Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista az apám! Végig...

Alkoholista az apám! Végig kell néznünk, amíg kiszenved? Mert már nem bírjuk anyámmal.

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta iszik az apám.Annyira nem volt rossz apu,hogy vert minket,de rendszeresen szekált,bántott a szavaival,fenyegetett engem és anyámat. Megcsúfolt minket ahol lakunk,baltával jött utánunk,végig kellett néznünk,hogy majdnem felakassza magát,mert annyira megbolondult az italtól. Karácsonyunk soha nem volt,mindig ezzel a veszekedéssel,hercehurcával ment el,nem is jönnek emiatt hozzánk.Be lettünk zárkózva. Azért amikor tehette elment dolgozni,de mikor hazajött szekált,amit főzött anyu ledobta nem volt jó semmi.Az a nagy helyzet,hogy apám nemrég elvesztette az állását,és anyám rokkantnyugdíjából kell megélnünk,de emellett apám kéri az ital árát minden nap,és már belenézek a hűtőbe és nincs kenyéren meg 2 szelet felvágotton kívül semmi,mert apám mindent eliszik.Veszekszik vele hogy minek fizessük be a csekkeket mert miből lesz neki pénze inni!Ez megy minden nap és már a gyomorideg bennem van,hogy éheznünk kell mert alkoholista van a családban. Anyukám felvette a mártírszerepet,csak ne ordibáljon velünk,inkább adott neki italra pénzt csak fogja be a száját.Soha nem volt esélyünk elköltözni.Anyukám rokkantnyugdíjas,én nem találok munkát,végzettségem csak érettségi,a kisiklott életem miatt.Nem tudnánk sehova se menni,anyám nem nagyon akarja elengedni a házat,nem mer lépni,inkább elviseli apámat. Főleg hogy hátrányos térségben lakunk. Anyukámra rá van írva minden szenvedés,teljesen felőröli magát,fogalmam sincs ennek mi lesz a vége,sokszor azt kívánom bárcsak mind 3an meghalnánk. :(
2014. jan. 14. 23:18
 1/7 viktorvarga ***** válasza:
74%
szarasziu.de igy nemtud senki segiteni mert nem lehet tudni milyen lehetőségeid lennének a változásra.mert változás kell.sajnos az élet rád ezt osztotta.találj ki valamit mindenképp.
2014. jan. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kukutyin1 válasza:
100%

Ne őröld magad ilyesmiken, mert az nem ad energiát, csak elvesz. Kétféle utad lehet, az, hogy meg akarod oldani a helyzetet, vagy az, hogy elmész te is az öregeddel a kocsmába bánkódni, hogy rossz az élet. Felteszem lány vagy, mert egy férfiembernek az ország bármely pontján akad ha más nem feketemunka(felénk a szegényebb családok gyerekei, attól függetlenül, hogy szeretetben élnek-e a családjukkal vagy nem - elmennek mezőgazdaságba vagy az erdőre dolgozni(igen sok lány is)).


El se hinnéd, hogy hány hozzád hasonló fiatal van - de ezek problémák, amiket meg kell oldanod... neked. Keress valamit amit szeretnél csinálni, sétálj egy nagyot az erdőben, szőjj terveket miként tudnád kihúzni magad a helyzetből.


A legelső lépés mindig az, hogy addig kaparj magadban, amíg a remény legapróbb morzsáját megtalálod... és vissza ne merj olyankor merülni az önsajnálatba, mert akkor ugyanúgy semmi nem fog történni. A második lépés, hogyha már felülemelkedtél a saját gondjaidon, igyekezz meglátni másokét is... az apád is ide tartozik bármennyire neheztelsz rá.


Valami benne is kiváltja az alkoholizmust. Ha rúgtál már be, akkor tudod, hogy szar kedv ellen átmenetileg nagyon jó, mert fel se fogod a problémáidat(legyen az anyagi gond, szerelmi bánat, bármi).


