Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ebben az esetben,...

Mit tehetek ebben az esetben, hogy az én lányom ne igya tovább annak a levét, hogy egy másik gyerek folyton beteg és nem részesül orvosi kezelésben? (költözés kizárt)

Figyelt kérdés

Nos...A helyzet az, hogy van egy egy éves lányom. A férjemmel egy rokonánál kényszerülünk lakni, ugyanis egészségügyi problémái miatt a férjem több mint 1 évig munkanélküli volt, nemrégiben sikerült állást találnia, onnan kirúgták decemberben. Úgy volt, hogy tavasszal már tudunk majd költözni de ez nagyon betett nekünk. Én dolgozom, de az én fizetésem sajnos meglehetősen kevés egy albérlet fenntartására. Csinálom a fősulit is ...

Viszont van a családban egy gyerek akinek meglehetősen érdektelen, hanyag szülei vannak. Rengeteget van itt, itt vigyáznak rá. A szülei a munkára fogják, de hétvégén is itt van végig általában, amikor az egyik szülője például otthon van.A kislány folyton beteg, olyan tünetei vannak mint a kruppnak, borzasztó, ugató köhögés, kb. egész télen beteg és tavaly amikor az én lányom pár hónapos volt, rengetegszer volt miatta beteg. Akkor volt egy kis vitánk, mert bár mi szépen kértük a Párom nagymamáját, hogy csak akkor próbálják már meg a másik felügyeleti lehetőséget megoldani (a másik nagyi) amikor beteg a gyermek, Ő meglehetősen rosszul kezelte a dolgot, kiosztott mindkettőnket, azt mondta őt ez nem érdekli, ha nem tetszik költözzünk el. Azóta nem szóltunk ez ügyben egy szót sem. De most megint ott tartunk, hogy a lányom most kapott oltást, kifejezetten kérték, hogy most ne vigyem már közösségbe. A másik gyerek ismét beteg, borzasztóan köhög, tüsszög és hallottam, hogy a férjem nagymamája azt tervezi, hogy a héten itt fogja ápolni... Egyszerűen azt nem tehetem meg, hogy a saját lányomat bezárom egész napra, a levegő úgyis "közös". Sajnos költözni nem tudunk, egyszerűen, a férjem azóta sem talált állást. Nagyon lelki beteg vagyok emiatt, teljesen kikészít, hogy nekünk nincs szavunk itt, annak ellenére, hogy ugyanúgy beleadunk a közösbe mint az akinél lakunk. Igazából, nem is akarunk mi "főnökösködni" hiszen övé a lakás, azt csinál amit akar, csak azt nem értem, hogy miért nem veszi figyelembe a másik unokáját is, aki nem 6 éves, hanem mindössze egy...Mit tegyek? Normálisan nem lehet vele megbeszélni, nem is akart erről beszélni legutóbb sem. Igazából a kislány otthonában is vigyázhatna rá, de neki kényelmesebb itthon, pedig még fűtés sincs a lakásban, csak itt bent, a mi szobánkban...


2013. jan. 15. 19:44
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
94%

Miért nem viszitek orvoshoz azt a gyereket?


Az ugató köhögés gégegyulladásra utal. Annak pedig marha súlyos szövődményei lehetnek.

Vagy ha van egy baktérium okozta fertőzése, amit nem kezelnek ki, akkor később reumás láza lehet, az pedig senkinek sem kívánom.

2013. jan. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Mert nekünk semmi közünk hozzá ... A férjem unokatestvérének a gyereke, de szinte sosem viszik orvoshoz. Tavaly ugyanez az ugató köhögése volt végig ... Volt, hogy éjszaka azt hittük megfullad. Nem is hallottam még ilyen köhögést soha életemben, pedig én asztmás vagyok de még én sem köhögtem soha ennyire csúnyán.
2013. jan. 15. 19:50
 3/49 anonim ***** válasza:
89%

És a légvétele milyen? Mert ha nyugalomban is húzó légvétele van, akkor azonnal kórházba kell menni, ez nem játék.


Elhiszem, hogy kellemetlen és hogy nektek semmi közötök hozzá, de abnormális dolog, hogy egy gyereket, ha beteg nem visznek orvoshoz.


