki a kérdést, mert olvasgatván a válaszokat, sok helyen írják a feleségek/férjek, hogy őket nem zavarja, ha a párjuk az exével rendszeresen tartja a kapcsolatot. Tényleg úgy gondoljátok ez nincs romboló hatással egy párkapcsolatra? Kíváncsi lennék a véleményetekre!

2013. dec. 27. 21:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Engem nem zavar - az ex nem véletlen ex, neki is van párkapcsolata, a férjem meg nem véletlen az én férjem.


Csak abból tudok kiindulni, hogy a húgom pl. az egyik exével még jó barátságban van, a srác sokat segít édesanyánknak is, ha tud valamiben (mivel ugye éveken át a család része volt). Nem kell mindig rosszra gondolni...

2013. dec. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom nem beszél az exekkel, illetve ő nem keresi egyiket sem, de ha felhívja valamelyik (nagyon ritkán), akkor beszél velük illemből. Nem látok ebben semmi kivetni valót. Sőt, az egyik exe a legjobb barátjának a húga, akinek már van férje és két gyereke, mégis náluk nyaraltunk a nyáron és nagyon jól elvoltam a nővel, egy percig sem gondoltam rá úgy, hogy a párom exe, hiszen még tinik voltak, mikor jártak, most meg már mindenki harminc felett van. Ez még szerintem bőven belefér.
2013. dec. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik exem közös barátunk. Normális, felnőtt emberek, akik korrektek másokkal és egymással, őszinték a kapcsolatban, azoknak nem kell sunnyogniuk. Azt a kapcsolatot évekkel ezelőtt lezártam, a férjem pedig felnőtt ember, egészséges önbizalommal és hittel. Ehhez persze normális emberek kellenek, megértem, hogy nem minden kapcsolatban képzelhető ez el.
2013. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom nem beszél egyik exével sem. Én igen. Néha felhívjuk egymást, vagy beszélünk facen, de semmi extra nincsen benne. Segítünk egymásnak ebben-abban. Múltkor kölcsönadtam neki valamit pl. Ő is együtt él a barátnőjével, én meg a barátommal. Mi is együtt éltünk anno. nem is bírtuk elviselni egymást...
2013. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Az eddigi válaszok alapján talán bennem lehet a hiba, de mi nem tartjuk az exekkel a kapcsolatot, és tudatosan. Egyszerűen feleslegesnek érezzük. Párom több exbarátnőjével is jóban volt még a kapcsolatunk elején. De én elég szarul éreztem magam amikor találkozgattunk velük, állandóan az lebegett a szemem előtt, hogy előttem vele szexelt....De hála az égnek mára ezek a lányok "leperegtek" róla, és egyáltalán nem érzem rosszul magam emiatt. Azóta már együtt élünk, és tényleg egyikünknek sincs igénye ilyesfajta kapcsolatokra...
2013. dec. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5. Ez nem arról szól, hogy kiben van a "hiba". Én egy exemmel sem tartom a kapcsolatot, a páromat néha keresi az egyik (az első barátnője, akivel hosszú ideig jártak), voltunk már hármasban is italozni egyszer, nem látok ebben semmi rosszat. A húgom is egy exével tartja csak a kapcsolatot.


Szerintem csak kivételes esetekben alakul ki válás után ilyen jó kapcsolat, semmi kivetnivaló nincs benne. De nem arról van szó, hogy direkt, minden exükkel szándékosan keresik a kontaktust, ezek inkább egyedi esetek.

2013. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Engem zavarna,úgy szint a páromat is!
2013. dec. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legutóbbi exem az egyik legjobb barátom. Jó kapcsolatban vagyunk, találkozni ritkán szoktunk, de beszélünk majdnem minden nap.

A párom azt mondta, hogy neki ez furcsa, de bízik annyira bennem és magában, hogy ne problémázzon rajta. Persze én se bonyolítom a dolgot, az ex chatablaka majdnem mindig nyitva van, ha akarja, akár az egész beszélgetésünket visszaolvashatja a párom, nincs takargatnivalóm.


Neki is van egy olyan exe, akivel kapcsolatot tart, bár ott nem is csak az exszel, hanem az egész családdal. Mondta, hogy ők fontosak számára. Nekem pedig eszem ágában sincs elszakítani tőlük.


Nem gondolom, hogy az ilyesmi romboló hatással lenne. Kivéve ha valamelyik fél féltékenykedik - de aki ok nélkül féltékenykedik, annak az önbizalmával van probléma, és ha nem az exre, akkor a kollégára féltékenykedne, tökmindegy.

Sőt inkább pozitív. Van olyan exem is, akitől úgy váltunk el, hogy azóta se beszéltünk és nem is érdekel. Akárhonnan nézem, az ilyen nem lehetett egy igazán mély kapcsolat...

2013. dec. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ:

- ha pl. van gyerek, akkor az a NORMÁLIS, hogy tartja a viszonyt az exszel, és nem kiabálnak tücsköt-békát egymásra... én olyan férfival nem i kezdenék, aki a gyerek érdekében nem próbálna meg emberi viszonyt ápolni a gyerek anyjával

-mennyire gyakori az a rendszeresen...

-az ex megbízható-e / flörtöl-e / akar-e vmit.


Ha ilyen téren nincsen probléma, akkor sztem nem az ördögtől való. Nem ritka és rossz, ha egy pár baráti viszonyt ápol a szakítás után. Ha a páromat és az exet megbízhatónak tartom, akkor részemről oké, nem nyávognék miatta addig, amíg nem adnak rá okot.

2013. dec. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyrészt a körülményektől függ,másrészt egyénfüggő,ki mennyire képes tolerálni az ilyesmit.Én például elfogadhatónak tartom,ha valaki nincs rossz viszonyban az exével,illetve az exeivel,azt is,ha életbevágó dolgok esetén,vagy az évi párszori jókívánságok ügyében (születésnap,névnap,karácsony)kommunikálnak egymással,viszont átlépi nálam a határt a rendszeres és indokolatlan kapcsolattartás,a pióca típusú ex,valamint a flört.
2013. dec. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!