Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ember valóban a saját...

Az ember valóban a saját sorsának kovácsa vagy befolyásolja a lehetőségeit a háttér, amibe született (pl. család, anyagi helyzet)?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 20:36
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
88%

lehet genetika

tesómnak már gyerkkorunkban több piros pontya volt, nekem feketék

őt felvették jó suliba, engem nem

neki már az első munkahely jól fizet évekig van egy helyen

én hónapokig dolgozok minden rosszul fizetőn

neki mindig az első szembejövő pasival több éves kapcsolata lesz

engem kihasználnak


és egy helyről, egy nevelteteésből származunk..

2014. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim válasza:

Én úgy gondolom a genetika is közrejátszik,de a szülők is.Itt vagyok én pl,én nekem nem volt rossz gyerekkorom,de a tanulmányaim 5. körül elkezdtek romlani.Nem tudom mi volt az oka,teljesen jó gyerek voltam,szorgalmas stb.5. osztlyában olyan fogalmazást írtam,hogy nem hitte el a tanár,azt gondolta édesanyám írta.Közben rájöttem hogy mi a gond,apám és anyám között ahogy idősődtem,éreztem egyre jobban a feszültséget.Anyám nyugodságra,higgadságra nevelt,apám ezt úgy fogta fel,hogy anyám elkényeztet engem.Holott nem az volt,szeretett volna megtanítani,tanulni,arra hogy higgadsággal többet elérünk sokszor,és kitartással.Apám pont az ellentetje volt,ő probált pont az ellenkezőjére nevelni.Egy idő után képzavar volt bennem,hogy na most vajon melyik a jó viselkedés,amit anyám ad,vagy amit apám.Apám mindig csesztette anyámat,hogy nem így kellene ezzel a gyerekkel stb,mert tesze tosza leszek stb.

Na ez a zavar,teljesen bezavart otthon,apám kitalálta hogy anyám ellene nevel minket,holott nem az volt,csak szeretett volna minket sok apró dologra megtanítani és türelemre.Kicsit megborult otthon a családi egyensúly,a tanulmányi eredményem egyből elkezdett romlani,ezt még tetézte az hogy apám megcsalta anyámat és majdnem elválltak,de végül együtt maradtak.

Ezt azért írtam le,mert ez csak egy eset a sok közül ami velem volt,de azért egy ilyen is sokat számít,hogy mennyire megtudja ingatni egy gyereknek a biztonság érzetét stb.Végül nem mondhatom hogy nem lett belőllem senki,de úgy gondolom,ha ott 5. osztályos korom környékén nem inog meg anyám és apám viszonya,ami érezhető volt,akkor biztos hogy sokkal koncentráltabb maradtam volna,ami a tanulást illeti és biztos hogy jobb lett volna a tanulmányi eredményem.

2014. nov. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

ha valakinek a tesója másképp teljesít, amögött azt is érdemes látni, hogy nem ugyanaz a háttér, mert neked ott volt a tesód, aki másképp bánt veled, mint te vele és a szüleid is lehet, hogy így csinálták így az is családi háttérbeli különbözőség


nálunk pl a bátyámat támogatták, segítették engem meg nem, engem csúfoltak és kritizáltak, ezt a bátyám is így látja, nem én találtam ki, tesóm sikeres én nem

2014. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

A kettő együtt számit.


Hoz az ember egy háttért és hozzátesz valamit.


Van aki keveset hoz és sokat tesz hozzá és ugy lesz sikeres,

Van aki sokat hoz de nem tesz hozzá.

Van aki sokat hoz és sokat is tesz hozzá, és van aki Semmit se hoz és semmit se tesz hozzá.


A lényeg, bárki viheti sokra ugyanakkor gazdag csemete is végezheti pl. bűnözőként...

2014. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
70%

Ez hazugság!Olyan nagy hazugság,mint,hogy létezik isten,a túlvilág.Általában a gyenge lelkivilágúak találják ezeket ki.

egy példa:hiába akarok énekesnő lenni,ha nem születtem tehestséggel.Hiába akarok sikeres vállalkozó lenni,ha nem megy jól a matek.Így megy minden sajnos.Szinte semmit nem mi irányítunk...max az életünk 30%-át,a többi adott.

EZ A SZOMORÚ VALÓSÁG.Ne éljetek álomvilágban,nem tesz jót,tudom.

2015. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
*tehetséggel
2015. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

hehe


a vállalkozáshoz nem matek kell...


hanem kitartás.


az pedig nem olyasmi amire születni kell, hanem pusztán csak elhatározás kérdése.


persze van aki a matek mögé bujik, van aki pedig fizet egy könyvelőnek, akinek megy a matek.

2015. jan. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%

két dolog van amihez minden ember ért:


kifogás kereséshez

és pénz kereséshez.


de egy olyan ember sincs aki képes egyszerre mindkettőre...

2015. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
#37:Nem mindegy,hogy egy nagy összeget fizetek a könyvelőnek vagy én ingyen meg tudom csinálni.Ok,nem kell a matek,mert ott a könyvelő.Viszont rátermettség,ügyesség,jó ötletek kellenek,és igenis nem mindenki születik ilyen személyiségnek.Ja,és a tőkéről ne is beszéljünk,mert ugye 0 ft-ból nem lehet indítani semmilyen vállalkozást sem.
2015. jan. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 mi a fene ***** válasza:
Bizony, nagyon nem mindegy, hogy ki honnan indul, de az se hogyan él a lehetőséggel.Nagyon összetett probléma ez, de az biztos akárhonnan indul az ember, kell hogy legyenek álmai és akarata
2015. febr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!