Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érveket lehetne felhozni?

Milyen érveket lehetne felhozni?

Figyelt kérdés

Kedevesemet nem engedik el egy hétvégére Velem és 6 másik barátunkkal egy hétvégére, mondván nem vállalhatok felelőséget ha a kocsis út alatt bármi történik, ill. hogy a leányzó fáradt lesz, túlhajtott lesz, nem fog tudni eleget tanulni. 17 évesen szerintem más dolog is van, amitől féltenek ( pia, cigi, drog nem jön szóba, a szex meg a 8 fős társaság miatt (SEM!)

A papája azt mondta, hogy ész érvekkel meg lehet győzni...Milyen ötleteitek vannak?


2009. dec. 4. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy. A közlekedést óvja hogy esetleg autóbalesetetek lesz? Attól nem fél hogy busz vagy vonatbalesete lesz amikor éppen az iskolába tart? Amúgy meg mindenre 50% van akkor is ha iskolába megy tömegközlekedéssel és akkor is ha egy hétvégére megy a barátokkal.

Nehéz dolgod lesz és az én érvem biztos nem győzné meg de nekem hirtelen ez jutott eszembe.

2009. dec. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem értékelendő, hogy őszintén elkéredzkedett a lány, nem pedig hazudott és meglógott titokban (ahogy néhány fiatal teszi).
2009. dec. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatjátok a "mobiltelefonos póráz"-t is, tehát egy ajánlattételről van szó, hogy:

mindvégig elérhető lesz telefonon, illetve út közben és érkezéskor is felhívja a szülőjét, és ha szükséges, őt is kereshetik, legalább egy SMS erejéig. Engem csak így engednek el bárhova a szüleim, hogy igaz-igaz, kétóránként be kell számolnom arról, hol vagyok és mi történik velem, de egy idő után már kezdenek bízni, és úgymond megunják a folytonos érdeklődést, és rámhagyják.

Illetve, lehet, hogy túlzás, de fel szoktam ajánlani, hogy megadom a barátom, ismerősöm számát is, aki velem lesz, hogy ne aggódjanak. Na persze ha én hívok haza, eszükbe se jut már ez a vészmegoldás.


Eléggé fárasztó ez, amit tanácsolni tudok, de nálunk beválik; pedig fél éve kifejezetten agresszívek voltak a szüleim, mondván, mindenki drogos és pedofil. Most meg elengednek 200 km-rel arrább.


17/L

2009. dec. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szegény! Én elmondanám ez így neki, ahogy itt leírtad... engem meggyőztél, bár engem könnyű! :) Amúgy mondhatod pl hogy eddig sem okoztál nekik csalódást, és ezután sem fogsz! Hogy mennyire szereted, hogy mennyire fontos neked, és, hogy mennyire vigyázol majd rá! :D
2009. dec. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a 23:09-es ötlete szuper! :)
2009. dec. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ha az én lányomnol lenne szó énm se engedném probáld meg más szempontból nézzni. Amugy szerintem nincs azaz isten hogy az apját bárhogy meggyözd :(
2009. dec. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Srapnel ***** válasza:
Esetleg vársz/vártok egy évet (hogy 18 legyél) és utána oda mész és azzal, ahová és akivel akarsz.
2009. dec. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!