Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet a depresszióból ki...

Hogy lehet a depresszióból ki gyógyulni?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, 2 éve el váltak a szüleim és azóta lelki bajos vagyok...úgy érzem el áll ez miatt mellőlem mindenki, mert olyan vagyok, mint az időjárás...az egyik pillanatban jó kedvem van a másikba meg összeveszek mindenkivel...elég sok rossz dolog történt velem amit nem tudok megemészteni...ez miatt be is pisiltem éjszakánként, de az már elmúlt...most ez a dolog jött ki rajtam, hogy hülyén viselkedek...az egyik pillanatban jó kedv a másikban összeveszek mindenkivel...és ma le is bolondozott egy nagyon jó fiú barátom és ő is mondta, hogy tisztaa depressziós vagyok és nem ő az első...meg is sértődtem, hogy ezt mondta de elgondolkodva rájöttem, hogy igaza van és, hogy teljesen meg bolondultam :(( Mit tegyek?? Mit tanácsoltok? Előre is köszi a válaszokat!

2013. aug. 18. 00:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Pszichológus.

Majd ő eldönti, hogy valóban depressziós vagy-e. Ha netán igen, abból egyedül nem lehet kimászni.

2013. aug. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nagyon félek ettől...el állnak mellőlem a barátaim a hülye viselkedésem miatt...:// és nem tehetek rólam jön magától...sok mindent nem tudok meg emészteni és a 2 év alatt sok rossz is történt és tanácsolták is a pszichologust...én nem akarok úgy elmenni h bárki is tudjon róla ://
2013. aug. 18. 00:32
 3/9 anonim válasza:

Senkinek nem kell tudnia róla, ha te úgy akarod. Az orvosokat, és a pszichológusokat is a titoktartás kötelezi, csak közeli hozzátartozóknak adhatnak ki információkat (de lehet, hogy még azoknak sem, ezt nem tudom). Szóval teljes titokban is elmehetsz, max tőled tudhatja meg valaki, máshogy nem nagyon.


De ezt tényleg kezeltetni kellene, hogy ne fajuljon el, és ne legyél se önmagadra, se másokra rossz hatással. A közhiedelemmel ellentétben aki pszichológushoz jár, az nem bolond, meg nem is őrült, hanem csak nem bírja tovább a lelke a gondokat (összezuhan).


Erre szokták mondani, hogy az orvos a test, a pszichológus pedig a lélek doktora!:)

2013. aug. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi az uccsó választ erősen gondolkodom pszichológuson...amúgy én arra gondoltam, hogy veszek vitamint amiben van B-vitamin meg az jó az idegre és iszok napi 3x citromfű teát ami jó depresszióra egy kedves ember adta a tanácsot üziben :) Ha ezektől nem javulok akkor marad a pszichologus, de remélem helyre rázódok...
2013. aug. 18. 01:51
 5/9 anonim válasza:
Sok sikert. :)Remélem jobban leszel.
2013. aug. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szelid módszerek közé javasolnám a sportot. Segít levezetni a feszültséget és örömhormont termel. Főleg az, ami mozgással jár, tehát ne csak egy konditerembe menj el súlyzózni. Futás, görkori, bringa - lényeg, hogy alaposan fáraszd ki magad.

Pszichológus ártani biztos nem fog, legfeljebb beszélgetsz egy jót.

2013. aug. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen a sportolást is mondták és fogok is és mellé kipróbálom a B1 vitamin kúrát és napi 3 csésze citromfű teát és lehet pszichologushoz is el,egyek legalább egyszer...de mennyibe kerül? Vagy, hogy megy ez, ha titokban akarom?
2013. aug. 18. 08:46
 8/9 emily ghost psicho válasza:
En is hasonlo bajban vagyok csak meg rosszabb mertsenkim sincs..:(
2013. aug. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 thirtyseven válasza:
Depresszióból való kilábalásra egy gyakorlati tanácsokkal bővelkedő cikket olvashatsz a következő linken: [link]
2013. aug. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!