Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet úgy élni, hogy...

Hogy lehet úgy élni, hogy hazudni kell mindenkinek körülöttem?

Figyelt kérdés
Munkámban, párkapcsolatban, családnak, rokonnak nem mindent és úgy mondok,ami igaz. Nem akarok bajt meg veszekedést,annyi a gond. Nem saját célú az egész. Nem mondok részleteket, de nem tudom, érthető-e. Párkapcsolatomban csak a munkámat tagadom le, amit még szinte el se kezdtem. Másoknak, meg ha igazat mondanék, utálnának, meg beszólnának,hogy úgy kell neked. Hogy bírnak sokan így élni? Van annyi eszem,hogy tudjam.g kinek mit kell mondani, csak ehhez nagyon nincs kedvem. Legszívesebben lelépnék,aztán máshol kezdenék normálisan valamit magammal. Barátomtól tanultam el ezt a hazugságok sorozatának észben tartását, mert neki szokása, persze nem velem, hanem másoknak,hogy nekünk jobb legyen. Tudja,hogy nekem nem tud hazudni. Ezt a munkát is akkor vállaltam, mikor összevesztünk és talpra tudjak állni. De mire elkezdtem, már kibékültünk. Ezt megoldom, hogy többet nem megyek be, de a többi hazugságommal vagy hazugságainkkal nem tudom, mi lesz.
2013. aug. 22. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Így hosszabb távon nem lehet élni, ennél már a veszekedős őszinteség is jobb, amikor az ember azért másnap bátran néz a tükörbe. Arról nem is beszélve, hogy akkor fogsz lebukni, amikor nem is gondolsz rá.
2013. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem KELL hazudni, egyedül a te döntésed, hogy hazudsz-e, vagy sem... a szituáció nélkül nem tudom átérezni a kérdés komolyságát, de nehezen tudom elképzelni, hogy valakinek úgy KELLJEN élnie, hogy hazudozik, nem értem, miért lesz ettől jobb neki. A lényeg, hogy valószínűleg senki nem tart nagykést a torkodhoz, hogy "De márpedig hazudnod kell", innentől nem látom értelmét a kérdésnek. Neked kell eldöntened, hogy mi éri meg jobban: a tiszta, nyugodt lelkiismereted, vagy az a valami, amit a hazugságaiddal elérsz (már ha van ilyen).
2013. aug. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Prosti vagy?
2013. aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy dolgot elmondtam pár embernek (barátnőm, húgom) és azóta másképp viselkednek velem. Nem szokványos a párkapcsolatom, elég fura dolgaink vannak és ezért a páromat nem kedvelik. Normális, kedves, de a hozzáállásunk a dolgokhoz más, mint sokaknak. Pl. Nem akarunk gyárban megszakadni minimálbérért, hanem nagyobb dolgokat szeretnénk. Nagyon nehéz nekikezdeni akárminek is önerőből és kicsit nem épp jó most a helyzetünk.Ezt nem nézik jó szemmel sokan.
2013. aug. 22. 17:50
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Ja, a különcségnek is ára van ! Ha más nem, hát a kiközösítés. Ezt Neked kell eldönteni.
2013. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet így élni hosszútávon. Előbb vagy utóbb belegabalyodsz és belebuksz.


Én egy egyszerű és szimpla hazugságot vállaltam az elmúlt évekre, hogy egy ismerősömnek jobb legyen. Eltitkoltuk a kapcsolatunkat a párommal. De már ez is túl sok lett önmagában. Vannak akik sejtik a dolgot, próbáljuk falazgatni... Viszont vannak emberek, akikben bízunk, és őket különösen bonyodalmas beavatni. De muszáj, mert kell a lelki támogatás tőlük, kellenek a valódi barátságok. Közben viszont nagyon veszélyes, hogy valamelyikük elszólja magát. Szerencsére ennek egy hónap múlva vége lesz, és örülök, ha kihúzzuk.


De ha mégsem buksz bele, akkor mi lesz, tegyük fel, ha gyereked lesz? Ő látni fogja az igazságot, vagy legalább részben tudomást szerez róla, mert ha veled él a gyereked, így is, úgyis kiszagol valamit. Közösségben, a család többi része előtt viszont hazudnia kell, ezt pedig hatalmas stresszként élné meg...

2013. aug. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
mire jó ez...
2013. aug. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

nem ertem sajat magad vallaltad a munkat es valasztottad a hazugsagot es a partneredet.

Mindenki a maga eleteert felelos es mindennek van kovetkezmenye.

Felnotte vaals egyik lepcsoje vallani azt amit csinalunk es vallalni a kovetkezmenyeket.

2013. aug. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
El tudom képzelni azt a "munkát" amit még a családod is rosszall, amit mindenki előtt titkolnod kell, mert "nem akartok megszakadni minimálbérért". Hadd ne sajnáljalak sem emiatt, sem a "különc" kapcsolatod miatt.
2013. aug. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem szégyellni való, csak nem örülnének neki..
2013. aug. 22. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!