Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dugjam homokba a fejem? Vagy...

Dugjam homokba a fejem? Vagy mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A férjem öccse 22 éves, és a szüleivel lakik, édesanyja és édesapja is rokkantnyugdíjas, és van egy kicsi gyermek is, aki most 7 éves. A sógorom dohányzik, bulizik, mindenből a legdrágábbat veszi, de haza nem ad szegény anyósoméknak egy fillért sem. Mi a férjemmel egy kisgyerek mellett, ahogy tudjuk, néha segítünk, de ez így eléggé kilátástalan. Terngap beszéltem a sógorommal, hogy a főnököm mondta, hogy jöhetne hozzánk dolgozni, igaz, minimálbérért, erre ő azt mondta, hogy kizárt, mert neki vannak elvei, és nem azért tanult szakmát, hogy egy "gyárban" (pékség) dolgozzon, és inkább vár, hogy hátha adódik munka a saját szakmájában. Anyósom nem mer szólni neki, mert annak vita a vége, és ő egy elággé galamblelkű nő, a párja pedig, mivel nem ő a sogorom és a férjem édesapja, nem mer beleszólni, mert volt már, hogy a sógorom nekiment. Én mint egy kb. nyolcadrangú senki mit tehetek? A szívem szakad meg anyósomékért, mert rajtuk élősködik a sógorom, aki csak viszi a pénzt, de nem ad haza semmit.. Tudnátok tanácsot adni nekem?
2014. jan. 22. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek kéne helyretenni az öcsikét.
2014. jan. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már beszélt vele nem is egyszer, de mindig csak az ígérgetés megy, volt, hogy durvábban szólt neki, és a sógorom hetekig szóba sem állt vele, de a helyzet nem változott.
2014. jan. 22. 17:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudsz mit tenni. Ha anyósodék hagyják, hogy rajtuk élősködjön, akkor ez így is marad. Nekik kéne valamit tenni. Illetve nem kellett volna hagyniuk, hogy így a fejükre nőjön.
2014. jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
közöd nincs hozzá szal ne szólj bele mert te szívod meg
2014. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Naná,hogy nem akar egy pékségben dolgozni! Éjszakai,hétvégi műszakok--oda a bulizás!Pedig nem ártana neki,mert ott aztán lefáradna rendesen!
2014. jan. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze értem én, hogy a szakmájában akar dolgozni, de az építőipar télen (és úgy általában) eléggé bizonytalan, a pékségben meg csak a 3 hónapban kapna minimálbért, utána lehetne pl. fuvarozó is, de az se tetszik, ugye...
2014. jan. 22. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajna Te nem tudsz mit tenni vele. Csak a párod, vagy a szülei. Ha rájuk nem hallgat, akkor Rád sem fog.

Más ember bezzeg összerakná a kezét is csak hogy munkája legyen......

2014. jan. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te semmit se tehetsz. Ha mindenki udvariaskodik vele, meg nem mer szólni az, aki tulajdonképpen eltartja, akkor megérdemlik a helyzetüket. Honnan van pénze a sógornak, ha nem dolgozik? Talán még pénzelik is, amellett, hogy eltartják? Nekimegy a mostohaapjának, holott kereset nélkül élősködik rajta és az anyján? És ezt csendben tűrik??? Na, tudod kit érdekelne egy ilyen balek páros siralma...Mutassanak neki ajtót, ha nem hajlandó semmire 22 évesen. Tudod vannak az ún. önsorsrontó emberek. Nem lehet velük mit tenni, amíg önmaguk nem képesek változtatni.
2014. jan. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!