Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lépjek vagy ne? Nagyon padlón...

Lépjek vagy ne? Nagyon padlón vagyok, de nem tudom, mi a jó megoldás!

Figyelt kérdés

Alapszituáció: 25 vagyok, párom 27. Budapesten éltünk, pezsgett az éltünk, rengeteg barátunk volt, színházba, koncertekre,múzeumba, programokra jártunk, mindkettőnknek olyan is a szakmája, hogy ez elengedhetetlen. Tavaly nyáron leköltöztünk vidékre, mert páromnak felajánlottak egy munkát, ami sokkal jobbnak tűnt, mint az akkori munkája. Kaptunk egy szolgálati lakástis. Még egyetemre jártam (járok), Phd-t csinálom Bp.-n, de vele mentem. Miután leköltöztünk, kiderült, hogy babát várok. A kapcsolatunk szilárd volt, és maga a csoda. Minden szempontból. Nagy reményekkel indultunk neki az évnek.


Azóta minden elromlott, semmi sem úgy lett, ahogy terveztük (kivéve a csodálatos babánkat, aki azóta 9 hónapos). A munkája felőrli, a fizetése fele annyi lett, kihasználják, nap mint nap megalázzák. Nincs egy ismerősünk sem, családunk messze van, utáljuk a várost, csupa kissebség és primitív emberek vesznek körbe minket, nem tudunk kimozdulni sem, nincsen semmi élet. A párom egyre többet kezdett inni, folyamatosan veszekszünk, megromlott a kapcsolatunk is teljesen.

Sajnos a szerződése még májusig szól, de úgy érzem, hogy én nem bírom ki addig. Minden nap sírok, minden nap veszekszünk, utálok vele otthon lenni. Mivel lecsökkentették a fizetését, nekem meg felajánlottak egy munkát, rábeszélt, hogy kezdjek el dolgozni, nekem is jobb lesz, ha emberek között vagyok kicsit. Babát beadtuk délelőttre egy magánbőlcsibe, én meg "félállásban" elkezdtem dolgozni. A félállásból az lett, hogy napi 10 órákat kell dolgoznom, fizetést meg nem kapok múlt hónapra, mert "elírták a szerződést".

Megelégeltem, kiléptem. Ő kiakadt, megint összevesztünk. Nem ragozom tovább. Úgy érzem, depressziós lettem, a legkisebb hülyeségen is sírva fakadok, ingerült és feszült lettem, és ő is. Folyamatosan csak panaszkodik, elégedetlenkedik, szajkózza, hogy milyen szar az élete.


Munkája viszont nem lenne Pesten, lakásunk nincs, albérletbe kellene mennünk egy fizetésből. De május előtt nem is tud eljönni onnan. Én viszont nem bírom, egyszerűen nem bírom. Hova menjek? Mit tegyek? hogyan legyen jobb ez a helyzet? Most itt vagyok Pesten hétvégére anyuméknál (2 hónapja nem láttam őket a munka miatt), és úgy érzem, nem akarok visszamenni, mert itt most jól érzem magam, olyannak mint régen. Bocsánat, hogy hosszúra sikerült, köszönöm, hogy elolvastad!



2013. okt. 11. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
jóban-rosszban... Most neked kell átvenned a stafétabotot és talpraállítani nem csak magadat, hanem ő is. Ez az élet iskolája. Családos ember vagy, felelősét nem dobjuk félre mikor nagyon nehéz.Van egy szép babátok is, érte sem szabad..
2013. okt. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Ne menj vissza. Nyilvanvaló , hogy a helyzettel nem tudtok megbirkózni , nem vagytok megérve a párkapcsolat, gyerek stb felállásra, lehet nem is lesztek soha
2013. okt. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nagyon nehéz és sajnálom is hogy ilyen helyzetbe kerültél/kerültetek. de szerintem ne hagyd el. ezt még rendbe lehet hozni! idő kell persze és valami megoldás is. ebben az időszakban össze kellene tartanotok mert szerintem szeretitek ti még egymást. hidd el ki fogtok láballni ebből az egészből és minden jobb lesz!
2013. okt. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát ez az...megoldást keresek. csak nem találok. Májusig örökkévalóságnak tűnik ott. És sajnos abban sem vagyok biztos, hogy utána biztosan eljövünk, mert mi van, ha nem találunk munkát, vagy nem tudom. Örlődünk, és úgy érzem úszik el minden.
2013. okt. 11. 23:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
a szerződés a munkáltatót is köti, ha a fizetését csökkentették, akkor szerződést szegtek, vagyis fel lehet bontani a szerződést erre hivatkozva...
2013. okt. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem. először egy évre írta alá. Akkor annyi volt a fizetése. Viszont a következő évre fele annyi, de a szerződtetést addig addig halogadták, hogy már nem tudott lépni, lényegében muszáj volt maradni, mert máshova már nem került volna be, így aláírta (jobb mint a semmi alapon)
2013. okt. 11. 23:09
 7/11 A kérdező kommentje:
meg ígérgettek mindenfélét, hogy majd ilyen meg olyan plusz jövedelem lesz...ebből semmi nincs
2013. okt. 11. 23:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is: töltődj fel anyukádéknál! Gondold át a lehetőségeidet, beszélj is a szüleiddel erről az egészről. Nekem az a véleményem, hogy vissza kell költöznötök Pestre. Ne érts félre, én vidéki vagyok, én attól hülyülnék meg, ha ott kellene élnem, de ha nektek ez a pezsgés hiányzik, no meg a barátok, és a család, akkor menjetek vissza! Attól, hogy a párod szerződése májusig szól még felmondhat. Beszéljétek meg, hogy mit szeretnétek. Ne veszekedjetek, ne hibáztassátok egymást, ti egymásért vagytok és nem egymás ellen.
2013. okt. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is töltödj fel es maradj, mert úgy erzem a soraidból h nagyon ki vagy merülve , ami nem tesz jót a gyereknek se
2013. okt. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

na itt jön az hogy a pasid az elős problémánál becsődöl, inni kezd és rajtad vezeti le a saját kudarcélményét.... Hát ez van.


Én biztos nem mennék vissza. Anyukádnál nyugi van. maradhatsz ott? ha igen, akkor egy percig se gondolkodnék. A pasi mag másszon ki a depresssziójából, és ha elfogadta a helyzetét, nem ideges és hajlandó kimászni akkor mennék vissza. Én sose hagytam hogy egy férfi a saját valós vagy vélt kudarca miatti rossz érzéseit rajtam vezesse le, mert én vagyok kéznél és velem lehet undok meg agresszív. Ha nincs annyi önuralma, hogy felülemelkedjen a bánatán, és csak úgy sikerül neki hogy rajtam uralkodik, akkor menjen a fenébe.


Nincs joga hogy téged büntessen.

2013. okt. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!