Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tájékoztatnom kellene babaérke...

Tájékoztatnom kellene babaérkezésről anyát, ha ő épp azt akarta, hogy vetessem el és azóta is haragszik, mert megtartom?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 14:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
8 Mondom, egészen addig szemétkedett mig meg nem látta az ujszülöttet. Addig. De válogatottan ám, és nem nyugodott sose:D
2014. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

4 Ez is téma volt:D És érdekes, de saját lakásom volt külön éltem tőle:D


Ne aggódj:D

2014. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem tudom, mi az a nagy dolog, ami miatt két felnőtt ember, anya és lánya gyűlölködni tud- én azért tartanám magam, a férjem és a születendő gyermekem annyira, hogy nem lennék partner ebben a gyerekességben.


Ha a haragod miatt épp beszélni nem akarsz vagy nem szeretnél, nem tudsz vele, akkor pl. vehetsz már előre egy kedves, ízléses gólyás képeslapot és a következő szöveggel bedobhatja a férjed a postaládájába vagy feladhatjátok:


"Kedves Édesanyám,

bár a viszonyunk az elmúlt években nem volt felhőtlen, szeretettel tájékoztatlak arról, hogy .. nevű unokád megszületett .... (dátum).

Súlya ..., magassága ...

Kérlek feltétlenül tudasd velünk telefonon, ha a gyermekágyas időszakom után meglátogatnád, .... (dátum)-tól szívesen látunk.


Ismervén a jelenlegi érzéseidet elfogadjuk, ha sem a picire, sem ránk nem vagy kíváncsi, ezesetben tisztelettel megkérlek, hogy legalább ne veszekedjünk a továbbiakban, inkább méltósággal tartsuk meg a 3 lépés távolságot.

Köszönöm szépen, lányod: X.



...vagy valami ilyesmi :) Így tudsz majd tükörbe nézni és a labda az ő térfelén lesz.

Viszont ha elmegy látogatni, akkor illik szívesen és készségesen fogadni- de azért ragaszkodjatok a bejelentkezéshez.


minden jót.

2014. jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
37%

Mi az oka, hogy anyukád ennyire ellenezte a babát? A korod? Nem jön ki a pároddal? Fél, hogy nem tudjátok eltartani?

Egyébként nem értem, hogy egy anyuka hogy viselkedhet így. Bennem biztos lenne annyi sérelem, hogy nem közölném vele. Azt kb. tudja, hogy mikorra vagy kiírva. Ha érdekli mi van veletek, szerintem azért legalább felhívna, hogy megszültél-e már, vagy valami hasonló.

2014. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Tudom gonosz húzás, de írj neki egy SMS-t-tudatod vele, hogy a világon van a baba, de a reakcioját nem kell látnod, ha érdekli az unokája, majd megkeres...


Amikor én az én nagybácsim megtudta, hogy terhes vagyok és kislányt várok akkor azt kérdezte az apukámtól hogy -és megtartjátok??? Utalva evvel arra, hogy lány -neki két fia van, szerinte Férfi csak fiút "csinál"... Azóta is haragszom rá, tényleg semmi köze a gyerekemhez, meg hozzám sem, nem fogja eltartani, etetni, öltöztetni, de megfogadtam hogy hozzánk babalátóba nem jöhet...

2014. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A 15:39-es nagyon intelligens választ adott, minden szavával egyetértek.
2014. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%
Én nem vagyok egy haragtartó típus, de a az anyám a saját gyerekemhez így áll és képes így viselkedni, nem tájékoztatnám. Tudja, hogy jön a baba, ha akar meglátogat. Miért tennéd ki magad még egy alkalomnak, hogy belédrúgjon?
2014. jan. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

igen, szép és reaális lenne ez a gesztus #13, csak ez meg azt veti fel bennem, hogy ezzel meg a kötelező-felszínes látogatásának tenném ki magam. hogy venné a fáradtságot, ránézne, meg ott mosolyogna és esetleg megint beszólna csak egy kis szemétséget, fájdalmat okozna nekem ezekben a pillanatokban, amikor a legfontosabb lenne hogy a szeretet kapjon hangsúlyt, lehet amúgy is érzékenyebb leszek, vagy szülés utáni depresszióban, nem tudni, vagy ezután a hátam mögött újabb téma lennék (mert pl másról is úgy hallom őt beszélni, hogy: "szörnyű még az is, ahogy a gyereket fogja, látszik mennyire nem ért hozzá, szegény gyerek")


szóval én szabályosan félek anyámtól lelkileg, érzelmileg, jelenleg én ezért sem lépek ő felé, meg amúgy tudja milyen helyzeteben vagyok, szerintem egyértelműen neki kellene. elhagyni a lányát mert terhes... ezután minek keressem én őt fel.


amúgy a párom nem tetszik neki, meg lehet anyám klímaxos is.


kiakasztó, hogy másoknál is miket hallok, meg #15 nagybácsija. hogy kifordulnak magukból az emberek.


#17 pont ettől félek, de nagyon.

2014. jan. 30. 11:51
 19/22 A kérdező kommentje:
* egyértelműen neki kellene lépnie felém, ha érdekelné az unokája.
2014. jan. 30. 11:53
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ennyire terrorizál lelkileg, akkor zárd ki az életedből. Neked és a babának sem jó, ha állandóan anyád miatt szorongsz.
2014. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!