A helyedben megmondanám, hogy vagy orvoshoz viszik, vagy te hívod ki az ügyeletes dokit.

2013. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
Nem, a levegővétele normális. Igazából csak ez a köhögés hihetetlen csúnya. Amikor ezt tavaly megemlítettem csak annyit mondott a nagymamája, hogy és ha köhög akkor mivan, majd elmúlik. Meg hozzátette, hogy majd az én gyerekem meg azért lesz olyan beteges mert mindentől így féltem ... Azt mondta, ha a másik unoka beteg is, ide bármikor jöhet, sosem fogja elküldeni. Nem veszik komolyan ezeket a dolgokat, szerinte a szálló por miatt köhög a gyerek ... Mindig ezzel védi.
2013. jan. 15. 19:54
 5/49 anonim ***** válasza:
85%

:S


Eszem megáll. Szálló por, ugató köhögést???

Édes istenem.


Akkor is fenyítsd be a mamát,vagy a gyerek anyját. Legfeljebb kidobnak titeket és akkor kényszerhelyzetből majd a lakhatási problémákat is meg tudjátok oldani.


Szegény gyerek, baromira sajnálom.

2013. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Nincs hova mennünk ha kidobnak innen. A férjem szülei sosem ajánlották fel, hogy oda mehetnénk, de nem is férnénk, az én szüleim nagyon küzdenek az anyagaikkal de most perpillanat a kapcsolatunk sem a legjobb. Egyszerűen ameddig nincs 2 munkahely, nem tudunk megélni. Én nem sokat keresek, kb. 40 ezer forintot mert GYES mellett nem léphetem át a heti 30 órát ... Szóval sakkban vagyunk tartva ... Egyszerűen úgy kipenderítene minket innen ha megemlíteném, hogy ihaj. De ha nem is penderítene, milyen dolog az, hogy együtt élünk, a rezsink felét kifizeti (nem hagyja, hogy többet fizessünk) és nem beszélünk meg kerülgetjük egymást... Mivel a lakás az övé, az van amit Ő mond, ez az igazság.
2013. jan. 15. 19:59
 7/49 anonim ***** válasza:
95%

Egy idős hölggyel, aki fűtetlen lakásban akarja ápolni a beteg unokáját, értelmesen beszélni valószínűleg továbbra sem lehet.


A szálló por miatt ti is, ő is, a ti gyereketek is köhögne...


Én is orvoshoz vinném a gyereket, vagy kihívnám az ügyeletet.


A mamának azért nem ártana elmagyarázni, hogy nem a gyerek ellen van kifogásotok, hanem hogy beteg, és nem látja orvos.

2013. jan. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
De Ő azt gondolja a gyerek ellen van kifogásunk. Bár mondjuk néha volt ellene is, mert sokszor előfordult, hogy már reggel 6-kor bömböltette a mesét meg szaladgált a házban amikor az én lányom még pár hónapos volt és aludt, vagy épp énekelt az ajtó előtt...stb. Olyankor persze kicsit ideges lettem, de mit tehettem? De legutóbb is amikor megkértük, hogy ha beteg ápolják máshol, akkor is azt vágta a fejünkhöz, hogy tudja, hogy csak ki akarjuk őt közösíteni...
2013. jan. 15. 20:01
 9/49 anonim ***** válasza:
94%
A krupp nem fertőz, viszont veszélyes, ha befullad a gyerek, főleg éjjel. Sajnos ebbe nincs beleszólásod, max. orvoshoz viszed a gyereket és kiváltod neki 8000,-ért a kúpot.
2013. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs beleszólásom...És ezért vagyok ilyenkor idegileg totál készen. Ez a tehetetlenség megöl. Pláne azért mert én annyira dolgoznék már, bármit elvállalnék, hogy költözhessünk de egyedül az én fizum, a jelenlegi munkalehetőségek viszonylatában kevés... Külföldre meg nincs meg az indulótőke. :( De még az sem jelentene biztos pontot nekünk, ha elindulnánk. Lehet, hogy az sem jönne össze. Remélem Isten megsegít végre bennünket, hogy elmehessünk innen ...
2013. jan. 15. 20:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!