Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya mindenkinek rosszhírem...

Anya mindenkinek rosszhírem kelti, kitagadott, mindenkivel megutáltat, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

anno összejött egy emberrel, féltékenységében a házból kitagadott, mehettem az utcára, de tartottam a kapcsolatot, mert hitem szerint, szülőkkel nem szabad haragot tartani, ill. nem akartam abba a helyzetbe kerülni, mint amiket hallok, hogy nem beszél valaki anyjával, apjával.

a lényeg, most egyedülállóként gyermeket várok és ezért elhord engem mindennek, a férje, és az édesanyja előtt, akik mindketten,plusz anya, vállvetve utálnak, beszólnak nekem (holott velük egy szót sem beszéltem, ebből gondolom, hogy ez köszönhető anyának)csak mert a gyereket nem vetettem el, illetve mert csóró vagyok és olyan embernek szülök, aki nem támogat, meg stb.

a lényeg első kisbabám várom majdhogynem kilátástalan helyzetben, szóval így is van elég gondom, megoldanom az életemet egyedül, hittel és reménnyel, de ez mérhetetlenül fáj, hogy szánt szándékkal beszólnak nekem, elítélnek, hátam mögött kibeszélnek, csupán rosszakat akarnak, nevetni majd a képembe, ha nem tudom magam és gyermekem fenntartani, hogy lássam magamnak akartam, meg sorolhatnám.

de ezt ráadásul egy 80 éves nagymamától pláne nem vártam, hogy ő is majd a gyermek halálát kívánja majd, amikor tőlem nem is tudott semmi8t a hátteremről, annyit meséltem csak örömmel, hogy van egy szerelmem és gyermeket várok. erre kaptam meglepetésemre, hogy vetessem el, mert jaj mi lesz. csak néztem meredten és nagyon fájt :(

ahogy most anyám férje is, hogy kiutál a házból, mindig utáltam ha beszólt, kioktat mint egy hülyegyereket, de soha vissza nem szóltam semmit, tehát ebből következtettem, hogy anya beszélte tele, hogy utáljon.


szóval ott tartok így felnőtt fejjel, hogy felejtsem el a fél családom?

apával, más rokonokkal hiába beszélek, nem hisznek nekem és anya persze hogy máshogy állít be mindent mindenkinek.


2014. jan. 2. 10:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnalom,hogy ilyen csaladod van:(.Ha mar segiteni nem tudnak,legalabb ne rugnanak beled.Ennek ellenere igy is te vagy az,aki szeretne jo kapcsolatot tartani velük...szerintem tul lelkiismeretes vagy.A helyedben nem keresnem a tarsasagukat.Szard le öket,most cdsak magaddal illetve a babaddal törödj!!!jönnek meg ök a te utcadba!
2014. jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod.

azt nem értem csupán, hogy anyának amúgy nincs lelkiismerete?

mostanában döntöttem is úgy, hogy nem foglalkozom velük, mert nagyon felkavar érzelmileg, ahogy most utoljára is, hogy náluk voltam, csak nézek, hogy jövök szeretettel, erre miket kapok, és kikészítenek, provokálnak, és erre még be is görcsöl a hasam, stb és a baba érdekében is nyugalmat erőltetek magamra, így őket már csak muszájból is kerülnöm kell.


de ilyet?!

2014. jan. 2. 11:22
 3/15 anonim ***** válasza:

Ezek szerint anyukadnak nincs lelkiismerete.Mindig is ilyen rossz viszony volt közetek?

Amugy nagyon is jol teszed,ha kerülöd a "csaladod",föleg most hogy babat varsz.De ha nem lennel terhes,akkor is ezt javasolnam.Egy kis egeszseges egoizmus soha sem art.Ne keresd öket,te igy is mar tul sokat tettel ertük.

2014. jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Je Veux ***** válasza:

Szörnyű, hogy léteznek ilyen emberek...milyen anya az ilyen...


És a többi rokon? Mi az,hogy nem hisznek neked? Ennyire elfordult tőled mindenki? Ennyire nem látnak át anyádon? Miért utál egyébként? Szerinte mit tettél ellene? Persze nem gondolom, hoyg csináltál bármit, mert az ilyen embernek nem kell ok, de ő biztos gondol valamit..


Sajnálom, hogy ez a helyzet a családod körül, de szerintem eljött az a pont, amikor meg kell szakítsd a kapcsolatot.. Elhiszem, hogy nehéz, mégiscsak az anyád, de mostmár te is anya vagy, és a gyermeked érdekét kell nézned. Az idegeskedést mindent csinál, csak jót nem..

