Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Most jött el az az idő, mikor már úgy érzem tényleg nem bírom tovább és tehetetlen vagyok. Anyámat otthagyta a nála 15 évvel idősebb pasija 3 hónappal ezelőtt és egyszerűen képtelen elfelejteni! A szervezete önpusztítást végzett, pszichológusok kezelik. A nagymamám se tud már mihez kezdeni vele. Anyám állandóan bőg, nem beszél velem. Mindenek fölé helyezi azt az embert aki nem is szereti. Minket, akik meg szeretik, eldob. Ma is például azt mondta rám, hogy egy hülye paraszt vagyok és takarodjak a szeme elől. Én kiálltam mellette, ott voltam vele, mikor elhagyta a pasi. És mégis így bánik velem. Vele voltam szilveszterkor, itthon ültem mellette. Inkább vele vagyok, pedig nekem is van párom, barátaim, akikkel ugyan úgy foglalkoznom kéne, de mégis anyámat helyezem föléjük, mert ő fontosabb. Csak az a baj, hogy én neki ezek szerint nem vagyok az. Most jutottam el arra a pontra, hogy nem nézem végig azt, ahogy tökre teszi magát és a nagymamámat is. Inkább elmegyek valahova. Mást már úgy érzem nem tudok tenni. Ha mégis tehetnék még valamit, mi lenne az?


20/L


2014. jan. 26. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen állapotban anyukádat, hogy hogy nem utalták kórházba?
2014. jan. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Beutalták, de direkt nem ment be...
2014. jan. 26. 15:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos Te nem fogod tudni kihozni ebből az állapotból. Annyit tehetsz, hogy mindig elérhető vagy számára, időnként felhívod, meglátogatod. De ne törd magad nagyon,csak tedd lehetővé hogy segítséget kérhessen ha akar. Ő most szenvedni "akar" tudat alatt, és amíg nem akar segíteni magán, az egész világ is kevés hozzá. A nagymamádnak is ugyanezt tanácsolnám, bár szülőként ezt sokkal nehezebb megtenni.
2014. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenek fölé helyezi azt az embert aki nem is szereti. Minket, akik meg szeretik, eldob."



Nos, ez az, ami nem áll meg.


Édesanyád súlyos depressziós lett.

Azonnal szakemberre van szüksége.


Bármit mond, nem neked szól, hanem annak az állapotnak, amiben van.


Ne vádold, ne erőszakoskodj vele, ne várd tőle, hogy józanul, racionálisan gondolkodjon, viselkedjen.


Tekintsd őt olyan betegnek, akinek segítségre, a te ápolásodra van szüksége.


Kimenekülni a legegyszerűbb!


De ha édesanyád valamilyen végzetes döntésre jut, életed végéig marhat a jogos önvád, hogy nem tettél meg érte mindent.


Ne hagy magára!

Vidd orvoshoz!

Ki fog lábalni ebből.

Ha segítesz neki.

2014. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3 hónap nem mindig elég, hogy az ember túltegye magát egy komoly kapcsolaton. A szakítás után ugyanolyan gyászfolyamat zajlik le az emberben, mint egy haláleset után. Ne haragudj rá, ha rajtad tölti ki a dühét, ilyenkor ez természetes. Tudom, hogy nehéz, de állj mellette, ő is melletted fog állni, ha hasonló helyzetben leszel. A pszichológiai kezelés hatni fog, de idő kell neki, addig próbálj tűrni. Fontos, hogy te is kikapcsolódj, időnként mászkálj el a barátaiddal meg a pároddal.
2014. jan. 27. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!