Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben én mit tehetek?

Ebben az esetben én mit tehetek?

Figyelt kérdés
Adott egy anyuka , egy apuka és négy gyerek (13,9,4,2 évesek) Az anyuka napi négy órát dolgozik (nyolctól délig) utána pedig rendszeresen elmegy inni és hajnali 2-3 óra körül jön haza, az apuka pedig egyáltalán nem dolgozik, általában haverjaival iszik vagy kártyázik és hetente 1x-2x megy haza. A család leginkább örökségből él. A 13 éves lány főz, mos a testvéreire, valamint szinte teljes egészébe ő neveli őket annyi kivétellel, hogy reggel 8-kor elmegy az iskolába és órák után egyszerre jön haza, addig a szomszédban élő idős néni vigyáz a kicsikre (csakhogy ő már elég szenilis). Emiatt a 13 éves gyerek sokat mulaszt az iskolában, barátai nincsenek, a jegyei rosszak, pedig okos kislány. Én a család egyik ismerőse vagyok, régen az anyával dolgoztam együtt, más ismerőseik/rokonaik nincsenek, kivéve az apa öccse, akinek viszont ugyan olyan a jelleme, mint az apának. Én mit tehetnék?

2014. jan. 19. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Gyamhivatalnal vagy a rendorsegnel feljelentest teszel kiskoru gondatlan veszelyeztetese miatt....
2014. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Tudod bizonyitani, hogy az anyuka elmegy inni? mert ha igen irány a Gyh.


Ha nem, akkor tudnod kell, hogy a Gyh ha bebizonyosodik, hogy valótlan a bejelentés, kiadja a feljelentő személy adatait. Amivel rágalmazás és egyéb dolgokkal bíróságra mehetsz.


Minden bizonyitás kérdése manapság.

2014. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

100%-ig biztos vagyok benne.

Ha szólnék a gyámügynek árvaházba kerülnek és szétválasztják őket és azt nem bírnák elviselni...

2014. febr. 1. 22:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor ugylatom h mar meg is valoszaltad a kerdesedrt.
2014. febr. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!