Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy illik karácsonykor egy...

Hogy illik karácsonykor egy kapcsolatban a fiu családjánál vagy a lány családjánál kell tölteni a szent estét?

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
A szentestét szerintem a saját családnál illik tölteni idegen nélkül.A fiú és a lány is maradjon otthon.
2009. nov. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is, kivéve, ha a fiú meg a lány már férj és feleség, akkor belép a 3. lehetőség is: kettesben 24-én, aztán első nap egyik, 2. nap a másikuk családjánál.
2009. nov. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
ha már régebb óta együtt vagytok, akkor a szentestét bármelyik családdal tölthetitek, amelyik meghív, ill. szívesen lát benneteket. Ha csak rövid ideje vagyok együtt, akkor mindenki a saját családjával. Van még egy hónap idő arra, hogy mind a két családdal megbeszéljétek az ünnepi beosztást. Nálunk a szentestét a még nem családos fiam a barátnőjével nálunk kezdi, és gyertyagyújtás és vacsora után elmennek a lány szüleihez. Az összes gyerekünk és unokánk 25-én a menyeink szüleinél lesz ebédre, 26-án pedig nálunk gyűlnek össze szintén ebédre, ami a legtöbb esetben persze belenyúlik a vacsorába is. Ez az év legboldogabb napja, mert mind együtt lehetünk.
2009. nov. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk anno úgy volt az előző barátommal , hogy a szentestét mindketten otthon töltöttük saját családunkkal.másnap náluk volt ebéd, harmadnap meg nálunk. és ez ment évekig. az új párommal már együtt élek és természetesen a karácsonyt is együtt töltjük.
2009. nov. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem kell.

Tölthetitek külön, mindenki a saját családjánál, vagy 24-én az egyik, majd 25-én a másik családnál.

Ahogy nektek jól esik és ahogy meghívnak.

2009. nov. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját családjánál. Ha együtt éltek, akkor kettesben otthon. Azért szent este. Szent Család, stb.
2009. nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

na igen!külön...az a helyzet h mi együtt lakunk de nem vagyunk házasok de még csak jegyesek sem.kettesben a karácsony csak azért nem jó mert sportolóként mindketten távol lakunk a családtól!

az a helyzet h engem nem annyira bir a barátom anyukája(szokásos anya-menye dolog)és én így oda nem szivesen mennék a szeretet ünnepén.ráadásul ö nem is hívott meg.Viszont anyukám már meghívott minket!ami még sztem a mi családunk mellett szól az az hogy míg a barátom szülei többször is eljönnek minket látodgatni addig az enyém sajnos nem tud mert dolgoznak és nincs igy szabad idejük meg az anyagi háttér se olyan h tudjanak jönni.

Valószínűleg külön fogunk karácsonyozni mert nem sikerül megegyeznünk.



köszönöm a válaszokat!

2009. nov. 28. 11:51
 8/9 anonim ***** válasza:

mi kapcsolatunk elején úgy voltunk,hogy szentestét mindenki otthon töltötte a saját családjánál.

Most már úgy van,hogy én szüleimhez megyünk este, vacsora,ajándékbontás stb, aztán később átmegyünk párom családjához. szerencsére megoldható,mert egy faluban élünk.

25.-ét pedig az én nagyszüleimnél töltjük (párom nagyszülei sajnos már nem élnek).

21/L

2009. nov. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

én is úgy gondoltam hogy a szentestét nálunk majd másnap elmegyünk hozzájuk és ott is egy kari.sajnos nem laknak ők olyan közel hogy megoldhatnánk azt h kicsit itt kicsit ott.

az a baj hogy nekem ez nagyon fontos lett volna ha ö is ott lesz velem,mert mindenki ott lesz aki fontos nekem,még a két volt lakótársam is akikkel 5 évig éltem együtt míg nem költöztem össze a barátommal és akikkel már szoros baráti kapcsolatunk lett.(ök nincsenek jóba a családjukkal és h ne egyedül karácsonyozzanak mindig meghivjuk öket hozzánk)és szeretem volna ha ö is eljön mivel én azért költöztem hozzá hogy ne kelljen kölün lennünk sokat és azt hittem h ekkora áldozat után ez a minimum h eljön hozzánk.

2009. nov. 28. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!