Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyellnem kellene, hogy a...

Szégyellnem kellene, hogy a szüleim támogatnak még?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, egyetemista. Mikor elkezdtem az egyetemet, a szüleim vettek nekem egy mini lakást, mert pont akkortájt örököltek egy nagyobb összeget, és úgy gondolták, hogy jobban megéri befektetni ily módon, mintha a bankba tették volna bele.

Ezt a lakást kissé fel kellett újítani, és be kellett rendezni (ágy, asztal, tv, szekrény, mosógép, stb..)

Nem kérkedtem, nem dicsekedtem vele, ha valaki rákérdezett, akkor annak elmondtam, hogy saját lakásban lakom, de már akkor sokan bántottak, hogy persze, mert én saját lakást kaptam, ők meg még az albit is alig tudják kifizetni, és számos ehhez hasonló dolog.


A szüleim azóta is támogatnak, leginkább anyagiakkal, mivel azt vallják, hogy most a tanulással foglalkozzak, dolgozni ráérek később is.


Ha nem megyek haza huzamosabb ideig, akkor küldenek ételt és egy-két fontos dolgot.


Tegnap visszajöttem a lakásomba, és a szüleim hoztak el, mert pár dolgot el szerettem volna hozni, amit busszal nehéz lett volna, és ha már itt voltak, elmentünk bevásárolni, mert eléggé üres volt a hűtő.

Nem luxuscikket vettünk, csak ilyeneket, hogy: vaj, felvágott, sajt, zöldség,gyümölcs, szóval alapvető élelmiszereket.


Tegnap este itt volt pár ismerősöm,és mivel a pezsgő is benne volt a hűtőben, mikor kivették és meglátták, hogy tele van, elkezdték mondani, hogy mennyire elkényeztetett vagyok, meg mindent a s.ggem alá tesznek, meg, hogy tudom, hogy ők nem állnak úgy anyagilag, inkább nekik adnám a pénzt, és még ehhez hasonló dolgokat.


Nagyon rosszul éreztem magam, és elgondolkodtam, hogy lehet, hogy tényleg gáz, hogy ennyi idősen még a szüleim támogatnak, és a saját lábamra kellene állnom.


Szerintetek?


2014. jan. 1. 07:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a szüleidnek nem megterhelö, akkor okosabb, ha inkább azon igyekszel, hogy minél elöbb megszerezd a diplomádat. Sokkal értelmesebb dolog, mint csak azért, hogy ne fogadj el segítséget, elkezdesz dolgozni (mßar amennyiben találsz valami munkát)es közben a tanulás egyre inkább elhúzódik.

Mert komoly egyetemet nem lehet úgy végezni, hogy bejársz az elöadásokra, otthon tanulsz és éjjel meg dolgozol - ez csak olyan szakokon lehetséges, ahol nem igazán kell tanulni. Többre mégy, ha a tanulásra tudsz összpontosítani és rövidesen befejezni.


Akiknek ezzel bajuk van, azok csak irígylednek, nem érdemes velük foglalkozni.

2014. jan. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 QueenRavenna ***** válasza:
100%
Nem gáz, csak szerencsés a helyzeted. Ők se utasították volna el, ha saját lakást kapnának. Ne foglalkozz az irigykedőkkel!
2014. jan. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés vagy, a szuleid pedig igazán rendesek.

Viszont ezek a barátok nem barátok. Irigyek a lehetőségeidre, ez nem túl szép dolog. ÁtgondolnÁm a velük való viszonyomat a helyedben.

A te dolgod most annyi, h tanulj, fejleszd magad, hasznald ki a gyakorlati lehetőségeket, h jó szakemberre valhass. Ezzel meghalalod a szuleid segítségét is..

