Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítsak vele vagy megváltozt...

Szakítsak vele vagy megváltoztassam?

Figyelt kérdés

A párom magántanuló, de nem tanul (még a nyolcadikat járja, 16 évesen...). Amellett nagyon szegény, az édesanyjával él, aluzással keresik meg a napi betevőt, nincs villanyuk, nem fizetnek számlákat, vonatblicceléssel legalább 2 millió forint adósságot csináltak maguknak, szeret dohányozni (úgy tudom, előttem még füvezett és drogozott is, és több lánnyal volt szexuális kapcsolata), kb. 10 macskával élnek együtt (az anyja isteníti őket), úgy érzem, néha nem őszinte, volt már rá példa, hogy szinte megerőszakolt (szeretkezés közben hiába sírtam, hogy fáj, nem állt meg).... És mindemellett félig roma származású. Jah, és szilárd hittel vallják, hogy a gonosz szellemek rontották el az életüket, akik állandóan üldözik őket, és amikor náluk vagyok, egész nap csak a "jó-gonosz" árnyvilágról fecseg az édesanya... Aki persze arra fogja a munkakerülést, hogy szellemeknek nem dolgozik, és saját magát egy egyiptomi istennőnek hiszi, ugyanígy a fiát is... Nem nagyon bírom már azt a sok gyűlölködést, és bosszúszomjat, ami belőlük árad!!!

Nos, én karriertudatos, becsületes lány vagyok, szintén 16 éves. Jól tanulok, normális családi háttérrel rendelkezem (bár szüleim elváltak, és anyámmal, nagyanyámmal élek) és sokan illetnek azzal a jelzővel, hogy gyönyörű... Mostanában érdekel a buddhizmus, tehát igyekszem könyörületes lenni, és nem előítéletes!

Dehát Istenem...! Lassan beleroppanok ebbe a dilemmába, mert úgy érzem, veszélyben forog a jövőm... :((( Apám legszívesebben eltiltana tőle, mivel szerinte csak kihasznál a párom, és egy csomó barátom is ugyanezen a véleményen van...

Én nagyon szeretem a páromat, és úgy érzem, csak vele vagyok önmagam...

Nem tudok, mitévő legyek! :S Kérlek segítsetek, adjatok tippeket, vagy véleményeket! :(

Előre is köszönöm! :(


Egy elkeseredett lány...


2012. febr. 29. 11:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha maradsz, tönkremész. Nem a te dolgod, hogy megmentsd!
2012. febr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj, de nagyon gyorsan! Mit tudsz rajta szeretni? Hidd el jobb lesz ha otthagyod.
2012. febr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő magában nincs benne a vágy, hogy kitörjön ebből az állapotból, akkor megváltoztatni úgysem fogod tudni. Vagy elfogadod olyannak, amilyen és vele maradsz, vagy nem.
2012. febr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem nagyon veszem észre, hogy ki akar törni belőle, bár a tanulással kapcsolatban ultimátumot adtam neki, de úgy veszem, hogy csak azért csinálja, hogy ne veszítsen el! :S Egyre inkább hajlok én is az elválás irányába, de nem tudnám feldolgozni az elvesztését! :S :'(
2012. febr. 29. 11:25
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kapcsolatban Te csak vesztes lehetsz, mégpedig minél jobban belebonyolódsz, annál többet fogsz veszíteni. Ő(k) nem a Te világod, ez már abból a pár mondatból is kitűnik, amit leírtál, hol van akkor a többi, ami ide sem fért, vagy még nem tudsz.


Soha senkit nem tudsz megváltoztatni az akarata ellenére. Ez olyan, mintha ők azt kérnéd Tőled, viselkedj pontosan úgy, ahogy ők és tartsd azt az életszemléleted a leghelyesebbnek, legjobbnak a világon.


Fiatal vagy még, sokat kell tapasztalnod, de ne ilyen áron. Felejtsd el ezt a fiút az anyjával együtt.

2012. febr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél ennyire naív, nem fog megváltozni. :/ Egy ideig nagyon fog fájni a szakítás de hosszabb távon jobban fogsz járni. Örülni fogsz hogy megszabadultál tőle. Ne tedd tönkre magad!


18/L

2012. febr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

"csak vele vagyok önmagam"


Valamit hiányolsz önmagadból azért maradsz mellette.

Nem is tudom, hogyan gondolkodsz most, hogy nem veszed észre mi zajlik körülötted.

A múltja sem tiszta, a szüleid hogyan engedhetik meg?

2012. febr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Jól bele húzott 16évesen 8 osztályos azt is hébe hóba.Nagyok nem lehetnek az igényeid.Tanulj tanulj nagyon rád fér.Szerintem ha 16 éves is vagy,sok mindent rá lehet fogni a kamasz korra de ez már butaság ne továbja
2012. febr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
A rózsaszín köd elszáll, a gondok megmaradnak. Inkább most szakíts, mint házasság és gyerekek után, menekülve.
2012. febr. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még nem írtad le, hogy roma, de már tudtam.....
2012. febr. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!