Ne hagyjd, hogy kikészítsen a család. Ne beszélj velük, ne menj hozzájuk, ne foglalkozz velük. Koncentrálj magadra, a babára, és arra, hogy megoldjad a helyzetedet.


És ne hidd, hogyha megszületik a gyerek, akkor megváltozik minden.. a gyerekkel is kegyetlenek lesznek, veled pedig méginkább és csak az lesz, hogy mindent szarul csinálsz, szar anya vagy.


Ha máskor nem is, ha megszületik a gyerek és ez a szituáció lejátszódik, örömmel hagyod el őket.

2014. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

igen, mindig is ilyen volt, gyerekkorunkban vert, nem hagyott önnállósodni, stb

jelenleg szerintem attól fél, hogy segítségre szorulok és nem akar és ezért jön ellenem tűzzel vassal, nehogy segítséget kérjek.

az életben pl szokott kölcsönadni, amit az utolsókig mindig megadok neki, ennek ellenére mindenkinek azt állítja, hogy pénzel, meg segít. ok, valahol segítség a kölcsön is. de messze nem jelent pénzelést, meg semmi egyéb pluszt.

de érzelmileg semmit nem nyújt, ami minimális, azt sem. sőt ellenem van, támad, mint egy vadállat.


a többiek azért nem látják, mert pl a volt férjét (apát) simán megvezeti, ahogy a mostani férjét is, szóval örülök annak, hogy legalább még apát nem fordította ellenem.habár apának megírtam mi megy mostanság, így biztos felvette anyával a kapcsolatot, így valószínű mennek megint a hátam mögött a dolgok, csak nem tudok óla.


tesom, meg úgy van vele, ha pl én kimegyek külföldre dolgozni az azt jelenti, hogy én elhagyom a családom teljesen máshogy gondolkodik, mint ami reális lenne. így neki már lassan magyarázni sem próbálok semmit. elbeszélünk egymás mellett - lehet mert már ő ősrég kirepült a családból, stb, eltávolodhattunk, nem tudom.

2014. jan. 2. 16:08
 6/15 A kérdező kommentje:
és valószínű a gyermekem sem akarja látni ezért tesz mindent meg előre, hogy elmérgesítse a helyzetet és ne is tehessem be a lábam a házukba, ahol majdhogynem anno felnőttem...
2014. jan. 2. 16:09
 7/15 A kérdező kommentje:

ja meg volt, hogy kint áldatlan körülmények között kellett dolgoznom, nagyon rossz volt, természetes, hogy hiányoztak a szeretteim, ezt tesom idézem így fogja fel: "elhagytad a családod és hazajössz meghunyászkodva mint egy vadállat"


szóval így semmi értelme velük beszélnem.

magyarán valahol nekem családom sincs ahogy látom :(

2014. jan. 2. 16:11
 8/15 Je Veux ***** válasza:
100%

Mostmár a gyereked a családod! Van családod!


A helyedben pedig megszakítanám a kapcsolatot az anyáddal. Egy életre.

2014. jan. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönet a segítő válaszokért, próbálok igazán erős nő, ill. anya lenni, aki megállja a helyét, már csak a gyerek miatt is, remélem ő gyengeségek nélkül, kemény kis harcosa lesz az életnek majdan :)
2014. jan. 3. 10:48
 10/15 A kérdező kommentje:

Tekintve, hogy anya utolsó alkalommal szemét volt nagyon velem, kiborít, megbánt, csak mert gyereket vállalok és elakarta velem vetetni, szóval ezután megírtam neki, hogy rosszul esett ez a múltkori és ebből gonbdolom feléd se nézzek(szóval hogy látni sem akar) de amúgy addig sem annyit sem tudott megkédezni, hogy hogy vagyok, a lényeg, hogy mostanában azon gondolkodom, hogy aki így áll hozzám, ill. a gyermekemhez, ráadásul a saját anyám, szóval ha megszületik a gyerek még ha arről értesítőt sem küldök, az rendben van?

csak mert olyanokra tudok gondolni, ha illene is értesítőt küldenem, tuti a kép mellé írnám, hogy "szia,tudom nem érdekel,de megszülettem" meg hasonlók.


szóval tekintve, hogy amikor valahol a legtöbbet jelentené egy anya az ember életében (már csak az is jólesne, ha megnyugtat ha bénázok a fürdetésnél, vagy bármiért aggódom, kezdő, egyedülálló anyuka létemre)szóval ha ilyen ember 9 hónap alatt arra nem képes, hogy egyáltalán jóindulatúlag érdeklődjön, ugye nekem nem feladatom bármivel is nyitni már felé?

2014. jan. 21. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!