Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várom el a páromtól,...

Jogosan várom el a páromtól, hogy tegyen félre a saját pénzéből?

Figyelt kérdés

A párommal még nem élünk együtt, én egyelőre az egyetemen tanulok (még 2,5 évem van hátra), ő pedig dolgozik, havonta 100 ezer forintot keres.


Az én családom nincs eleresztve, ezért bele kell adnom otthon a rezsibe és magamnak fizetnem a dolgaimat, szóval arra már nem nagyon futja a diákmunkás pénzemből, hogy még félre is tegyek. Amíg tudtam, addig tartalékoltam, persze, de most kissé nehezebb időket élünk, és lassan kénytelen leszek a kevés megtakarításomhoz nyúlni.


A páromnak azonban semmit nem kell otthon beadnia, és mégis elb*sz havonta 100 ezret... ha néha-néha félrerakott belőle, akkor a kocsijához vett iszonyat drága dolgokat, hogy a maradék is elfogyjon.


Ez azért akaszt ki, mert megbeszéltük már, hogy ha az egyetem elvégzése után nem találok normális munkát (gazdasági diplomával, 3 nyelvvel), akkor mi is kimegyünk külföldre dolgozni. Én szívem szerint már most mentem volna, de a párom mindenképpen ezt akarja, hogy befejezzem az egyetemet. Merthogy "én majd a tudásom adom, ő meg a pénzt" a közös jövőhöz.


ÉS mégsem képes félretenni egy forintot sem, pedig annyiszor megbeszéltük már. Nem kel milliókat, de minimum annyit, hogy ha tényleg nem jön össze nekem semmi értelmes munka, akkor legalább kezdőtőként legyen kimenni, mert nem biztos, hogy én össze tudok gyűjteni annyi az egyetem és a kiadások mellett.


Jogosan várom el, hogy spóroljon, ha már a közös jövőnket tervezzük?


2013. dec. 30. 10:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Én a helyedben nem támaszkodnék egy ilyen emberre.
2013. dec. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen jogosan, nem tudom a párod hány éves lehet,de elég kisgyerekes a gondolkodása. Így nem megy sokra az életben, akár veled, akár egyedül... Meg kell tanulnia, hogy félre kell tennie kisebb-nagyobb összeget. Elkényeztetett gyerekkora volt, így ahogy írod, vagyis szerintem és ezért nem tanulta meg, hogy valójában mennyit is jeent 2000 forint például.


Vagy elbeszélgetsz jó mélyen vele, vagy vársz amíg benő a feje lágya, bár kétlem, hogy ez a közeljövőben bekövetkezne.

2013. dec. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Felig jogos a terveitek miatt, de masreszt nem.

Ez az o pénze, amiert o dolgozik meg. Mivel nem éltek egy háztartásban, igy fel se merül a kozoskassza kerdese.

Emiatt pedig nincs jogos beleszólni, hogy mire költi el a havi fizetését.

Ha ugy gondolod, hogy hosszútávon ez problemat fog jelenteni a jovotokre nézve, akkor gondolkozz el a kapcsolat ertelmen.


Egyebkent teljesen mindegy, hogy hany diplomad es nyelvvizsgád van. Kulfoldon se fognak diplomásként alkalmazni, viszont a nyelvtudás jol jon, foleg, hogy három nyelven beszelsz.

Azt pedig végképp nem ertem, hogyan szeretnetek "te adod a tudást, én a penzt" jeligével kint eletet kezdeni?!

A gyakori az, hogy mindenki a legalján kezdi..nagyon ritkás kivétel.

2013. dec. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Az ő pénze, azt csinál vele amit akar. Ha te nem bírsz megspórolni annyit hogy kimenj akkor majd megoldod máshogy. Hihetetlen hogy már most leakarod húzni mert te már "érzed", hogy nem fogsz találni melót (aki nem akar nem is talál..). Csaj vagyok, szóval nekem ne magyarázd meg, hogy neked ez jár...arról meg igazán nem a párod tehet hogy a te családod csóró de olyankor jusson eszedbe amikor leakarod nyúlni a pénzét, hogy basszus ha nem lenne akkor is megkellene oldanom a dolgokat magam. Ha szeret akkor fog félrerakni a jövőtök érdekében, de a követelőzéssel csak magad alatt vágod a fát.
2013. dec. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Elvárni szerintem nem kellene, hogy tegyen félre, maximum elgondolkozni, hogy lesz-e így értelme a kapcsolatotoknak. Mi van, ha később is el fogja verni a pénzt? Akkor már valószínüleg közös kasszátok lesz...

Milyen felfogás már az, hogy te adod a tudást, ő a pénzt? a 100 ezer ft mégis mennyire sok pénz? Nem olyan túl jó fizetés 2 emberre nézve...

Ha annyira kilátástalannak látszódik a helyzeted, mint írod, akkor engem nem igazán tartana vissza a párkapcsolat a munkakeresésben, akár külföldön is.

És őszintén, tudod mi lesz 2,5 év múlva a kapcsolatoddal? Még együtt sem éltek, és már anyagi probléma van köztetek, én ezen is elgondolkoznék:)

23L

2013. dec. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Félig meddig.

Nem jogos, mert az az ő pénze, és neked az ő pénzével nem lehetnek elvárásaid.

Viszont ha már megbeszéltétek, hogy ő félre tesz (és egy felnőtt felelős ember már csak a saját érdeke és boldogulása miatt is gyűjt) akkor tény, hogy nem kéne levernie a pénzét.


Én egy felelősségteljes párt szeretnék (az is van) nem egy felnőtt tinédzsert.

Szerintem beszéljétek meg, ne itt informálódj.

2013. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Nem az ő pénze,ilyen alapon ő meg azt várhatná el,hogy a szüleid felnőtt életet éljenek és nem te tartsd el őket.

Milyen közös életetek lesz ha neked egész életedbe a félfizetésed haza kell adni?

2013. dec. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
47%
Nem olvastam el a sztorit, de nem kérheted őt számon. Nem kötelessége megfelelnie neked. Pláne nem olyan szempontból, hogy mennyit tesz félre.
2013. dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%
Nem jogos. Ne turkálj más zsebében - akkor sem, ha az a "más" történetesen a párod.
2013. dec. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 sanci1983 válasza:
81%

Mekkora baromság ez!


Mi első perctől kezdve közös kasszán voltunk és vagyunk a feleségemmel. Amikor még nem laktunk együtt se okozott soha gondot. Amikor randiztunk, egyszer Ő fizetett, egyszer én. Amióta együtt élünk, egy háztartásban,

nincs olyan, hogy Te vetted, nincs olyan, hogy én vettem.

Csak MI vettük van.

2013. dec. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!