Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha a párom...

Mit tehetnék, ha a párom családjában engem sosem "értékelek"?

Figyelt kérdés

A páromnak elég nagy családja van, én igazán szeretem őket, kedves és normális emberek, akikre szinte már-már fel is nézek - és éppen ezért olyan rosszul esik az, hogy mindenki másért lelkesedik, sosem értem. Mármint kedvelnek szerintem, de hogy érthetőbb legyek, egy példa: a családba beházasodott egy nő, aki hozta magával a két kamasz gyerekét.

A lánya nagyon szép, elég sikeres a modellszakmában - de tudjátok, ilyen tipikus buta plázacica, aki a gazdag vállalkozó barátja pénzéből jár nyaralni és vásárolni, igazából a családi rendezvényeket általában áttelefonozza, ha megszólal néha, akkor is csak butaságokat mond.

Mégis mindenki úgy odáig van érte, mindig azt kell hallgatni, hogy milyen szép, milyen ügyes, milyen szerencsés, hogy ilyen pénzes barátja van, úristen hát semmi gondja nem lesz az életben - komolyan, mintha legalábbis mindezt magának érte volna el.


Ne értsetek félre, én nem a szépségére meg a gazdag barátjára irigykedem, csak arra, hogy én meg egyetemre járok, mellette dolgozok, több nyelven beszélek, művészi területen tevékenykedem, és még soha senki annyit nem mondott, hogy "nem rossz"...


2013. dec. 15. 21:05
 1/8 Presy ***** válasza:
lehet azért mert elmondod ezeket magadtól is hogy nem rossz:D
2013. dec. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Mert ő már elért valamit a család szemében. Ha megnézed általában mit várnak el: legyen egy szakmád amiben sikeres vagy és büszkélkedhetnek veled, legyen egy normális párod, lehetőleg gazdag, hogy mindig anyagi biztonságban legyél és legyen sok unokájuk. A lányzó háromból kettőt már teljesített, persze, nem az ő érdeme hogy szépnek született és ezért sok férfi közül válogathat, de az emberek többnyire a felszínt nézik, nem a hátteret, az erőfeszítéseket. Én nagyon felnézek azokra akik dolgoznak, tanulnak és még a párkapcsolatukban is helyt állnak, ha ez vígasztal. :)
2013. dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Össze tenném a két kezem ha inkább ilyen barátnője lenne a fiamnak mint te nem pedig egy "modell". ÜGYES vagy, igaz én nem vagyok rokon de minden tiszteletem a tiéd!
2013. dec. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze, valószínűleg igazad van, csak én itthon sem vagyok soha elismerve, bármit teszek, az sosem elég és senkit nem ér, nem fontos és soha egy jó szót nem kapok, ezért már alapból önbizalomhiányom van.

Erre bármikor van valami családi rendezvény, vagy találkozom a lány anyjával vagy testvérével, mindig az a téma, hogy milyen szép, milyen jól kifogta - tehát tényleg, mintha a saját érdeme lenne az, hogy szépnek született és pénzes a barátja. Én meg akaratlanul is leértékelem magam, hogy biztosan nem vagyok elég, nem vagyok ilyen jó, ha még ismeretleneknek sem jelent semmit, amit eddig elértem..

2013. dec. 15. 21:19
 5/8 Presy ***** válasza:
legyél magabiztosabb , jobban társasági "lény" majd kifor am meg elég ha te meg párod tudatában van azzal hogy többbet érsz attól a lánytól még ha másoknak nem esik le.
2013. dec. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem a párom hasonlítgat néha másokkal, sőt sokszor rosszabbakkal, az ő javukra....eddig se szeretett soha senki, azt hittem ő igen. Csendes típus vagyok.
2013. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én örülnék, ha lenne egy ilyen rokonom,vagy ismerősöm,barátom, mint te! Szerintem ne aggodalmaskodj ezen, több okból. Egyrészt a leányzó szépsége külcsín,ami most ugyan tartós állapotnak tűnhet, de örökké nem fog tartani, ahogyan arra sincs garancia, hogy a mostani barátja mindig ott lesz.Ezek az "eredmények" egyáltalán nem az ő érdemét jelentik.A genetikai lottóban jól húzott, pedig hozta magával, hogy a férfiak körében népszerű. Ha megelégszik ennyivel, hát legyen boldog. Én a helyedben elkönyvelném, hogy ezek az emberek ezt a szintet tudják csak képviselni, ahol a külső szépség meg a pénzes fickó az érdem,örülj,hogy neked ettől más dolgok fontosabbak....sőt,ha nagyon megunnám, egyszer kibukna belőlem a milyen szép,milyen ügyes duma hallatán, hogy igen? Hova kakiljak? Más téma esetleg van?

2013. dec. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vigasztaljon az a tudat, hogy lehet, hogy most jó dolga van ennek a lánynak, mert mindenki körülötte ugrál csak a pénzes pasi, meg a szépsége miatt, de később, ha szül, meghízik és kiszolgáltatott helyzetbe kerül, akkor már a kutya rá se fog nézni. Kövéren és depressziósan nem fog kelleni modellnek, mert oda gondolom csak szép és kiegyensúlyozott embereket vesznek fel. A pasija fogja eltartani, ami azt jelenti, hogy nem lesz szava a házban, mert nem ő keresi a pénzt, ő csak el van tartva. A család szemében akkor is jó lesz, mert szült unokákat, meg ugye a pénzes pasi is ott van, de én személy szerint sose tudnék így boldog lenni. Ez most egy elég sarkított példa volt, de így szokott ez lenni általában. Szerintem ez a család elég felszínes és tudatlan lehet, ha olyan dolgokért ugrálják körül ezt a lányt, ami nem is az ő érdeme. Ő csak szépnek született, ügyesek voltak a szülei, ennyi. De ha ennek a családnak az nem érték, hogy te tanulsz és szellemileg sokkal magasan vagy, akkor itt nem veled van a baj...én nem irigyelném a helyedben ezt a plázacicát és nem is foglalkoznék többet ezzel a családdal, mármint ha nem muszáj, akkor nem mennék oda romboltatni az önbizalmamat fölöslegesen.
2013. dec. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!