Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen érveket tudtok amellet...

Milyen érveket tudtok amellet felhozni hogy büszke legyek a magyar származásomra?

Figyelt kérdés
Komoly válaszokat kérek. Ha te magyar vagy mire vagy büszke? És ha cigány mit tartasz jónak a magyar kultúrában?
2010. ápr. 28. 00:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%
Győzködjön a fene!Felőlem kukásautó is lehetsz,szebb jövőt :)
2010. ápr. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%

Az bazz h a magyar nyelvet használod nem elég? meg h Magyarországon születtél. De ha neked jobban tetszik, legyél te is olyan krva nagy Amerika meg Nyugat mániás csak azért mert neked azt nyomatják az újságba meg a TV-be. És én nem vagyok hungarista!! (csak h tisztázzuk h mi is a különbség a szélsőségek és a természetes hazaszeretet között.



Jah meg egyébként is, az embernek ragaszkodnia kell a rögeihez, ahhoz amiből származik, mert az ad neki egyfajta tartást, hogy mégis van hova tartoznia és besorolnia magát. Ez a baj a mai világban, h nincs egy csöpp kötelességtudat és hazaszeretet, és a haza, a származásunk (lehet az akár család) iránt érzett elkötelezettség. Azt mondja ugyebár a liberalista felfogás h mindenki maga dönthet afelől h mit csinál, szal kb azt csinálsz amit akarsz, legyél buuzi, leszbi, csaljál, lopjál, hazudjál, de a hagyományos értékeket nem kel megvédeni és nem kell értük harcolni, mert az már sérti a modern világfelfogást...

2010. ápr. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
drága barátom, elég szomorú, hogy ezt neked el kell mondani. gondolom nem sok történelmet tanultál, forrásokkal fűszerezve, mellé a költőink hazaszerető verseit ajánlom, hogy átérezd melyik korszakban mit jelentett ez a dolog. a hagyományaink a tradícióink a több mint ezer éves államunk mind mind kincsek! a nyelvünk, a kultúránk és persze a hazaszeretetünk ami összeköt bennünket.nagyon tágan fogalmaztam, remélem azért a lényeg átjött
2010. ápr. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
csak hogy értsd: ha ezt a kérdést szlovákként tetted volna fel, nemigen tudnék mit válaszolni :)
2010. ápr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
arra vagyok büszke magyar, hogy nem jobbikos vagyok.
2010. ápr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%

Erről most az jut eszembe, h a Jobbikosok hazaszeretők v idegengyűlölők e inkább. Mert nem mindegy, mi honnan fakad.


Akkor tudod meg, h milyen igazán magyarnak lenni, ha világot látsz, nem 1 hét erejéig.

2010. ápr. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
7%
Semilyet. Költözz Alaszkába és szégyelld magad!
2010. ápr. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
szerintem mindenki arra legyen büszke amit ő maga ért el, és ne arra, amit mások (pl az ősei)
2010. ápr. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

Már hallom is a kövek repkedését. ☺


Szóval végigtekintve a magyar történelmen megállapíthatjuk, hogy semmivel sem volt nagyobb durranás, mint más nemzetek történelme. Ha hivatkoznak a dicsőséges magyar történelemre, akkor én már Szent Istvánnál húzogatom a számat (a saját rokonát végezte ki, nem akármilyen brutalitással és még szentté is avatták).


A magyar irodalom szép, szép, nekem is vannak nagy kedvenceim a magyar alkotók között... de más nemzetek alkotói között is.


Én azért vagyok büszke a magyar származásomra, mert a közeli őseim (a régebbiek az előbb említett okok miatt nem érdekelnek) ezt a nyelvet beszélték és ebben a kultúrában éltek.

Meg persze azért is, mert a legtöbb ember, akit ismerek úgy igazán, az magyar.

Ezért ragaszkodom a magyarságomhoz.

2010. ápr. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Na, kérdező, ez jellemző volt, hogy felteszel egy ilyen kérdést, és jön a mocskolódás, látod, én az ilyen mocskolódó emberek miatt szégyellem a MAI magyarságot. A múlt hőseinek és alkotóinak minden tiszteletem, de hol vannak ők már? Ezért a mocskolódó, gőgös, egymásra mutogató, hisztis ovis szintű, szemetelő nemzedékért harcoltak és alkottak? Mit szólnak, ha látnak minket, megérdemeljük a tetteiket? Hiszen az alkotások tönkre vannak téve... A mai nagy alkotók se mind Magyarországon tudtak nagyot alkotni, sok nagy ötletet nem engedtek itthon szabadalmaztatni, ezért kivitték külföldre, ahol megcsinálták, és mi azt vesszük meg, mert rájöttünk, hogy "JA, BOCS, MÉGSE HÜLYESÉG..."
2010. ápr. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!