Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisbabas anyukak/apukak...

Kisbabas anyukak/apukak nalatok hogy mukodik a munkamegosztas?

Figyelt kérdés
Gondolom apuka dolgozik... Heti hany orat? Hany szabad napja van? Miben segit otthon (ha segit)? Segit e a babaapolasban? (furdetes/pelenkazas stb?) Mennyi idot tolt a kicsivel? Mennyi idos a kicsi? Stb... Stb...! Kerlek mindent irjatok le ami eszetekbe jut.
2014. jan. 9. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Apuka 8-fél 5-ig dolgozik! Két éves a fiunk! Szerencsém van, sok mindenben segít. A háztartás nagy részét természetesen én viszem, de nagyon nagy segítség,hogy ha hazajön, átveszi a gyereket, játszik vele, ameddig én főzök, befejezem a napi házimunkát. Mindent megcsinál a gyerek körül! Fürdeti, eteti, ha úgy alakul, ő altatja!
2014. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Férjem 8 órában dolgozik 5 hónapos ikerlányaink vannak. Mindenben segít. Házimunka gyerekek fürdetése, etetése, főzés, mosás. vasalás. AMeddig nem születtek meg a csajok addig is közösen végeztük a házimunkát, hisz én is dolgoztam. Én nem tudom, hogy lenne e még valami amiben jobban tudna segíteni.


Sőt eleinte ő volt a bátrabb fürdetésben, pelenkázásban, mert az ő kisebb tesói is ikrek és sokat segített az anyukájának,így volt "tapasztalata".

2014. jan. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A férjem ha kell főz, mosogat, (mosást azért nem bízom rá :) ) A kisfiunkkal (9 hónapos) rengeteget játszik, mondókázik, sétál, altatja, eteti, pelenkázza, imádja :)

Hatalmas segítség, nagyon jó férj, és kiváló apa :)

2014. jan. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ja és heti 7 nap dolgozik, bár nem lenne muszáj, mert a munkahelyén bőven eleget keres, de hétvégenként zenél egy kocsmában, bár azt inkább kikapcsolódásként, viszont nagyon jó kis pótlás a fizu mellé.
2014. jan. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Férjem 8-17-ig dolgozik, hazafelé ha kell beugrik a boltba egy két apróságért, otthon ha kell segít, ahogy a baba előtt is tette,bár igyekszem megcsinálni mindet, hogy este már csak egymással és a babával kelljen foglalkozni. A pelenkázást nem nagyon szereti, de azon kívül mindent megcsinál és imád a kicsivel lenni.
2014. jan. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Heti 5 nap dolgozik 8-16:30-ig,irodai meló.Hétvégén mindig szabad,túlóra nincs.Mindenben segit amiben kérem,bár mire hazajön,megcsinálok általában mindent,de vacsi után kérés nélkül elmosogat,beszedi a megszáradt ruhát,kitereget ha végzett a gép.

Hétvégi porszivózás kizárólag az övé,azt keten csinálják a 15hónapos fiunkkal.

Hétköznap 5-re hazaér,onnantól hármasban vagyunk,soszor ő fekteti le.Hétvégén is itthon van,házimunkát is csinál ha kérem,bár én jobb szeretem ha a fiunkat foglalja le,délben együtt alszanak.

Fürdetés,pelenkázás,stb,mindent megcsinál,ez csak első pár hétben volt gond,alig merte megfogni,de most már nincs ilyennel gond.

2014. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15%
Jajj de jo hogy nekem ilyen problemaim nincsenek, ki fog elmosogatni meg porszivozni stb. stb.
2014. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pont ma írtam ki egy hasonló kérdést. Párom 06:00-18:30-ig van távol. Sajnos az utazás viszi el az idejét, mert egyébként csak 16:30-ig dolgozna. Mire hazaér, szinte mindent megcsinálok a férfi munkát is beleértve.

Ha szabin van, vagy hétvége van, akkor persze besegít, általában a gyekekeket foglalja le, vagy bevásárol. Azokat a munkákat, amihez fizikai erő kell megcsinálja, de ezt leszámítva olyan, mintha egyedül nevelném a két gyerekünket. Nem könnyű. Egyéb segítségem sincsen, ráadásul a kicsi még éjszaka többször ébred, pedig már 16 hós. Tervezzük is a költözést a munkahelyéhez közelebb, mert ez így mindkettőnknek nagyon fárasztó és lelkileg sem éppen jó, csak nem olyan könnyű egy hiteles lakásból egy másikba átkerülni.

2014. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!