Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám alkoholista, nekem meg...

Apám alkoholista, nekem meg most lett elegem. Mit léphetek?

Figyelt kérdés

Sajnos anyukám naiv, és már 18 éve tűri, hogy néha apámból kijön ez a piálhatnék (van, hogy minden másnap, van, hogy fél-háromnegyed évig semmi), és mindig ad neki még egy esélyt.

Nos, az én esélyadásom már elfogyott régen, ha anyukám nem lép ellene, akkor lelépek (igen tudom, önző dög vagyok, DE sajnos igen labilis az idegrendszerem - nem vagyok bolond, semmi ilyen, egyszerűen türelmetlen, és könnyen felkapom a vizet, ami nem tesz jót vérnyomásomnak, migrénemnek, stb - tehát egy nyugis környezetre vágyom, ahol gondtalan tudok pihenni, tanulni, készülni a vizsgákra, élni a nyugisabb egyetemista létet, ahol mikor szükséges, tudok CSAK az egyetemre koncentrálni, és nem azzal spanolni magam két fontos zh között, hogy na vajon apám mikor töri be az ajtót és ordít le, hord el minden szemétnek csak úgy...


Van esetleg valami segítő szervezet?

Ösztöndíjam 20ezer ft-nél picit több, abból nem megyek én semmire :S

Egyetem melletti munka meg a tanulás rovására menne, de már azt is bevállalnám.


Ti mit tennétek? [és persze, hogy lenne lelkifurdalásom, hogy anyukám meg itt hagyom vele, de már tényleg káros az egészségemre]


2013. nov. 30. 00:07
 1/6 intrepid ***** válasza:
0%
Menj el, és oldd meg.
2013. nov. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj kollégiumba és vállalj diákmunkát. Más megoldás nem hiszem, hogy van.
2013. nov. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, mit tanulsz, mihez értesz, fiű/lány-e vagy?
2013. nov. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

helyi egyetemen vagyok, nem hiszem, hogy koleszba bevennének


munkától meg eddig óckodtam, mert a tanulmányi eredményeim rovására menne, és célom, hogy a mesterszakot már külföldön végzem el, amihez jó tanulmányok is kellenek :S

de már azon vagyok, hogy lehet h ebből munka lesz, és albérlet

2013. nov. 30. 09:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a kollégiumba nem vesznek be, akkor próbálj meg összefogni egy-két barátnőddel úgy megoszlanának a költségek. Emellett biztosan kell dolgozni, de hidd el a nyugodt otthoni légkör mindent megér.
2013. nov. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Totál megértem a helyzeted és a "megszoksz vagy megszöksz" közül kell választanod. Nálam a megszöksz vált be és gyanítom, hogy nálad is kifújt már az első lehetőség.
2014. jan. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!