Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztassam a nevem...

Megváltoztassam a nevem Nádazsdira?

Figyelt kérdés
Török vezetéknévvel születtem, de vérszerinti apám rögtön le is lépett, sose találkoztam vele. Később anyám összeházasodott a volt mostohaapámmal, neki volt a családneve Nádazsdi, de nem vett a nevére. Most válnak én meg közben nagykorú lettem. Különösebben nem tetszik a Török vezetéknév, gondolkodok rajta, hogy Nádazsdira változtatom, mert az sokkal különlegesebb hangzású.
2014. jan. 18. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Ne sértődj meg érte, de nekem nem tetszik. Kíváncsi lettem volna, mi a török vezetékneved, mert ha ennél rosszabb, akkor viszont érthető.
2014. jan. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Előző, a Török a vezetékneve. Szerintem megváltoztathatod, de ez a keresztnévtől is nagymértékben függ.
2014. jan. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

így hogy válnak, már semmi közöd ahhoz az emberhez. szerintem nincs értelme felvenni a nevét. anyukád neve nem jöhet szóba?


az én apám se foglalkozott velem, 10 éve nem is tudjuk mi van vele, de viselem a nevét, attól függetlenül hogy mit csinált(alkoholista is volt, nagymamámat meg otthagyta a sz*rban) szóval engem se fűz sok szép emlék apámhoz, mégse változtatom meg a nevem. részben azért is mert egyedi és sokan mondták, hogy szép nevem van, de amúgyse változtatnám meg.

2014. jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, elnézést, nem figyeltem eléggé. Hm, akkor is inkább a Török.
2014. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

Vagy talán megvárhatnád, amíg lesz férjed/feleséged, és neki a nevét felvehetnéd.

2014. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, bocs, nem NádaSdi? A Nádazsdi elég értelmetlenül hangzik...
2014. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nádazsdi zs-vel. Keress rá és találsz nagyon sok ezzel a vezetéknévvel született embert.
2014. jan. 18. 13:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha jó viszonyban vagy a nevelőapáddal és apádként szereted, akkor igen, amúgy ne.
2014. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező (#7) én elhiszem, csak furcsa... mert ugye a Nádasdi név az nyilván a nádashoz, náddal való foglalkozáshoz kapcsolódik, na de a Nádazsdi el sem tudom képzelni, honnan eredhet...

Egyébként meg amelyik jobban tetszik:)

2014. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Gondolom a jelöletlen szóbeli hasonulás miatt az "s" betű zs lett, és írásban is így rögzítették egy idő után.
2014. jan. 18. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!