Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehet manapság az, akit...

Mit tehet manapság az, akit otthonról egyáltalán nem támogatnak anyagilag érettségi után?

Figyelt kérdés
2013. dec. 14. 17:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
Elmegy dolgozni.
2013. dec. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom azért ki nem dobnak?

Elmegy dolgozni otthon beszáll a rezsibe aztán próbál többre vinni.

2013. dec. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%
ugyanazt, amit 5-10-15 éve. A saját lábára áll, munkát keres, mellette tanul, ha akar.
2013. dec. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Azért lássuk be, nem terem minden bokorban munka, főleg nem egy szál érettségivel...
2013. dec. 14. 17:34
 5/25 anonim ***** válasza:
51%
Akkor tovább tanul. Most erre mit vársz. Érettséginek önmagában semmi értelme annak az a lényege, hogy kell az egyetemhez. Aki tudja,hogy nem tanul tovább az ment volna szakmát tanulni.
2013. dec. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Megbeszéli a szüleivel, mik a tervei az elkövetkezendőkre, és kéri a segítségüket. Persze ez nem tarthat évekig...
2013. dec. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
12%
Elmegy egy plázába eladónak. Elég jó pénz, rengeteg óra munka, jó társaság, csillogó fények. stb.
2013. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

keres egy olyan OKJ-s képzést, ahol a hallgatókkal a cégek tanulmányi szerződést kötnek. Elvégzi, közben kap némi ösztöndíjat, utána meg lesz munkája...

Csak hát ehhez fel kéne emelni a pospit és utánajárni.

2013. dec. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Keresni kell munkát, ami tudom, hogy nagyon nehéz. Én is sokáig kerestem. Diplomával nem kellettem eladónak meg takarítónak, mert túl képzett vagyok, jobb pozícióhoz meg nem volt elég tapasztalatom.

Esetleg külföldben gondolkodnék. Érettségivel menő állásra nem lehet számítani, de elég jó fizetéseket adnak egy szobalánynak/ pincérnek/ konyhai kisegítőnek is. Van, hogy szállást is biztosítanak, ami általában egy kis lyuk, de legalább nem utcán vagy.

Még OKJ képzésben is lehet gondolkodni, mellett szintén valamit keresni, meg regisztrálni magadat a munkaügyi központba.

2013. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
a külföldre utazáshoz komoly önerőre van szükség,ami alsó hangon 1500euró,kétlem hogy neki ennyi már lenne erre a célra,jah és még nem is szóltam semmit arról,hogy nyelvet is keményen kell vágni,hogy valami szolid munkát kapj...de érettségivel,semmi szakmai tudással még azt se nagyon találna,szóval maradnék az államilag támogatott okj képzésnél,időhúzásnak megteszi az is neki....aztán majd látja
2013. dec. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!