Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 éve vagyunk házasok és...

6 éve vagyunk házasok és külön kasszán vagyunk, a férjem neveltetése miatt. Van más család is ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk addig volt így, amíg terhes nem lettem. Addig jól működött.


De ezt mindketten így akartuk, nem szülői nyomásra döntöttünk így.

2014. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Mi 20 éve vagyunk házasok, gyerekeink is vannak, és mi is "külön kasszán" vagyunk.. de ez olyan ronda szó. Nálunk a külön kassza azt jelenti, hogy mindkettőnknek külön bankszámlája, külön megtakarítás van. De együtt fizetjük a költségeinket, megosztva. Pld. ő a hitelt, autó fenntartás és benzin. Én a rezsit és a gyerekek költségeit.. a kaját pedig hol ő veszi, hol én, de nem úgy kell elképzelni, hogy felezünk, stb., hanem mondjuk 1-2-szer én fizetek a kasszánál, 1-2-szer ő... és nálunk ez 20 éve tökéletesen működik!


Ja, és ha egy nagyobb dolgot veszünk (pld. számítógép, vagy bútor) akkor megnézzük, kinek mennyi mozgatható pénze van, és úgy fizetünk.. pld. ha neki van 200 ezre, nekem 18 ezrem, akkor úgy fizetünk.. (utána nem felezgetünk, szóval nálunk ilyesmi nincs).

2014. jan. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
2. vagyok. Nálunk nem a családi neveltetés miatt alakult így.. őszintén szólva fogalmam sincs, hogy a férjemék családjában hogy volt ez, és nálunk se .. nem rémlik. Egyszerűen, mivel mindketten kerestünk, és keresünk, ezért nem "tettük össze" a pénzünket fizikailag egy számlára.. Persze amikor gyesen voltam, akkor értelemszerűen a férjem fizetett szinte majdnem mindent, hisz a gyes semmire se volt elég.
2014. jan. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a válaszodat. Nagyon megnyugtattál, hogy nem csak mi élünk igy. Ha szabad, megkérdezném még azt is, hogy a családi adókedvezményt és a családi pótlékot melyikőtök veszi fel ilyen helyzetben? (2 gyerek van nálunk is)
2014. jan. 4. 13:38
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Amit a 2-es hozzászóló írt, az nem külön kassza szerintem. Nekünk is 2 bankszámlánk van, mindkettőnknek van külön megtakarítása, de minden költséget a közösből tervezünk. Tehát azt nézzük, hogy egy hónapban mennyi pénzünk van összesen. Én is vehetek ruhát a saját számlámról neki, és fordítva, nincs olyan, hogy ha ruha kell egyikőnknek, kontaktlencse, vagy bármi más, akkor keresse meg ő az árát.
2014. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
A családi adókedvezményt a férjem veszi igénybe.
2014. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Ja, a családi pótlékot pedig az én számlámra utalják.
2014. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Annyiban érzem külön kasszának a miénket, hogy pld. pont ruhákat és ilyesmiket hogy kontaktlencse meg egyebek, amik saját szükségleteim, (és nem közös vagy a gyerekeké) azt mindig a saját számlámról vásárolom, és a férem is az övét a sajátjáról... persze szívesen odaadnám a kártyámat neki erre a célra, és ő is nekem, de még sose volt rá példa :) (még a gyes alatt sem).
2014. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Je Veux ***** válasza:
45%

Én sem tartom külön kasszának, amit 2. írt. Mi is így élünk. A ruhát, tisztálkodási szereket nem beszéljük meg, megvesszük, amikor épp szükség van rá, de a nagyobb bevásárlásokra együtt megyünk, a bútor és egyéb nagyobb kiadásokat megbeszéljük.

Mi is úgy tervezünk, úgy gazdálkodunk, hogy összesen mennyi pénzünk van, nem felezgetjük a számlákat. Valaki ezt fizeti, valaki azt.


Számomra a külön kassza, ha felezzük a számlákat, külön vesszük a kaját, vagy azt is felezzük, nem beszéljük meg a nagyobb kiadásokat, hanem ő akar egy fotelt, megveszi, aztán igazából nem is a miénk, hanem az övé, hiszen külön kassza van, nem "miénk" van, hanem enyém-tied.

Tehát mindenki a saját pénzével rendelkezik és kész, a másiknak lényegében köze nincs ahhoz, hogy a párja mikor mire költ.


Mondjuk szerintem így nem lehet élni, legalábbis nekem nem menne. Így nem lehet előre haladni sem, nem lehet tervezni.

2014. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint mi nem is élünk külön kasszán! Hasonlóan van elosztva a számla, hitel stb. dolog mint a 2. válaszolónál. Külön fizetés, külön bankszámla, mindenki fizeti a megbeszélt költségeket. Csak annyi a különbség ezek szerint, hogy nem egy a bankszámlánk!
2014. jan. 4. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!