Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig csináljam ezt így?

Meddig csináljam ezt így?

Figyelt kérdés

Lassan 1,5 éve jövedelem nélkül van a párom. Együtt élünk. Szerencsére én elég jól keresek, így nincsenek nagy problémák, mert a számlákat tudjuk rendezni és telik kajára is. Viszont Ő sehogy sem talál munkát. Rengeteg helyen volt állásinterjún, de végül egyik sem sikerült. Nem okolom ezért. Csak nem tudom hol lehet meghúzni egy határt.

A barátok szerint nem jó hogy eltartom. De én szeretem őt és nem akarom kitenni emiatt. Csak azt is látom, hogy hiába dolgozok, nem jutok/jutunk egyről a kettőre. Csak éldegélünk.



2014. jan. 27. 11:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
47%

Mar elnezest, de aki lassan 1.5 eve van munkanelkul, haat, akkor elvallalok barmilyen munkat, mert meg a minimalber is tobb, mint a semmi, de gondolom eleg kenyelmes igy neki.

szerintem sokaig mar ne csinald, hacsak jol all a fejostehen szerep.

2014. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem akar elvállalni semmit.

Jelentkezett Ő árufeltöltőnek is, de nem vették fel mert túlképzett. De volt még több ilyen hely is, ahol elég lett volna a 8 általános vagy az érettségi is. Nem szokta az ilyen helyekre beleírni a végzettségét az utóbbi időben, de be se hívják.

Nem hibáztatom, csak a kiutat nem látom a helyzetünkből.

2014. jan. 27. 11:23
 3/37 anonim ***** válasza:
84%
Az ország melyik részén éltek?
2014. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos valóban olyan országban élünk, ahol nehéz munkát találni, főleg, ha konkrét elvárások is vannak a munkahellyel kapcsolatban. Másfél év viszont tényleg nagyon sok! Ha egyedül élne,és nem lenne, aki eltartsa, akkor muszáj lett volna már megoldania ezt a helyzetet, máskülönben már éhen halt volna. Szerencsére te támogatod, és így megteheti, hogy megvárja álmai munkáját. De addig is segítsen be a költségek kifizetésébe azzal, hogy esetleg alkalmi munkákat vállal, pl. takarítást vagy gyermekfelügyeletet.

Neki azt tanácsolnám, hogy nézzen utána, hogy érdemes megírni egy önéletrajzot úgy, hogy az vonzó legyen a munkáltató számára! Mert ha tényleg csak ezen múlik, akkor talán abban ront el valamit, emiatt utasítják el folyton.

2014. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
83%
Talán kérjetek segítséget, tehát valami protekciós állást (ismerőssel), ha ennyire nem veszik fel sehová.. :S
2014. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Dunakeszin élünk.

A takarítás jó is volna, de azt én nem akartam engedni neki utoljára, mert fura szerződést akartak aláíratni vele. 2 hetente megújuló. A kifizetés körül se stimmelt minden és gondoltam ezzel ne kockáztassunk.

Lehet hogy hiba volt, már mindegy. De féltettem, mert ügyesebb és okosabb nő annál, hogy ilyen helyen kelljen güriznie. Csak ugye most megbicsaklott az élete.

Hogyan tudnám jobban segíteni, hogy kilendüljön ebből? Tanácsok?

2014. jan. 27. 11:42
 7/37 anonim ***** válasza:
87%

Ha közös jövőt terveztek és hosszútávon gondolkodtok akkor nem szabad kitenni ez miatt. Te látod, hogy miért van ez, Azért, mert nem akar, vagy tényleg azért, mert nem megy.

Sajnos ez utóbbi is simán elképzelhető.

Olyan bizonytalan manapság minden, nem lehet előre tervezni semmit egy munkahelyen, ma neki nincs, de nem tudhatod, hogy az évek alatt lesz-e olyan, hogy neked nem lesz. Szóval ez kölcsönös és fordított esetben te sem örülnél, ha ezért kidobnának.

2014. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
75%

Dunakeszin laktok. Nos, én Rákospalotán.

Van időm a környéken és a város belső részén csatangolni utolsó hetes terhesen, így bizony rengeteg állás hirdetést látok kirakva kirakatokon, stb.

Nem tudom, milyen nemű a párod (lehet írtad, csak elkerülte a figyelmem), de azért pl. egy plázában lévő eladói állást férfi - nő is eltud látni.


Plusz tessék nyomtatni vagy fénymásolni egy rahedli önéletrajzot, felöltözni jóóóó melegen és lehet menni, járni az utcákat.

Oké, hogy manapság az internet egyszerűbb választás, de ha valaki ennyi szabadidővel rendelkezik (már bocsi), mint a párod, akkor nem hinném, hogy megterhelő lenne neki, ha naponta 2-3 órát sétálgatna esetleg plázákban vagy a városban állás után.

2014. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
67%

pl.

[link]


[link]

Eladó - Budapest - Ez pl. a Polus Centerben lévő boltjukban van. Pénteken rakták ki a hirdetést az üzlet kirakatába.


[link]


[link]


Így hirtelen ennyi.. nézelődni kell. Nem pedig otthon a tv előtt ücsörögni. :)

2014. jan. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

#8

Ezen is végigment már. Plázát is próbált és az utcán is nézelődött. A plázába még én is elkísértem egyszer. Legtöbbször csak ígéretet kapott, hogy keresik... amiből nem lett semmi. Sajnos nem kereskedelmi végzettsége van és nem is dolgozott még kereskedelemben. Így szerintem ezt hiányolják nála.

Attól tartok, hogy teljesen befordul ettől a helyzettől. Akkor meg még nehezebb lesz mindkettőnknek. :/

2014. jan. 27. 11:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!