Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen "nevelőapával" szemben? Részeges, elkölti a pénzt, ordibál húgaimmal és anyámmal is nagyon csúnyán beszél. Fenyegetőzik, hogy megöl mindenkit. A többi lent, hosszú, tudtok tanácsot adni, azt nagyon megköszönöm.

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy kb. 3 évvel ezelőtt anyám összeismerkedett egy férfival, akivel utána viszonyba is kezdett. Először hazugozott apámnak, nekünk is, később viszont lebukott. Apám ebbe teljesen belebetegedett, próbálta anyámat választás elé állítani és mi is, hogy vagy mi (nővérem akkor: 22 éves, én:19, húgaim:7 és 10 évesek voltak) és a szeretőjét választotta, akinek rendőrségi ügyei, gyereke-akivel nem foglalkozik azóta se, részeges őt választotta. Apámnak mi kevesek voltunk, többször követett el öngyilkossági kísérletet, tisztességes ember volt szerette anyámat és bennünket is. Gondja volt az itallal, de ezen kívül tényleg értünk élt. Miután kiderült anyám aljassága, apám teljesen megváltozott, volt hogy megverte anyámat és engem is és a rendőrség vitte el bilincsbe. Aztán elzavart mindenkit maga mellől, teljesen ön és közveszélyes lett, aztán végül egy nap már többé nem ébredt fel. Hagyott búcsúlevelet,hogy ne engedjük, hogy anya elmenjen a temetésére, de anya ezt meg sem mutatta nekünk csak később. Apám halála után anyám már rögtön együtt is volt azzal, akivel apám halálát okozták. Az idő telt, anyámék rengeteg adósságot halmoztak fel még mikor apám élt, már akkor, el kellett adni a házat. Jelzem, hogy én 18 éves korom óta TELJESEN ÖNÁLLÓ vagyok! Tesóm se kért pénzt, már elköltözött otthonról, mikor apám elzavarta. Szóval eladták a házat, egész szép pénzért, ez az ember még ott laktunk, már apám halála után kb. 2 héttel oda költözött, ott aludt, apám helyén stb. Nekem egy szavam nem lehetett, hogy fel sem tudtam dolgozni az egészet és ő már ott volt, egyetlen szerencsém, hogy ekkor épp 350-km-re távolabb laktam. Anyám egy forintot sem adott, mindenért saját magam dolgoztam meg. Miután eladtuk a házat, albérletbe költöztünk én sulit váltottam,közelebb lakom már,kollégista vagyok, viszont most már sűrűbben járok haza. Az albérlet anyám pasija nevén van bejelentve, mi mamámékhoz, de anyámék közös kasszán vannak. A faszija kb. 80-90000 forintot hoz haza, anyám a tamogatásokkal együtt kb. 250.000 forintot még sincs itthon soha pénz, ráadásul az örökségnek még csak a 10%-át se kaptuk meg tesómmal, abból az összegből, ami járt volna. Anyagi támogatásom itthonról továbbra sincs, ráadásul ha van pénzem azt is elszedik. Amíg eladóban volt a ház és nem volt pénz, addig anyámék az összes félre tett pénzem (árvasági+diákmunka kb 150000 forintot elvették, azóta se kaptam meg). Miután mi ennyit kaptunk az örökségből, anyám barátjának hirtelen 400.000 forintos horgász felszerelése lett és egy hónapba italra és cigire ketten nagyjából:80.000!!!!! forintot költenek el, úgy hogy pl. húgoméknak nincsen olyan nadrágjuk, ami nincs kiszakadva és sokszor én és mamám ruházzuk őket.

Ez az ember egyébként teljesen közveszélyes. Ha berúg, (heti több alkalommal is akár) olyanokat mondd, hogy "megölök mindenkit", üvöltözik húgomékkal, anyámat lehordja mindennek engem leg*cizik,fenyeget, hogy felpofoz és anyám sose áll ki értem. Józanul is sokszor ok nélkül lekiabálja húgomékat és anyám semmit sem tesz. Mikor fel akart engem pofozni a pasija, anyám velem veszett össze, hogy hogy mertem neki visszaszólni és bevédte a pasiját, hogy részeg volt. Ez az ember tök igénytelen. A wc mellé pisil, nem mos kezet wc-zés után stb. Ráadásul anyámnál 9 évvel fiatalabb és több mint valószínű, hogy cigány vér csörgedezik benne. Nem tudom mit tegyek. Látom, hogy csak kihasználja anyámat. Nagyon sokszor veszekedtem már, kiabáltam is anyámmal, hogy miért engedi, hogy így beszéljen a saját gyerekeivel. Neki egyébként van egy 8 éves fia, akivel nem is találkozik, még csak sosem fel se hívja. Mit tehetnék a férfi ellen? Félek, hogy majd bántani fogja húgomékat és anyámékat is és én sem tudom tovább elviselni. És sokszor azzal fenyegetőzik, hogy mivel az ő nevén van az albérlet, majd bennünket utcára tesz. Én próbáltam nyitni felé. Ajándékot vettem neki, beszélgettem vele annak ellenére, hogy gyűlölöm őt, csak azért, hogy anyám boldog legyen. De nem megy tovább! Mikor barátom is idejön és ő részeg és ha megkínálja itallal és barátom visszautasítja, akkor lemondja papucsnak.Kérlek, segítsetek!!!



2014. jan. 1. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy anyád hogyan szúrja el a saját életét, az az ő magánügye. Megváltoztatni úgysem tudod. Ugyanabba a gödörbe lépett másodszor is, hiszen, ahogy írtad, apud is ivott, és az új párja is iszik. Ő valószínűleg semmiből nem tanul, úgyhogy menthetetlen.

