Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van, ha fordul a kocka,...

Mi van, ha fordul a kocka, dolgozó férj, otthon lévő feleség újragondolása?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ez alapján a kérdés alapján merült fel bennem, hogy fordulhat a kocka. Most én vagyok itthon és teszem a dolgom és a férjem dolgozik, de én állást keresek, az övé viszont bizonytalan. Én bízom benne, ha én fogok dolgozni és ő lesz itthon, ő is mindent meg fog csinálni.


Nálatok mi a helyzet. Működött a dolog fordítva is?



2012. szept. 6. 18:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Működött, úgy két hétig. Aztán elengedte magát, és egész nap csak játszott a gépen.
2012. szept. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk a férjem eljött gyed-re amikor a lányunk 18 hónapos volt. 2 héttel később azzal fogadott, hogy felvesz egy takarítónőt :-)

De a lányunkat teljesen és nagyon jól ellátta, sokmindent tanított neki.

2012. szept. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
A férjem élt egyedül nagyon sokáig, ezért tud főzni, takarítani, mosogatni stb., sőt, amikor összeköltöztünk, ő sokkal jobban csinált minden háztartási dolgot, mert én anyukám szárnyai alól jöttem el. Szóval szerintem ha itthon lenne, és csak én dolgoznék, akkor is megcsinálna egy csomó dolgot.
2012. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

Sajnos meg kellett már tapasztalnom életem során ezt a felállást. Ideig óráig csinálgatta a férjem az itthoni teendőket, de mindig volt az elvégzett munkában valami hiányosság. Rossz volt úgy hazajönni, hogy nem végezte el megfelelően a teendőket, pedig mindig össze is írtam, hogy megkönnyítsem a dolgát. Miután szóvá is tettem a silány kivitelezést, megkaptam, hogy akkor csináljam meg én.


Szerintem sajnos a férfiak többsége még mindig úgy áll a ház körüli teendőkhöz, hogy az a nő feladata - függetlenül attól, hogy ki tartózkodik otthon.

2012. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Mi mindent megosztunk, mindketten dolgozunk, ugyanannyit, ugyanott, csak más munkakör, de nem merült fel soha hogy bárki is elvárna valamit. Ha valamelyikünk fáradtabb az átlagosnál a másik megcsinálja szó nélkül helyette amit ő szokott, ez előfordul, de amúgy rendesen megvan mindenkinek a dolga, én főzök ő mosogat, ő összeszedi a szennyest én kimosok( nincs automata mosógép, vagyis van de csak a centri működik rajta....)ő meg kitereget, én porszívózok, port törlök ő meg felmos...és ezt soha nem kellett mondani, egyszerűen azt mondja, nem szereti nézni, hogy ő tesped a tv előtt én meg "dolgozok" itthon is, ugyanannyi meló mellett a munkahelyen. És nekünk így jó már 5 éve.
2012. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem hosszú távon nem működik ha a férfi van otthon és a nő dolgozik.Egyrészt a nők ilyen téren elég gusztustalanok és visszaélnek vele ráadásul még a férfi orra alá is dörgölik és minden tiszteletet,megbecsülést elveszítenek amit esetleg a férjük iránt tápláltak addig.Másrészt a környezetük is teljesen kiakad,hogy miért nem dolgozik a férfi miért a nő tartja el.Ez szinte mindenki szemében lenézendő,tűrhetetlen állapot.Ellenkező esetben(ami ugye a gyakoribb és még hagyománya is van)már jóval elnézőbbek és megértőbbek az emberek nagyon sokan egyenesen természetes állapotnak tartják.
2012. szept. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

A spektrumon volt egy ideig jó kis sorozat ezen témával kapcsolatban. Azt hiszem a címe "a mamit akarom" volt. Háztartásbeli nők mentek el pár napos kikapcsolódásra, miközben a férjük átvette az ő szerepüket. Ezt ugye felvették, követte őket a stáb mindenhova. Érdekes volt látni, mit össze szerencsétlenkedtek a férfiak. Persze, nyilván ebben benne van, hogy sokan életükben először indítottak be mosógépet meg először vettek ételt a babának stb. Viszont a végkifejlet az nagyon tanulságos volt minden esetben, ugyanis minden szereplő férfi beismerte, hogy nem gondolta, hogy a házi munka/gyereknevelés ennyire nehéz, és mindegyik megfogadta, hogy a jövőben be fog segíteni az asszonynak a házvezetésbe.

Azt hiszem ezt minden férfival meg kéne csinálni, mert addig a legtöbb nem értékeli a női szerepkört.

2012. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
A spektrumos műsort ne keverjük ide. Ott nagyon is forgatókönyv szerint dolgoznak, még a "reality show"-kban is.Ha nem amatőr színészekkel.Le van osztva, hogy a férj bénázzon, aztán hisztizzen a feleségéért.
2012. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Megrendezett, vagy sem, 10ből 9 férfi szintén besokallna a rá hagyott feladatoktól :)
2012. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
én férfi vagyok, és éltem már egyedül, akkor is magamnak csináltam az otthoni dolgokat. manapság egy csomó férfi élt már egyedül. azért összesöpörni meg beledobni a ruhákat a mosógépbe nem akkora horderejű feladat, hogy ne tudná egy felnőtt ember megtanulni. nem kell túlozni.
2012. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!