Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor kellene tájékoztatnom a...

Mikor kellene tájékoztatnom a munkáltatóm erről?

Figyelt kérdés

Aurás migraine-m van, ami sajnos azt takarja, hogy fél évente egyszer kb olyan rohamot kapok, hogy látás zavarom van, szókeresési zavarom van, esetleg lezsibbad a fél oldalam, és ha ez elmúlik, jön a fejfájás. Amivel már tudnék dolgozni, ugye míg az előbbi tünetek lecsengnek, addig van baj. Namost, abszolút pályakezdő vagyok... Esélyes egy munka (előző munkahelyemen ezért ki akartak rúgni, mert nem szóltam és megijedtek egy ilyen rohamtól..) de nem tudom, mikor és miképp kéne elmondanom, ha felvesznek. Félek, emiatt a próbaidőm alatt bontják a szerződésem... Pedig tényleg ritka. Gyógyszert sajnos még nem találtak, sok orvosnál voltam már, édesanyámtól örököltem ezt. Eladónak mennék egy ruházati üzletbe...

Hogyan kéne csinálnom? A próbanapon nem mertem felhozni a főnöknek... Nagyanyám szerint amúgy se kéne, mert "selejt" nem kell az embereknek. (idéztem..)

20 éves lány vagyok, a válaszokat köszönöm.


2013. aug. 8. 08:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon szeretném azt a munkát... el akarok költözni itthonról meg szeretek nagyon dolgozni is, emberekkel foglalkozni, de félek, hogy emiatt, ha mondjuk szerződés aláírásnál mondom el, kiraknak... vagy jön az, hogy miért nem próbanapon az elbeszélgetés alatt mondtam el.. Miképp kellene ezt kezelnem? Selejtként beszélnek rólam itthon e végett... félek, a vélemény ott is ez lesz..
2013. aug. 8. 08:31
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

A próbaidőd után szólj.

Időnként mindannyian vagyunk betegek, ez olyan, mintha elkaptál volna valami szédüléses-hányós betegséget. Ilyenkor elmehetsz orvoshoz, és így táppénzen leszel amíg nem tudsz dolgozni, ennyi. Ezért fizeted a TB-t.

2013. aug. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nekem ez általában egy-két óra alatt lezajlik, utána semmi bajom. Attól félek csak, hogy a három hónap alatt ne adja ég random rám jön egy...
2013. aug. 8. 08:45
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Konkrétan az orvosi alkalmassági vizsgálaton kell szolnod, ott ugyanis megkérdezik, hogy van e valami betegséged. Ha letagadod, akar fegyelmivel s kirughatnak miatta.
2013. aug. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Barátom dolgozott ott anno raktárosként, ott nem volt orvosi alkalmassági. Vagy ez pláza függő lenne? Az aréna plázában volt én az aleeba megyek ha minden jól megy
2013. aug. 8. 09:09
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Orvosi alkalmassági vizsgalat kotelezo minden munkahelyen es munkakörben.,.. Ha nincs, a gaz....
2013. aug. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Bízom benne, hogy lesz.. Ha nem akkor mikor hozzam fel...? Nem akarok sumákolni. Rosszabb mintha bevallanám szerintem.. Ettől még lehetek jó munkaerő... nem?
2013. aug. 8. 09:20
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ne szólj. Még a melóhelyeden sem hiszem, hogy nagy probléma lenne. Fél évente pár óra kiesés egyáltalán nem számít, mindenkinek lehetnek olyan pillanatai, amikor rosszul van, vagy nem érzi jól magát (pl gyomorrontás).

Ha esetleg melóhelyen jön rád, akkor mondd a főnöknek, hogy "Ez az elfáradás már pár éve nem jött rám, most valami miatt volt egy. Pár óra és elmúlik"


Valszeg a főnök kakukk a témában, az orvosnak meg mondhatod, hogy néhány éve nem volt ilyen. Direkt írtam az "elfáradás" szót, mivel az emberek bepánikolnak, ha a görcs vagy roham szót hallják.


Amíg nem darukezelőként vagy artistaként akarsz dolgozni, semmi okod nincs aggodalomra. Simán hátramész és pihensz. Vannak nőismerőseim, akiknek olyan erős menstruációs görcseik vannak havonta, hogy ülni sem bír normálisan.

Nagymuterod meg igazi régimódi merev és mérsékelten kedves és más világban élt/él. Ilyen emberek véleményére ne adj.


Sok embernek vannak kisebb-nagyobb problémái, senki sem szuperember, mint a nagyid. Nekem pl a vércukrom tud néha leesni, kajásabb vagyok. De a munkámat elvégzem és a munkahelyen csak ez számít.

Ne keríts ekkora feneket ennek.

2013. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! :) Elsumákolni azonban nem merem mert ha beszédzavarom van és vak vagyok mint a denevér az csöppet ciki. Ha behívnak aláírni, akkor megmondom, hogy nagyon ritkán jön elő, és egy két óra alatt el is múlik, nincs komoly jelentősége. A próbanapon bizonyítottam, hgy akarom a munkát és ráadásul hosszú távra, tényleg csinálni szeretném... remélem ez nyom a latba bármit. De anya is azt mondta, hogy elvileg ezzel nem lesz baj ha látják, hogy tényleg dolgozom és csinálom.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!! :) SZÉP NAPOT NEKTEK!

2013. aug. 8. 09:53
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak még: Igen, nagyim rohadt tökéletes, ezért is akarok mielőbb lelépni innen mert én hozzá képest egy szar vagyok és érezteti velem nap nap után. Apám ugyan ez... :D De még Ő is azt mondta, hogy inkább valljam be.

Köszönöm nektek, tényleg :) Jobb lett a kedvem ^^ Már csak szurkoljatok, hogy egyáltalán megkapjam! :)

2013. aug. 8. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!