Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám elherdálja a családi...

Apám elherdálja a családi vagyont? Mit tehetek ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Apámék kb 7-8 éve hitelt vettek fel, úgy hogy a nagymamám háza a fedezet rajta. Apám nem dolgozik mert ő úgy gondolja hogy össze tudja seftelni magának egy hónapban azt amire szüksége van. Soha nem is dolgozott.. Anyám egy agyvérzés miatt le van százalékolva. soha egyedlen törlesztő részletet sem fizettek be időre, mindig 5-6 hónapnyi elmaradásuk van. Most legutóbb már majdnem jött a végrehajtó, a behajtó jön előtte ővele meg tudták beszélni hogy befizet egy havi elmaradást ( mikor már 320ezret követelt a bank) és a többit majd egyösszegben. Persze ez is elmaradt. de azt az egy havit is úgy tudta befizetni hogy eladta mamám egyik telkét. Most meg már 450ezernél jár az elmaradás. húsvét utánra várja apám a levelet hogy felmondják a szerződést és kész vége. Elárverezik nagymamám házát. Mit lehet ilyenkor tenni? Legszívesebben kioktatnám hogy ha talán elmenne dolgozni lehet hogy kicsit könnyebben is boldogulnának. és itt van szegény öreganyám aki folyton kölcsön kéreget hogy fizetve legyn a hitel, de ő sem kap már senkitől sem mert sosem adják vissza. Én már külön élek, két gyereket nevelünk, építkezünk, ha tudnám akkor sem vállalnám át apám helyett a fizetni valókat. Csak szégny mamámat sajnálom, hogy öreg korára ezt kellett megélnie. De nem tudok segíteni neki. Mit tehetek apámmal?
2013. márc. 29. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
14%

Ha ennyire érdekel a nagymamád házas, akkor uzsgyi, irány melózni, és fizesd te a részleteket-percnyi pontosan.


Apád amiért dolgozott, azt csinál vele amit akar. Ha fillérre elakarja herdálni, akkor elfogja.Neked nincs beleszólásod.Ahogy az örökségben se.

2013. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nem túl megértő válaszod. Édes jó istenem, hát mit is godnoltam hogy itt próbáltam valamilyen segítséget kérni. Hát nyilván te hagynád hogy a nagymamádat kitegyék az utcára mert elárverezik a házát apád miatt... fizetn nem tudok helyette mert két gyereket nevelek, ebből következik hogy dolgozni nem tudok elmenni és nem is akarom őhelyette fizetni. de szerintem nem értetted meg a kérdést. mamám háza ő lakik benne, apám egy másik házban lakik, a nagymamám házát viszi el a bank azért mert apám nem fizeti a részletet amit ő vállalt fel hogy fogja fizetni. mert a pénzt is ő költötte el. a mamám a szenvedő alany ő lesz hajléktalan ha elviszik a házat, apám meg él tovább boldogan úgy ahogy eddig.
2013. márc. 29. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagy nem olvasta el a sztorit részletesen, vagy ennyire gyökér, de ez most mindegy is. A leírásod alapján nem vagy buta (pl. nem vétesz helyesírási hibát, rendesen összefoglalva írsz), tehát feltételezem, hogy már előre tudod a választ is, csak még megpróbálod, hátha mégis van valakinek valami ötlete. Sajnos, semmi megoldás nincs, azon kívül persze, hogy kedves jó édesapád dolgozni megy és fizeti a részleteket, de ha alaposan beolvasol neki, ez akkor sem fog összejönni. A nagymamád meg szépen rámegy a dologra, ez sajnos így lesz. Öreg fát átültetni nem lehet, szól a mondás, és láttam is már hasonló esetet közelről, amikor egy élet munkáját b@szta el seperc alatt a kedves csemete. A mamát legfeljebb magadhoz veheted, amikor már utcára kerülne, hogy mégse elfekvőben pusztuljon el, hanem családban élje meg az élete végét. Ennél többet nem tehetsz. Ez van.
2013. márc. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

Végülis apádra haragszol , úgy érzem es akkor ha tudnád se segitenéd nagymamádat ki a csávából.

Akkor, ha te a félreállást választod, miben szeretnél a fórumon segitseget?

Apádat nem fogod tudni munkaba rugdosni, es nagymamád ártatlanul bünhödik, amiert megbizott a szüleidben es segiteni akart.

Igy járnak a jók.

Ha mindenki majd ilyen szép okosan féleeáll mint te, akkor elfekvöben vagy az utcan fogja végezni nagymamád, akkor igy járt nem?

Mert miert nem segit rajta apukad...

Szép

2013. márc. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3/4 köszönöm a választ. Igen sajnos én is csak arra tudok godnolni hogy hozzám fog költözni a mama. Csak sajnálom a házat, amit az én dédnagyapám saját keze munkájával épített fel és egyszerűen nem tudom felfogni hogy így, ilyen egyszerűen, és egy ekkora butaság miatt elvész! Azt a megaláztatást kelljen végigszenvednie a mamának hogy jön a végrehajtó, kiakassza az ajtóra a táblát hogy elárverezik, hogy jönnek és kilakoltatják :( és én azt a terhet nem vehetem a nyakamba hogy még 10 évig havi 60ezret fizessek apám helyett. Azzal nem feltétlen a mamán segítenék hanem apámnak! És mellette az én családomnak, az én gyerekeimnek ártanék. Mert nekik nem tudnék megadni mindent amire szükségük van, mert apám felelőtlen hitelét fizetem, míg ő összesefteli magának a cigire meg kajára valót. :(
2013. márc. 29. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Szegeny öregasszony, mehet hozzad ingyen cselédnek, es meg hibaztatni is fogod a vegen, amiert segiteni akarta a szüleidet!

Inkabb lett volna magánakvalóbb , lám most hogy járt, megnyugodhatsz mert lehet , hogy a halált válassza helyettetek, amit meg is értenék!

Apád utan te örökölnéd a nagyi házát, ha már távlatokban gondolkozunk.

De érthetö h nincs ra penzed

2013. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nah nem azért sajnálom a házat mert majd egyszer az enyém lenne, hanem azért hogy a mamának ezt kell megélnie. Én tudom hogy az a ház úgysem lesz az enyém, meg ennyire azért nem vagyok anyagias. cSak az bánt hgoy egy ház ami a CSALÁDUNKÉ, ami amienk az elúszik. És itt nem a vagyon az amit sajnálok hanem a tudat hogy ebben a házban csak MI laktunk, csak a mienk. És aztán jön valaki aki megveszi potom áron és majd csinál belőle egy akármit. :( és közben a mamám meg szenved a gondoloattal hogy mit gondolna az édesapja ha tudná hgoy egy élet munkája veszett oda. Sőt, több élet munkája!
2013. márc. 30. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!