Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg szeretném győzni édesanyám...

Meg szeretném győzni édesanyámat, hogyan csináljam, ha nem hisz nekem semmit sem el?

Figyelt kérdés

Igazából ő ilyen magára vállalós típus, úgy nézem depressziós is, ezen viszont nem tudok segíteni. Gyakran fáj a feje és azt szeretném elérni, hogy elmenjen egy szemorvoshoz. A lényeg az, hogy még akkor is kiforgatja a szavaimat, amikor éppen jó kedvében van, nem hisz el semmit se nekem se senkinek. Ha azt mondja a családban bárki neki, hogy el kell mennie szemorvoshoz, ő azt mondja: "persze, csak nem tudom ki fizetné ki"... Szó ami szó, van, hogy hónap végén törni kell a fejet nálunk is, 2-en vagyunk iskolázottak a családban és csak apám dolgozik bejelentett állásban. Anyám néha összekapar pár ezrest itt-ott, de nem igen futja neki luxuscikkekre...


Nos tehát, arra jutottam, hogy elkezdek egy kicsit a kedvébe járni, megpróbálnám felnyitni a szemét, hogy igazam van, már lassan kirepülök a kalitkából (februárban leszek 17), és rám is nyugodtan hallgathat, ha komoly a helyzet. Nem vagyok pszichológus, de apámtól örököltem a jó párbeszédet. Előtte át tudom gondolni, hogy mit is kéne mondanom, ezután, ha nem nővel állok szembe (mert ugye "mindig" nekik van igazuk... :D najó nem...), akkor el is tudok hitetni elég sok mindent az emberekkel.


Kérdésem, hogyan kezdhetnék hozzá, miben segítsek neki? A házimunkát sem engedi át nekem csak úgy, habár egyre többször tapasztalom, hogy kicsit szabadabb a kezem a házban (például, most már elértem egy-két dolgot, amit megenged nekem a házimunkában (mosogatás, tüzelés, takarítás)), de nem tudom elsietni. Nem az a filós típus ami én vagyok, ezért nehéz nekem szót érteni a nyelvén, mi az amit egy anya szívesen meghallgat a jó eredményeken (suliban) kívül?


2014. jan. 16. 21:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Az állami egészségügyi ellátásban a szemészeti rendelés és szemüveg felírás ingyenes. Már az is segítség, ha megtudja, hogy milyen dioptriás szemüvegre van szüksége, mert ahhoz hasonlót már 500 forintért vehet kirakodóvásárban is, nem kell optikussal csináltatni. Miért kellene neki luxuscikk ??
2014. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!