Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki szeretnék költözni a...

Ki szeretnék költözni a barátnőmhöz Olaszországba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet,hogy ki szeretnék költözni a barátnőmhöz,de fogalmam sincs,hogy ilyenkor mit kell tennem,hová kell bejelentenem,hogy én ott fogok lakni,meg hasonló dolgok.

Kérem,hogy csak komoly válaszokat írjatok.


18/f



2014. jan. 6. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek ha velük laksz nem árt szólni. Egyébként csak elköltözöl és kész.
2014. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, de valahová csak be kell jelentenem az új lakcímemet nem?
2014. jan. 6. 19:28
 3/9 anonim válasza:
73%
beszéld meg a szüleiddel azok segíteni fognak
2014. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
szerintem te itthon se boldogulnál egyedül, nem kint... maradj a fenekeden.
2014. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Mit fogsz amúgy kint dolgozni? Van egyáltalán vmi végzettséged?
2014. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés,hogy mit fogok csinálni :)
2014. jan. 6. 21:30
 7/9 anonim ***** válasza:

EU-n belül oda mész ahova akarsz. Összepakolsz, felszállsz a vonatra, vagy repülőre, és elindulsz. Semmit sem kell bejelentened sehol. Az állandó lakcímed marad az anyádéké, így a móricka előfizetésed oda fog menni, de gondolom nagyon fontos hivatalos jogi iratokat nem gyakran kapsz, így jó helyen van a postád anyádnál. Aztán ha már nincs tanulói jogviszonyod, és van munkád, akkor átjelented az egészségügyi biztosításodat a NAV-nál, hogy most már Olasz honban fizeted a TB-t. Azt meg gondolom a bnőd majd megmondja hogy melyik utcán van a hivatal, ahova bemész és azt mondod hogy jöttem hát adjál egy TB kártyát! Ennyi. Persze a TB-t fizetni kell akár itt akár ott, szóval ha nem dolgozol, akkor zsebből.


De egyébként én a helyedben a TB-vel várnék pár hónapot, mert ha fél év múlva meggondolod magad és visszamész, akkor újra kell járni a hivatalokat, ami nem olyan buli. Szóval csak akkor csináld meg, ha már ott vagy egy ideje és látod hogy jó is ott neked.


Egy szó mint száz, megveszed a jegyed és mész. Mást nem kell intézni. Anyuéknak egy cetli a hűtőn, "leugrottam tejért". Ennyi.

2014. jan. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szóval semmit :D Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, csak érdekelt, hogy egy 18 éves fiúcska mihez fog kint kezdeni. Ész nélkül mennek ki az emberek külföldre, de ott sincs kobászból a kerítés, ezt sokal elfelejtik. Ha nincs végzettséget, ott sem fogsz sokkal többet keresni mint itthon, hiába magasabb a fizetés, elmegy a megélhetésre, az árak is magasabbak. Vagy a barátnőd fog eltartani? :D Esetleg a családja?
2014. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti válasz nagyon tetszett, köszönöm szépen.

Egyébként van végzettségem. Köszönöm a válaszokat :)

2014. jan. 7. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!