Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözzek vele vagy ne?...

Összeköltözzek vele vagy ne? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Én egyetemista vagyok 23 éves, párom (4 éve együtt vagyunk) meg már dolgozik. Párom apukája nyugdíjas, a testvére szellemileg sérült, anyukája meg másfél éve lesérült, és depis lett, és nem tud dolgozni. Páromék szülei még 10 éve felvettek hitelt a lakásukra, meg volt egy összedőlt vállakozásuk is, ami miatt most úgy néz ki, hogy 2020-ig havi 170 ezer körül kell fizetniük; meg mivel párom anyukája meg a testvére munkanélküli volt egy (a testvére most már szemetet szed közmunkaprogramban - szellemileg sérülteket máshol nem nagyon alkalmaznak a környéken) időben, ezért akkor is fel kellett venni hitelt páromnak, és ezzel plusz havi 50 ezer kiadás van még.


Most a havi 220 ezer megy hitelekre, párom keres 160-at, apjának van 80 ezer forintos nyugdíja, a testvére meg keres 70 ezret, meg még az apukája dolgozik havi x órában, hogy a kajára is legyen pénz.


Szeretnék párommal összeköltözni, meg együtt élni, mert már igényem lenne rá, és én nemsokára fogok is dolgozni, de így nagyon úgy nézne ki, hogy ha össze is költöznénk, hogy a párom szinte teljes fizetése még 6 évig a szüleire kellene, hogy elmenjen, hogy azoknak legyen fedél a fejük felett meg enni tudjanak.


A fentieket nézve, ha jövőre lesz munkám és összeköltöznénk, akkor az én fizetésemből élnénk ketten sokáig. 120-140 ezer forint elég két személyre, ha albérleti díjat is kellene fizetni? Ti mit tennétek?


2014. jan. 27. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Mindenki úgy teszi tönkre a saját életét, ahogy akarja.
2014. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Az hogy még mi lesz 6 év múlva... szerintem ennyire nem kiszámítható. Ha szereted és Ő is téged, akkor költözz vele össze. De a helyedbe addig mindenképp várnék amíg nem lesz biztos jövedelmed, mert elég kiszolgáltatott helyzetben leszel így is. Az hogy 120-140ezer elég-e két személynek, szintén csak találgatni lehet, mert függ az albérlet díjától (bérleti díj+rezsi) és hogy mennyi egyéb kiadásotok lesz (pl.kaja). Szerintem nagyon szűkös lesz, de ki lehet jönni belőle, ha nem akartok luxust és be tudjátok osztani a pénzt ügyesen.
2014. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Én nem költöznék vele össze. Azért hogy eltartsd? Egyelőre neked sincs munkád, tulajdonképpen a semmire tervezel.
2014. jan. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%

a helyedben nem vállalnám be. kvázi eltartanád a párod. akármennyire is szeretek valakit, nem bírná el az önérzetem. egyedül édesanyámat támogatnám ilyen mértékben ha később szüksége lenne rá.


így akkor 6 évig egy helyben toporognátok, kb a nyomorban élnétek, és a gyerekvállalás sem jöhetne szóba legalább 10 évig, hiszen arra is össze kell spórolni némi tőkét hogy neki megvegyétek az alap dolgokat.

ha neadjisten a párodnak felmondanak, akkor még a szülei hitelébe is beszállnál?


a párod pénzügyi kultúrája sem prognosztizál sok jót.


nagyon gondolt át a dolgot. beleszólni nem fogod, nem mondom hogy költözzetek össze, azt se hogy ne, csak ne dugd homokba a fejed.

2014. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Csak akkor, ha van biztos jovedelmed es nem banod, ha neked kell eltartani, vagy sokszor kisegiteni.
2014. jan. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Ha így gondolkodsz, inkább hagyd el!
2014. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ne költözz vele össze, mert ez meg fogja keseríteni a kapcsolatotokat.

Szép dolog, hogy segítene a szüleinek, de palotában laknak munkanélküliként, hogy ennyi hitellel vásárolták, ilyen törlesztőrészlettel? El kéne adni, kisebbe menni, mert ha már csak feleannyi lenne a hitel, más lenne a helyzet. Egy idő után belépnek az adósságspirálba, ahogy látszik már el is kezdték.

2014. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem volt anno pároméknak egyik hitele sem horribilis összeg, mert akkor még mindenki dolgozott, az apuka nem volt nyugdíjas, az anyukájának meg még volt vállalkozása is, ami jól ment. A válság alatt duplázódott meg a hitel amit fizetniük kellett. Addig csak 8-90 ezret kellett fizetniük.


A párom pedig nem volt felelőtlen, mert az ő nevén csak egy havi 50-es hitel van, amit azért vett fel, mert hirtelen rajta kívül munka nélkül maradt az anyukája meg a testvére.

2014. jan. 27. 11:28
 9/15 anonim ***** válasza:
16%
Biztos, hogy nem költöznék össze vele, de még csak járni se járnék vele. Másrészről honnan tudod, hogy mennyit fogsz keresni, ha még életedben nem dolgoztál?
2014. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha devizahitelük van, meg lehetne próbálni, hogy megmutatjátok egy ügyvédnek, hátha tud segíteni. A devizahiteles szerződések közül elég sok nem megfelelően van megírva, mostanában hallani olyanokat, hogy semmisé teszi ezeket a bíróság. Ezzel meg lenne oldva a fő gond.

Ha ez az út nem járható nekik, akkor én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy mikor szeretnék gyereket, és mennyire szeretem a párom. (23/L, 5 éve vagyunk együtt a párommal)

2014. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!