Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyósom nem tudja fenntarta...

Az anyósom nem tudja fenntartani a házat, mi viszont nem szeretnénk vele élni. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

A párom szüleinek gyönyörű kertes háza van egy szép környéken. Nem hatalmas, puccos épület, de nem lehet minimálbérből fenntartani és megélni mellette, márpedig az anyósom ennyit keres közalkalmazottként.

Eddig ketten éltek benne, de kiderült, hogy apósom sajnos súlyos beteg, és valószínűleg már fél éve sincs hátra.


Itt pedig akaratlanul is elgondolkodtunk azon, hogy mi lesz ezek után, mert az anyósom imádja a házát, és nem akarja eladni. Megértem, mert keményen dolgoztak érte és szépen felújították... de ebből még nem lehet fenntartani.

Mi a párommal albérleten lakunk egyelőre, szeretnénk majd venni hamarosan egy kisebb lakást, aztán néhány éven belül gyermeket vállalni. Átlagosan keresünk.


Nem tudom, mit lehetne csinálni, ha anyósom nem akar elköltözni, mert én tényleg nagyon szeretem és tisztelem, de:

1. Nem tudjuk anyagilag támogatni ebben.

2. Azért mégsem szeretnék vele élni. Az ő háza, ő szabályai, akármilyen kedves, sosem lenne az én otthonom és sosem érezném igazán felszabadultnak magam.

3. Ha ő költözne egy kis lakásba, mi meg a nagy házba, akkor sem érezném jól magam, hogy "kitúrom" a házból, amit annyira szeret.



Mit gondoltok, mire készüljünk vagy hogyan tervezzünk...?


2014. jan. 8. 19:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
Azt, hogy hogy tervezzetek, azt nektek kell megbeszélni, nem a gyk-n kérdezni! Sokféle megoldás van, de nem tudjuk, hogy anyósod hogy gondolkozik! Különben még él apósod, addig ne is variáljatok!
2014. jan. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%

Ha segíteni nem tudtok neki akkor hogy cserélnétek, hiszen akkor ti sem tudjátok fenntartani nem?

Özvegyivel együtt sem lehet fenntartani, mert azt is fog kapni.

Nem tudja fenntartani úgyis el kell adnia,majd megtanulja magától.

2014. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Mi ketten fent tudnánk tartani, de az már nem menne, hogy magunkat eltartsuk gyerekekkel ÉS még pluszba fizessük a másik ház költségeit is.


Az eladással az a problémám, hogy majdnem ugyanaz merül fel, mint a 3-as pontban: ennyi erővel akár mi is vehetnénk neki egy kis lakást, és mi élhetnénk a kertesben (minden álmuk egy ilyen), de akkor életem végéig lelkiismeretfuradásom lenne, hogy anyósomat meg kitettem onnan.

2014. jan. 8. 19:41
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolom a különbözetet nem tudnátok előteremteni, így jogos is lenne tőle.
2014. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
10%

Bár alapvetően szerintem sem tesz jót ha anyóspajtással él együtt a párocska, ez esetben elképzelhető, hogy erre lenne szükség.


Ha egyedül nem tudja fedezni a költségeket, akkor azért nem az ő szabályai, meg ilyenek, mert ha ti is beszáltok a rezsibe, akkor az neki is jó, mert nem kell eladnia a kecót.


Emiatt azért inkább egyfajta szimbiózis lép életbe, és ott ti is egyenlőbb felek lesztek, nem csak megtűrt személyek.


Ez nektek is jó mert addig ti is tudtok spórolni, anyós is kicsit el tud rakni, és így ő fel tud készülni arra, hogy amikor onnan elmentek akkor legyen tartaléka tovább fizetni a házat, és nektek is lesz valami alap megtakarításotok.

2014. jan. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
44%
Erre más megoldás nincs, el kell adnia. Eszedbe ne jusson odaköltözni. Esetleg fogadjon albérlőt.
2014. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
18%
Ha mind a ketten átlagosan kerestek, az nettó 300e, annyiból azért kicsit tudnátok segíteni. Ezen kívül lehet, hogy van tartalékuk, ha csak kevés hiányzik, az is évtizedekig kitarthat.
2014. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
30%

Nem értem mi közöd hozzá? Majd megoldja a fizetéséből meg az özvegyiből, lehet van spórolt pénze meg akár albérlőt is fogadhat. Eddig megoldta nélkületek ezután is megfogja a te kombinálásod nélkül is.



Ne anyós házára ácsingorroz.

2014. jan. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes mentalitásról árulkodik a kérdést övező szöveg.

A tényeket tekintve, szerintem biztosan megoldható a ház fenntartása. Az özvegyi nyugdíj összege biztosan tudja fedezni a csökkent rezsi költségeket. Nem kell télen fűteni minden helyiséget és bizonyára az egyéb költségeket is lehet racionalizálni (pláe, ha anyós közalkalmazottként még dolgozik és napközben nem otthon van (ez bizony a rezsiköltségeket jelentősen tudja mérsékelni). Aztán ki lehet adni 1 szobát egy megfelelő albérlőnek. Végül pedig az sem elvetendő szempont, hogy anyagi segítséget nyújtotok.

2014. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom, nekem úgy jön le, hogy te nagyon is ácsingózol arra a házra, de felesleges ezen agyalni, nem a te dolgod ebben a kérdésben dönteni.
2014. jan. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!