2014. jan. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 NevoBP ***** válasza:
2%
22 eves vagyok, 19 evesen koltoztem el szuleimtol majd 200 km-re, azota sajat labon allok. talan ma megszuletik a kisfiam, igy gondoskodnom kell tovabbi ket szemelyrol is. nekem is iszonyat jol jott volna es jol is jonne a segitseg. de orulok hogy nem kaptam meg mert igy megbecsulom es tudom a penz erteket. ha diplomazol ugy sem tudnad fenntartani magad. vagy dolgozol vagy tanulsz. kivanom, h tudj ervenyesulni a diplomaddal, de ha ugy jarsz mint azok akik wc-t pucolnak (tudok ilyen diplomast) akkor kosd fel a gatyad. te kesobb kezdesz el rajonni a dolgok mukodesere. egyszer nem lesz majd anyu meg apu, addigra tegyel le valamit az asztalra, mert a gyereked is megsinyli ezt majd. ahhoz h bolcs fater legy kell az elettapasztalat. pl az utcan szerzett tudas is feler egy diplomaval na de ezt nem lehet felmutatni de nem is kell :D most tanulj, elvezd, hogy nem kell tul sok mindennel torodnod aztan huzzal bele diploma utan. a nok is jobban szeretik az olyan ferfiakat akik maguk teremtik meg a korulmenyeket ;) mindrn jot!
2014. jan. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az emberek az irigység miatt beszéltek így, az ilyen nem barát, csak ismerős, nem kell vele foglalkozni.

Szerencsés helyzetben vagy, hogy a szüleid ennyire tudnak támogatni, ne szégyelld magad emiatt, mert nincs miért, max. hálás lehetsz a sorsnak.

És keress igaz barátokat ezek helyett a "kedves" ismerősök helyett :)))

2014. jan. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

3-es sztem egyáltalán nem ezen múlik,mhogy valaki megcsüli- e vagy sema dolgokat...nagy gazdagságban is lehet úgy nevelni hofy megbecsülje,

Sztem a normalis az, ha a szülő ott segít ahol tud


Mi most is kapunk, nem anyagi támogatást, hanem otthonrol dolgokat..befőtt, tojás..hús a saját vágásbol, pedig felnőtt vagOk, férjnél, nem egyetwmista..

Amg suliztam ők tartottak el, métis ki vásárolt volna be?

Igen én dolgoztam amúgy a suli mellett, Meg jó ösztöndíjam volt, de akkro os aszüleim voltak az eltartóim, éannak ellenére, hogy volt, hogy semmmi pénzt nem kellett kapjak, mert épp nem volt vizsgaidőszak, és olyan őrarendem vot, hogy tudtam annyitdolgozni...

2014. jan. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 NevoBP ***** válasza:
0%
aki soha nem dolgozott es allt sajat labon az nem ismeri igazan a penz ertekez. hogy is ismerne?!
2014. jan. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
# 4 Ne 22 évesen lökjük már a "bölcs fater" dumát, nem áll jól.
2014. jan. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
98%

Egyetértek az előző válaszolókkal, ezek az ismerőseid irigyek, képmutatóak, bármelyik gondolkozás nélkül cserélne veled (lásd még pénzért "kuncsorgás").

A helyzeted szerintem ideális, hiszen így minden körülmény adott ahhoz, hogy a tanulásra koncentrálj.

2014. jan. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
12%
Teljesen normálisan csinálják a szüleid. Ha nekem, vagy neked lenne gyereked, mi is megadnánk neki a legtöbbet, ami kell neki. Mindaddig jó az egész, amíg azokat adjuk meg, amik kellenek neki. Szóval nem szórakozásra, rengeteg új ruhára adunk neki pénzt, hanem veszünk neki valamit, amivel kamatoztatni tudja a saját személyiségét. Ami fontos a munkájához, a jövőjéhez. Ilyen a saját lakás is, de ugyanakkor szerintem a tanulás egy téves út. Attól csak lesz az embernek egy diplomája, de nem lesz okosabb. Mindig, mindig az élet tanít. Aki sokat tanul iskolában, az pont az élet dolgaitól, élet valódi működésétől fog elesni, mert nincsen rá ideje tapasztalni.
2014. jan. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!