Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hamarosan lesz a válóperemnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hamarosan lesz a válóperemnek a 3. tárgyalása, de előtte még lesz a gyerekelhelyezés miatt pszichológusi szakvéleményezés. Ott mire kell számítani? Már volt környezet tanulmány, tanári vélemény, .

Figyelt kérdés

Most tudtam meg azt is nemrég, hogy a férjem a nevére veszi az élettársa 18 éves lányát.

Szerintetek ennek mi az oka?

Én arra gyanakszom, hogy amiatt, hogy minél kevesebb gyerektartást kelljen majd fizetnie. Én lennék csak paranoiás?


2010. szept. 1. 01:04
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem vagy alkoholista, akkor mindenképp te kapod meg a gyereket.


Az ügyvédedtől nem kérdezted? Lehet igazad lesz és kevesebb gyerektartást kell fizetni a férfinak ha a nevére veszi a 18 éves lányt, bár az már elég idős, nem tudom mennyi számít.

2010. szept. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Az hogy a nevén van-e vagy sem, nem befolyásolja a tartásdíj összegét, csak az számít, hogy az övé, vagy sem. Ha nem az övé, akkor nem számít, hiszen a tartásdíjat a valódi apának kell fizetnie, ő pedig nem csökkentheti ezzel a sajátját.

De szerintem tényleg ne keress mindenben ellened irányuló tettet.

2010. szept. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nevére veszi - magyarán örökbefogadja. Ha örökbefogadja, akkor pont ugyanolyan jogai lesznek annak a gyereknek, mint a vérszerintinek. Élettárs gyerekét viszont csakúgy nem lehet örökbefogadni, kell az apja beleegyezése is és csak akkor lehetséges, ha az örökbefogadó és a gyermek szülője házasok.

Na ha ez megvan, akkor bizony a tartásdíjnál számít, mert gyerekenként 20% lehet a tartásdíj és a jövedelem 50%-ig terhelhető vele. Magyarán apuka egy gyerekre fizethetné a fele fizetését, de kettőre is csak a fizetése max felét vehetik el.

2010. szept. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki a nevére vesz egy gyereket,és ehhez a valódi apa is hozzájárul,akkor a valódi apának többé semmi köze a gyerekehz.Tehán nem fizet utána tartásdíjat,csak az,aki örökbefogadta. Ebben az esetben a volt párod.

A pszichológusi vizsgálat egyszerű formalitás,hogy "nevet adjanak a gyereknek." Csak 10-15 percet szán rátok a doktor,de csak azt állapítja meg,hogy a gyereket nem befolyásolta senki. Az egész csak komédia. A gyerekeket neked ítélik.

2010. szept. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

06.58-as téved!

Pontosan, hogy ha a nevére veszi, akkor ő a "hivatalos"apuka és itt már nem számít a vérszerinti.


Ezt onnan tudom, hogy egyik ismerősöméknél(fiatal pár)a férfinak bizony kell gyerektartást fizetni mert előző kapcsolatában nevére vette volt élettársának a gyerekét.

Most nagy anyagi gondokban vannak mert van itt már egy közös gyerek is, oda meg fizethet.

Bírósági végzés van róla!

Szóval szerintem a kérdezőnek jók lehetnek a megérzései, de nem fog tudni ellene semmit tenni, sajnos....

2010. szept. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A pszichológusi vizsgálat nem csak egyszerű formalitás volt!

Minden egyes behívott fél bent volt 1,5 órát!!! Még a 10 éves lányom is. Utána én, a férjem, a férjem élettársa és az én párom is. Reggel 8-ra mentünk és mire vége lett volt 6 óra. :-( Sajnos úgy mentem oda, hogy csak egy könnyű kis pofavizit lesz, formalitás, de nem az volt! Remélem más tanul az esetemből! Ettől függetlenül köszönöm a segítségeket.

2010. nov. 26. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!