Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg mindenkinek joga van...

Tényleg mindenkinek joga van gyerekhez, csak mert biológiailag nincs akadálya?

Figyelt kérdés

Mindenre jogosítványt kell szerezni, a legegyszerűbb munkákhoz is papírt kérnek, orvos vizsgál, próbaidővel kezd az ember, hogy kiderüljön, megfelel-e. Pedig itt csak egy eszköz működtetéséről, vagy lapátolásról beszélünk.

Miért nem kötik komoly feltételekhez a gyerekvállalást? Miért magától értetődő, hogy mindenféle buta emberre rá lehet bízni egy új ember életét? Nem lenne jobb legalább pár kötelező tanfolyamra elküldeni a leendő szülőket, és egy pszichológiai vizsgálatnak alávetni őket? Én börtönnel büntetném azokat, akik természetesnek veszik, hogy szülik a világba a gyerekeket, mintha csak levegőt vennének. Rettentően szabályozott világban élünk, részben én is hülyeségnek tartom, de szerintem ez fontos lenne. Túl sok gyerek szenved attól, hogy a szülei felelőtlenül vállalták a szegénységbe, vagy esetleg pont a saját anyja és apja teszi tönkre az életét, mert egyszerűen csak hülyék.

Meg kéne érteni, hogy csak mert a teherbeesés és a szülés (sok esetben) magától megy, nem a nő vagy a férfi joga dönteni róla, mert igazán gyökeresen a gyereket érinti.

Ti mit gondoltok?


2014. jan. 7. 15:54
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
88%
Mit gondolok? Unom, hogy ezt a kérdést naponta felteszed.
2014. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
81%
Azt, hogy az elején egyetértettem veled de bár baromi unalmas nyolcadszor ugyan az a kérdés.
2014. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
46%
Egyet értek veled! Én személy szerint bevezettetném az embereknél is a "tenyésztési engedélyt". Hogy csak azoknak lehessen gyerekük, akik valóban "nemesíteni" tudják az emberi fajt. Aki pedig nem alkalmas, azt ivartalanításra kötelezném.
2014. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
77%

# 3

Aha, mert az csak így eldönthető:D

2014. jan. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
67%

Mi alapján döntenél?


Amúgy tudom ezeréves vicc, de muszáj most ide....


1. kérdés: Ha ismernél egy not, aki éppen terhes, már van 8 gyermeke, akik közül 3 süket, 2 vak és egy szellemileg visszamaradott, neki pedig szifilisze van, ajánlanád neki az abortuszt?


2. kérdés: Itt az ido, hogy megválasszák a világ új vezetojét és a te szavazatod számít a döntésben. Az alábbiakban olvashatsz néhány tényt a vezeto-jelöltekrol:


A-jelölt: tisztességtelen politikusok veszik körül, és asztrológussal konzultál döntései elott. Két szeretoje van. Zsinórban dohányzik és napi 8-10 martinit iszik.


B-jelölt: hivatalából kétszer elbocsátották, délig alszik, az egyetem alatt opiumot használt és minden este egy üveg whisky-t megiszik.


C-jelölt: Kitüntetett háborús hős. Vegetáriánus, nem dohányzik. Néha megiszik egy-egy sört, és soha nem volt házasságon kívüli kapcsolata.


Melyik jelöltre esne a választásod?


A-jelölt: Franklin D. Roosevelt


B-jelölt: Winston Churchill


C-jelölt: Adolf Hitler


És mellesleg ha az abortusz kérdésre igennel válaszoltál, akkor épp most ölted meg Beethovent…

2014. jan. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
81%

Egyszer már válaszoltam asszem a tegnapi kérdésedre, de hosszú volt, mire megírtam, a kérdésed törölték.

A lényege az volt, hogy a jövőben szerintem a túlnépesedés és a selejtesség elterjedése miatt, szabályozni fogják, és filmekben már meg is vannak az ötletek. Símán megvalósítható, és én úgy godnolom, hogy akár meg is történhet.

2014. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos gyakorlatilag igen, de én sem értek ezzel egyet. A gyerekvállalást nem lehet feltételekhez kötni, de ha lehetne, tenném: legyen megfelelő egzisztenciájuk (ne 1-2 szobában, 50m2-en nyomorogjon a szülő a gyerekekkel); teljen normális, változatos étrendre (ne párizsis kenyér legyen az átlagmenü), jusson programokra, kirándulásra, legyen mindig fűtött és élhető lakás/ház, rendezett normális ruhát adjanak rá, ne szakad-turkálós rongyokban járjon... és ezen felül persze érzelmileg-értelmileg megfelelő példát tudjanak nyújtani a gyermeknek. Aki ezekre nem képes, az nem való szülőnek!


Ennek érdekében én eltörölném a gyest, családit és egyéb alanyi jogon járó segélyeket, mindenféle juttatást munkához és munkahelyhez kötnék - aki nem képes megdolgozni érte, az ne vállaljon gyereket, és ne élősködjön belőle mások pénzén!

2014. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
40%
sorraia, ez így előre sajnos nem eldönthető. Ki a fene gondolta volna előre, hogy mondjuk a te anyádat ivartalanítani kéne?
2014. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
67%
ha ezt beveztenék akkor lehet, hogy pont ti reklamálnátok elsőre, mert megtíltanák nektek a gyerekvállalást mondjuk azért mert nincs 5 szobás házatok vagy elég nagy IQ-tok a gyerekvállaláshoz... :)
2014. jan. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
58%
9.: nyilván nem szabnék ilyen feltételeket, ha nekem nem lenne meg :))
2014. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!