És persze írd csak ki nyugodtan a gondolataid, beszélj róla a barátaidnak, vagy olyanoknak akikben barátot látsz/remélsz.

2014. jan. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Anyukád pénzét kérjétek kártyára a kártyát meg jól eldugni, lényeg hogy ne legyen kézpénz a háznál.
2014. jan. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

" .Nem tudnánk sehova se menni,anyám nem nagyon akarja elengedni a házat,nem mer lépni,inkább elviseli apámat"


Itt a lényeg. Ha valaki a házát többre tartja az életénél akkor az ne siránkozzon, hogy milyen szar az élete.

Csakis anyukád léphet. Tudod, mindenki fél a változástól, de van egy pont amikor igenis lépni kell, előre kell menni.

Anyudnak már rég le kellett volna lépni veletek, és új életet kezdhetett volna. Már rég megszabadult volna apádtól, sőt ma már csak legyintene apád hülyeségein. De nem! Neki fontos a háza. Így évekig tűri, és hagyja, hogy a gyerekei is boldogtalanok legyenek..

Voltaképpen anyádra ugyanolyan mérges lehetsz mint apádra. A pocsék életedet anyudnak is köszönheted, mert ő nem képes változtatni rajta..

A többi meg, hogy nincs pénz, nincs hova menni, mind üres kifogás..

2014. jan. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlo csaladban meg korulmenyek kozott nottem fel en is.De,!! amint befejeztem a gimnaziumot,szuloi tamogatas nelkul nekivagtam a nagy vilagnak.A nehez gyerekkorom mindig egy eleten at kiserni fog,de orulok hogy anno ezt a lepest megtettem,1000km tavolsagra elek azota a szulofalumtol,nem bánom ezt megtettem.A sorsod,jovod a kezedben van,valtsal te is ha mar ott semmi jovo.
2014. jan. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
vannak olyan családsegítők ahol családok költözhetnek be 1-2 évre talán családsegítő vagy nem tom mi a pontos neve, olyan mint az anyaotthon, ilyet kéne keresnetek. amugy meg ha beindítja anyád a válást, vagyonmegosztást is lehet kérni, majd a bíróság eladja a házatokat és szépen feleznek a szüleid, így talán nem haltok éhen
2014. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is alkesz vagyok, de a szelídebb, önmarcangoló fajtából, soha még nem voltam agresszív. Ma már nem iszom. Diplomásként vezető beosztásban dolgoztam, csak nem léptem időben,mindig önmagamat sajnáltam. Mindenemet elittam, aladtam (lakás, autó), mígnem két feleségem is elhagyott, és végül a családom is elfordult tőlem, majnem hajléktalan szállóra kerültem, és a szövődményekbe majdnem belehaltam. Végül több mint fél évet egy szigorú rehabra mentem. Ez volt 1 éve, ma már kocsim van és lakni is tudok hol, egy albérletet vettem ki. És a családommal is jóban vagyok, bár az eveszett bizalmat nehéz visszaszerezni.Ezért a tanácsom a következő.Először 1 esélyt kell adni,de csak 1-et.Ultimátumszerúen hogy menjen el egy terápiára (pl. Szigetvár, fél éves). Járjon el Anonim Alkoholisták gyűlésére. A család nem tud mindent elviselni, egy alkoholista tönkreteszi nemcsak magát, hanem a környezetét is. Lépnetek kell. Egy alkoholistát nem lehet szépen kérni, keményen rá kell ilyeszteni, ha nem hagyja abba, ki kell tenni a lakásból. Sajnos van, aki nem is akarja abbahagyni, ezért nyomást kell gyakorolnotok, de még így sem biztos, hogy menni fog, nem akarlak elkeseríteni... Mellesleg írtad hogy van érettségid, ha másképp nem megy költözz el, vállalj bármilyen melót, vegyél ki albérletet. Van kiút belőle, amit a végére írtál, nagyon gyorsan verd ki a fejedből.Rengeteget tudnék még írni, ha kérdésed van, írd meg üzenetbe. Kitartást!
2014. jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!