Az viszont már nem a magánügye, hogy a húgaidról gondoskodik-e megfelelően, vagy sem. Tudom, hogy drasztikus megoldás, de én a gyámhivatalt, vagy családsegítőt javasolnám.

2014. jan. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!! Már gondolkoztam rajta, de ha ezt megteszem mindenki engem fog megkövezni. Mikor valakik vannak itt, akkor anyám pasija tök nyájasan viselkedik, ölébe ültetni a lányokat stb. Szóval ezt az egészet ők tudják én és anyám. Tesóm is elkap néha egy-egy alkalmat, de igazából őt nem nagyon érdekli. Az anyagi helyzetről meg csak tesómmal ketten tudunk. De mivel tesóm nagyon jól keres, nem érdekli, hogy anyámék mikre költenek. ha felemelem a szavam, akkor mindenki engem ítél el.
2014. jan. 1. 16:18
 3/8 anonim ***** válasza:
barátod mért nem veri meg? Van egy lány barát(nem barátnőt mondok mert nem egy pár vagyunk hanem szinte testvéries a kapcsolat, baráti), és neki van ilyen nevelőapja. Mikor már sírt sokat meg minden megelégeltem és a nevelőapját bevágtam sarokba meg kb beleépítettem a falba, többet nem bántotta a lányt.
2014. jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az erőszak csak erőszakot szül. Köszönöm a válaszod, de ezt nem tartom jó ötletnek.
2014. jan. 1. 23:53
 5/8 anonim ***** válasza:
értem. Hát más javaslatom sajnos nincs csak ez a végső megoldás. Sok kitartást remélem megoldódik a helyzet!
2014. jan. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 assassins creed válasza:
hát figyelj, ez nem állapot hogy egy ilyen férfi van a családoddal. Azonnal hívd a gyámhivatalt hiába fognak "megkövezni" ezzel mindenkinek jót teszel. Az ilyenek mint a pokolban kéne elrohadjanak. Gondolj csak a húgaidra ki akarod őket tenni ilyen veszélynek? Szóval ezt nem hagyhatod!!
2014. jan. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A gyámhivatalt ha kihívom ők mit tudnak tenni? Szóval ha anyám pasija nem lesz részeg mikor kijönnek és akkor úgyis tagad majd mindent és anyám is őt fogja védelmezni, akkor mit tud tenni egyáltalán a hivatal? Mivel bizonyítsam azt, hogy amit elmondtam, az tényleg úgy van?
2014. jan. 4. 13:48
 8/8 Gésa01 válasza:
100%

Nagyon-nagyon sajnálom az esetedet, Téged és a testvéreidet! Görcsbe rándul a gyomrom mikor ilyen és ehhez hasonló esetekkel találkozom. (Át tudom érezni a helyzetedet abszolút, annak ellenére, hogy nálam más volt a helyzet. Engem a város szerte köztiszteletben álló, három diplomás apám vert brutálisan minden nap, válogatott eszközökkel. Ma 41 éves vagyok, de most érzem ennek igazán a súlyát. Akkor ez természetes volt, azt gondoltam ez a család mindenhol...)

Rengeteget tudnék én is írni, de most nem rólam van szó. Tehát. Én a helyedben semmiképp nem tűrném ezt a helyzetet, addig kell lépni amíg nem késő! Egyet értek az előttem szólókkal, gyámhivatal, családsegítő! Bemész, meghallgatnak, természetesen nem Te leszel az első akinek félelmei vannak azt illetően: Mi van, ha kiderül, hogy én voltam? Mi van, ha akkor jönnek amikor józan? stb.

Ezeket ott meglehetősen diszkréten tudják kezelni, pontosan elmondják mit kell tenned! (Azt nem tudom kell-e időpontot kérni, nézz majd utána a neten! Ha van a géphez nekik hozzáférésük, mármint Anyudnak és ennek a görénynek, ne otthonról természetesen!)

És én javasolnék még valamit, most lehet sokan megköveznek. Ha elkezdi a cirkuszt, tégy úgy, mintha sms-ed jött volna, állítsd be faarccal a hangrögzítőt a telefonodon, és tedd vissza ahonnan elvetted lefelé fordítva, vagy a zsebedbe! Ha mindez előttük zajlik, meg sem fordul a fejükben mit csinálsz. Előtte tapasztald ki hogy működik, hogy gyors legyél, és akkor nem lesz feltűnő!(Nem véletlenül írom ezt hidd el, sajnos nekem szükségem volt rá, és bevált! Már nem a szüleimnél, hanem egy féltékeny, fenyegetőző férfinél.) Ezzel már ott is a bizonyíték a hatóságoknál!

Tudod én még kisgyermek voltam, a kommunizmus idején, nem tehettem semmit. De Te,Ti, igen!!!

Nagyon sok erőt, kitartást kívánok, és szorítok! Ne félj! Védd meg a testvéreidet, ők meg csináljanak amit akarnak! Nézz sürgősen másik albérlet után, hogy semmilyen formában ne legyél neki/k kiszolgáltatva! Meg fogsz könnyebbülni hidd el! Anyád meg majd rájön mit tett, amikor öregségére tök egyedül marad!

Ha olvasod ezt, és tettél bármilyen lépést az ügy érdekében, írj ide, biztos mások is hallanának Rólad!

Minden jót, légy erős, és kitartás!

2014. jan. 7. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!