Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek lenne értelme...

Szerintetek lenne értelme mélyebben foglalkoznom a rajzolással?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem rajzolni, de kisebb-nagyobb csalódások miatt tulajdonképpen abbamaradt. egy hülye gondolatmenetemet követve matek spec. osztályt kezdtem, de már megbántam. Nem értem a reál tárgyakat és hiányzik a rajzolás. Jártam szakkörre, de a vártnál máshogy sültek el a dolgok. Nem voltam képes mások előtt kellően megnyílni és egyáltalán rajzolni. Gátlásos, félénk voltam. Önbecsülésem sem igazán maradt. Nem hinném, hogy lenne merszem művészetit kezdeni, de kíváncsi vagyok, hogy szerintetek egyáltalán érdemes-e. Nagyon jól esne, kibeszélni pár dolgot és szükségem lenne pár tanácsra a gátlásaim leküzdéséhez. Nagyon megköszönném, ha valaki meghallgatna, beszélgetne velem és megpróbálna segíteni.

Egy rajzom:

[link]


[link]


A válaszokat előre is köszönöm!

14/l



2013. nov. 4. 23:04
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a képek nem sikerültek a legjobban. Ha szeretnétek még próbálkozhatok, de őszintén szólva ennél nem hiszem, hogy jobb lesz.
2013. nov. 4. 23:06
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen fiatal létedre nagyon jól rajzolsz, semmiképp se hagyd abba. A kép alapján látszik, hogy van türelmed. Szerintem ha ilyen ütemben folytatod, igen jó eredményeket érsz el a későbbiekben.
2013. nov. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
én örülnék, ha a háttér egy részletét meg tudnám rajzolni:) amúgy én is voltam hasonlóan, ha gondolod írhatsz, de szerintem ne szalaszd el a művészetit, később nem lesz rá lehetőséged, és kár veszni hagyni a tehetséged, ha más suliba mész. 13/l
2013. nov. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Basszus ez tök jó! Én csak pálcika emberket tudok rajzolni. Ügyes vagy!
2013. nov. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Mirk ***** válasza:
100%
Nagyon jó. Szerintem mindenképpen kell foglalkoznod a rajzolással. Ha ennyi idősen már ilyen szinten vagy, akár meg is élhetsz majd belőle.
2013. nov. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is már pl az arcát bonyolult lenne lerajzolni.Ha igazán akarod megéri,tehetséges vagy szerintem.
2013. nov. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Pedig 14 évesen ez nagyon jó. (Mondjuk ez nem jelent semmit, mert ismerek olyat aki így rajzolt 14 évesen, de 19 éves korából is láttam rajzát és ugyanezen a szinten maradt.) Szerintem mindenképp megérné foglalkoznod még a rajzolással. Megélhetési szempontból nem a legjobb választás, de ha ezt szereted, akkor vágj bele.

Eleinte engem is frusztrált ha mások előtt kellett rajzolnom, de meg lehet szokni. Igazából most is frusztrál, mindig gyomorgörcsöm van ha körbejár a tanár, de a teljesítményemet már sokkal kevésbé befolyásolja.

2013. nov. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem rossz ;) De alapvetően az fontos, hogy érdekeljen a rajzolás, az pedig megvan. A rajztanulás elsősorban munka, nem tehetség kérdése, sok művész szerint nincs is olyan, hogy tehetség (nem teljesen értek egyet ezzel, de van benne igazság).


(Én is spec. matot végeztem, majd programozó lettem. Ahhoz van tehetségem, könnyen ment, elvoltam. A rajzhoz inkább antitalentumnak érzem magam, de az érdekel most már, a csudába is. Nehéz az élet :D)


Sok sikert! Remélem, le tudod küzdeni a félénkséged, egy ifjú művészpalántának az nem jön jól. Egy művésznek még azt is vállalnia kell, hogy időnként dilisnek nézik - no persze, attól függ, milyen vonalon mozog s mennyire vannak egyéni dolgai...

2013. nov. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Mindenképpen érdemes, ez alapján a kép alapján van hozzá tehetséged, ráadásul még csak 14 éves vagy, bőven lesz időd, lehetőséged gyakorolni, fejlődni. Szóval hajrá!
2013. nov. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
erre születtél,abba ne hagyd!:)
2013. nov. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!