Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a szüleim...

Mit tegyek, hogy a szüleim elengedjenek valahova?

Figyelt kérdés
Pl.:Mozi a barátnőkkel,pláza,meki.13/L.Nem engednek el szinte sehova.Csak suli oda meg vissza.Kérlek használható válaszokat.Köszi előre is :)

2014. jan. 8. 20:25
 1/9 anonim válasza:
100%
tanulj jól, köss a szüleiddelkompromisszumot hogy pl. kitakarítasz vagy elmosogatsz de cserébe szeretnél elmenni valahová. :)
2014. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké.Köszönöm szépen :)
2014. jan. 8. 20:30
 3/9 anonim ***** válasza:
10%

Pláza, meki?

Elég szegényes kívánalmak.


13 évesen, lányként ugye nem mondod komolyan, hogy baj az, hogy nem engednek el sehova?


Féltenek, ami nem is csoda. Ha a barátnőid már grasszálhatnak a városba ide-oda, az csak azt mutatja, hogy a kedves szüleik magasról leszarják őket.


Komolyodj, ne a barátnőidet akard utánozni, ha látják érett vagy hozzá, biztos, hogy el fognak engedni.


Első körben pl. ne a mekibe akarj menni a barinőkkel, hanem mondjuk kis-bevásárlásra egyedül.


Vagy postán feladni egy csekket.

2014. jan. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs azzal semmi baj, ha egy 13 éves lány a barátnőivel szeretne menni vásárolni. Főleg ha am nem engedik el sehova. Ez első válaszolóval értek én is egyet. :)
2014. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert nem a legolcsóbb helyeket nézted ki. Mozi diákjegy+ nassolnivaló 2000, mekiben egy közepes menü kb 1400, csak hogy kettőt kiragadjak. A plázázás meg úgyis vásárlásba torkollna, barátnőkkel meg képes az ember összevásárolni olyat, amire nincs is szüksége.

Szóval ez mind-mind költség, majd ha megkeresed a rávalót elengednek.


Na meg ez a baj, hogy ilyen sekélyes a programok sora. Én 13 évesen a barátnőimmel lementem játszani és nem a plázákban játszottuk a kisfelnőttet.

2014. jan. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vessz össze velük és csináld ezt addig, amíg nem engednek.
2014. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
13 évesen még kicsi vagy, hogy eljárkálj így. Majd 15-16 évesen.
2014. jan. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért bezárva sem ülhet, ha 13 éves, ha nem. Moziba szerintem havi egyszer simán belefér, hogy megnézzenek valamit. Nyilván nem a késelős gyilkos visszavág 82-t akarják. Például ezt az új jégvarázsos mesét simán élvezheti egy 13 éves is. Meg vannak még hasonlók. Mondjuk a meki meg a plázázás helyett inkább valami hasznosabb, kreatívabb dolgot is lehetne csinálni. Járhatnátok zenét, táncot tanulni együtt. Akár kis színjátszókörök, lovaglás, rajz, korban hasonló versírókör. Nem csak a csoporttevékenység a téma ezeken a helyeken sem, hanem általános, barátkozós, hülyéskedős is lehet. Ilyen plázában lézengős valamikre én sem engednélek. Nyilván akár át is mehetnétek valakihez, vagy épp hozzátok együtt mozidélutánozni, csajos napozni, ha érdekel az ilyesmi, akár sütiket sütni. Ne harapjátok már le a gyerek fejét, mert kezdeni akar magával valamit. Nem tárgy, lehetnek szociális igényei, csak kompromisszumképesnek kellene lenni.

24/N

2014. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

13 évesen még kicsi a mozihoz meg a mekihez? B*sszus, nem egy hajnalig tartó buliba akar elmenni (azzal tényleg várhat még pár évet), hanem egy kis időt szeretne tölteni a barátnőivel.

Kérdező: szerintem is köss kompromisszumot. Például kiporszívózol vagy elmosogatsz, és cserébe elmehetsz moziba, és mondjuk este 7-re otthon leszel.

2014. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!