Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni egy olyan...

Mit lehetne tenni egy olyan anyukával aki rendszeresen veri a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Kézzel üti őket, könyvvel veri a fejüket, rángatja őket, ordibál velük úgy, hogy a harmadik szomszéd is hallja csukott ajtók és ablakok mögött is..

A nagyobbik gyerek a suliban már rengetegszer sírva fakadt, nevelési tanácsadóhoz küldték, ott mondta el hogy az anyja rendszeresen veri őket. Ezután a gyámügy is képbe került, de ekkor az anya átváltozott mintaanyukává, kb fél évig tartott, most újra elkezdte őket verni.

Én közvetlen szomszédja vagyok a családnak, naponta ordibál többször is, aztán lehet hallani a csattanásokat, koppanásokat is majd a gyerek sírást, aztán megint anyuka üvöltözését..

A rendőrség nem tud eljárást indítani, mert nincs tanú, nem látja senki, csak hallani lehet, illetve a gyereke mondja, de hát az anyuka kimagyarázza és kimenti magát mindig..


2013. márc. 25. 13:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Szegény gyerek...

Talán megint a nevelési tanácsadónál vagy a gyámügynél kéne próbálkozni. Csak komolyabban veszik az ügyet, ha az anyuka "visszaeső" gyerekbántalmazó.

Azért szörnyű, hogy a rendőrségnek hogy meg van kötve a keze.

2013. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Én megveretném.
2013. márc. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Apa nincs? Nagyszülő?
2013. márc. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Apuka meghalt, nagyszülők sem élnek már csak egy nagymama, az anyuka édesanyja, de ő meg falaz a lányának..
2013. márc. 25. 13:37
 5/16 okoska31 ***** válasza:

gondolom sem apa, sem nagyszülő....


ha tényleg jól hallható, akkor érdemes a gyámügynél próbálni egyet, hogy jöjjenek ki "sutyiban" (hátha), hogy tettenérjék, mert a szomszédban hallani.

És akkor nálad meghallgatják.


A hangfelvétel sajnos semmit nem ér ilyen esetben.


persze lehet, hogy túl sok filmet nézek:) - de szerintem tudnál találni olyan érző gyámügyest, aki hajlandó egy ilyen akcióra...

2013. márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A megveretéssel szerintem sokat nem érne el senki. Még az is lehet, hogy utána a gyereken bosszulná meg.

Gyanús, hogy őt is verték gyerekkorában, de ez nem mentség arra, amit ő csinál a gyerekével! Kezeltetnie kéne magát, de ha erre nincs hajlandósága, akkor kényszeríteni nem lehet.

A gyereknek van apja? Mi van vele? Ő milyen ember? Együtt él a két szülő? Ha igen, akkor tétlenül nézi, mit művel az anya? Ha nem, akkor nem lehetne nála elhelyezni a gyereket?

2013. márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 okoska31 ***** válasza:
még azt lehet, hogy ha nem is megy ki, de beszéld meg vele, hogy adjon egy mobilszámot, és felhívod, amikor hallani, és a telefonon keresztül meghallgathatja..
2013. márc. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat, még nem jelent meg a válaszod, azért kérdeztem rá az apára.
2013. márc. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Készüljön a gyerekek által videófelvétel. Lakáson belül. Ma már elég sok embernek van videófelvevő a telefonján. Mikor ez történik, vegyék fel videóra ha tudják. De ezt csak a gyerekek csinálhatják meg, te mint külsős nem teheted meg, mert az abban a pillanatban személyi jogok megsértése.
2013. márc. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tegyük fel hogy az anyuka mégis 'lebukik' gyerekverés közben:kihez kerülnének a gyerekek?Nem az anyát akarom védeni csak felmerült bennem ez a kérdés mivel sem apuka sem szóbajöhető nagyszülő nincs.Gyermekotthonba?
2013. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!