Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdek aggódni, mit lehet...

Kezdek aggódni, mit lehet ilyenkor tenni? (Szülés utáni depresszió? )

Figyelt kérdés
A testvéremnek van egy 7 hónapos kislánya, róla lenne szó. A testvérem alapvetően egy türelmes nő, nem az a hangosan üvöltöző, vitás típus. Pár napja azonban mintha egy 180 fokos fordulatot vett volna. A másik testvéremmel észrevettük, hogy a kislányával már nem úgy viselkedik ahogyan előtte. A baba pár napja nagyon nyűgös, sokat sír, hisztis lett, amit egyáltalán nem tud kezelni a testvérem. Előfordul, hogy határozottan teszi le/ vagy nyúl a gyerekért, már-már túlságosan is. Nagyon ideges, feszült és stresszes. Van, hogy mérgében már a babával kiabál, káromkodik neki, olyan szavakkal illeti, ami szerintem már túlmegy egy határon. Ráadásul ezt tesz úgy, hogy pl. ott vagyok én, vagy a másik testvérem. Minap beszéltem vele telefonon, a baba persze megint sírdogált mellette. Olyan kijelentéseket tesz, hogy már lassan utálja a saját gyerekét amiért ilyen. Elmeséli, hogy bezárta a szobába fél órára, hadd üvöltsön magába, őt nem érdekli. A testvérem beszámolt róla ahogyan telefonban hallotta, hogy mondja a babának, hogy majd kiüti, és akkor talán elalszik végre, és még hasonló kijelentések, káromkodások hagyják el a száját. Egyáltalán nem jellemző ez rá, rá sem ismerek. Tettlegességről nincs szó, de félek, hogy ha marad ez az állapot, ki tudja mi történhet. Én depresszióra gondolok, de fogalmam sincs hogyan tudnék vele erről beszélni, vagy finoman beszélni ezekről a dolgokról vele. Nem akarom letámadni, de nem tudom mit csináljak. A férjére is panaszkodik mostanában, pedig amúgy jó volt a kapcsolatuk. Állandóan panaszkodik, fáradt, ingerült, olyan dolgokat tesz és mond ami már ijesztő. Valaki volt ebben, vagy rokona esetleg? Én szívem szerint szakemberhez küldeném, de nem tudom hogyan mondjam meg neki...Segítsetek! Nagyon rossz érzésem van..
2014. jan. 17. 12:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy befásult kicsit meg tényleg nem bírja már az állandó sírást elviselni? Szerintem jó lenne ha otthagynátok a babát egy kicsit az apukának és elvinnétek valami jó programra kikapcsolódni! Rendszeresíteni is lehetne!
2014. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak nagyon le lehet terhelve szegény. Van segítsége a baba mellett? Ha ráértek, akkor mindenképpen segíteni kellene neki. Pár óra hosszára elvállalni a babát, vagy részt venni a háztartásban. Nem gondoltok arra, hogy esetleg hónapok óta nem tudja kialudni magát?
2014. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ki van készülve, 1-2 napra vigyétek el a babát, hogy ki tudja magát aludni. Ha utána sem javul a helyzet, irány a doki.
2014. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Magnézium,terhesvitamin csodákra képes. Szerintem el nem kéne vinni a babát,mert az csak rátesz egy lapáttal h ő nem tud róla gondoskodni.Menjetek el,vidd ela babát sétálni.Ő meg aludjon.Feeküdjön le pihenni.

lakás uszhat:)

2014. jan. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A férje már délután 2-3kor otthon van, tehát nem reggel 5-től este 10ig van egyedül a gyerekkel. Az apuka délután foglalkozik a gyerekkel, elviszi sétálni 1-2 órára. Segítenünk neki, már a szülés után is mondtuk neki, hogy vigyázunk rá, hozza át, de nem. Nagymama és nagypapa is szívesen vigyáz rá. Sokszor beszélünk (napi szinten), hetente többször is át szoktunk menni, babázni stb., tehát nem tök egyedül van. A baba eddig átaludta az éjszakákat, most sem azzal van a gond, mert ritkán kel fel, max hetente 1-2 alkalommal éjszaka 1x. Rendben, hogy valaki fáradt, de amiket ő mond olykor a saját babájának örjöngő, dühösen, az már nem normális. Nem szeretnék mindent szóról szóra leírni, de aggasztó. Főleg, hogy ő nem ilyen, és máskor nem is mondott ilyeneket másra, még ha mérges is volt, nemhogy a saját babájára..
2014. jan. 17. 13:19
 6/18 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig az első hónapokban még szülőkkel éltek, és nemrég költöztek. Úgyhogy az sem mondható, hogy csak a gyerek és ő volt. Segítséget is kapott, de az elején nem kért belőle, vagy nehezen fogadta el. Akkor túlságosan ragaszkodott a gyerekhez, most pedig az ellentettje, de már rémisztően..
2014. jan. 17. 13:22
 7/18 anonim ***** válasza:
Az oklé, hogy otthon van a férje, de van alkalma kimozdulni kicsit? Mikor otthon van az apuka, vidd el magaddal kávézni, vásárolni, bárhová ahol kikapcsolódhat egy kicsit. Szerencsés esetben még beszélgetni is tudtok és elmondja mi nyomasztja valójában.
2014. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szülés utáni depresszió, orvoshoz el kellene menni, biztos a biztos alapon, mivel 7 hónap után már nem lenne indokolt (lehet, hogy a hormonális változások beindítottak valami lappangó dolgot).
2014. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mikor beszéltem vele erről, hogy mostanában nagyon türelmetlen és ingerült, akkor a gyerekre panaszkodott, hogy mert ezt kell hallgatnia egész nap. Előtte többször megbeszéltük, hogy bízza rá a gyereket mamákra, vagy a férjére, de nem akarta, mert hogy ő nem tud tőle elszakadni. Most megint megbeszéltük, hogy heti 1x legalább beülünk majd valahova, hogy kicsit kimozduljon. Amúgy jár foglalkozásra is a babával, minden héten 1-2 alkalommal, ismerőse is van ott. Hétvégente is járnak át naygszülőkhöz. Tehát ne úgy képzeljétek el, hogy több mint fél éve rájuk se néz senki, meg nincs programja.
2014. jan. 17. 13:31
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az az anyuka /aki a fáradtságtól ingerülten, kialvatlanul idegesen / aki azt állítja, hogy mindig türelmes volt a kicsihez, az hazudik.


Amikor már mindent megpróbálsz, de semmi nem használ, amikor nincs már több mint fél éve egy olyan éjszakád amikor nem kelsz fel min 4x, akkor jön az abszolút tehetetlenség érzése, az az érzés, hogy te nem vagy képes erre, hogy nem bírod tovább. Na olyankor szakad el a cérna, és olyankor mondasz olyanokat, ami igaz hogy nem szép, de kikívánkozik.

Lehet kezdődő depresszió, töltsetek náluk több időt. Szerintem azért nem passzolja le a babát, mert hát akkor jaj mit fognak szólni.

Segítsetek neki. Beszélgessetek vele. Amikor azt látjátok hogy kiborul, akkor ne kritizáljátok, hanem tereljétek át másra a gondolatát, közbe foglalkozzatok ti a kicsivel.

2014. jan. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!