Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az ideális...

Szerintetek mi az ideális életkor, amikor az ember "elhagyja" a családi fészket?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel van munkája és van mellette egy megbízható partner is.
2014. jan. 29. 10:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

20-25 éves korig, ha a fenti feltételek adottak.


Ha egyedül lenne, minimálbért keresne, akkor maradjon nyugodtan otthon, gyűjtögesse a kis pénzét.

2014. jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Nincs ideális, élethelyzettől függ.

Én 28 évesen is otthon lakom, mivel direkt így alakítottuk ki a házat, hogy külön lakrészem legyen ott.

2014. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
30 alatt. Úgy 25 körül. Mondhat bárki bármit, ez hozzátartozik az önálló felnőtt élethez. Imádom Anyukámat, de örülök, hogy nem maradtam a szoknyája mellett.
2014. jan. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ideális életkor. Amíg nincs önálló keresete, nincs állandó partnere, addig értelmetlen pénzpocsékolás külön költözni. Külön háztartás, főzés tb. nagyon sok felesleges pénzt visz el. Inkább tegye félre a pénzét
2014. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
52%

Véleményem szerintem is 20 max 25 év. Természetesen a fent említett külön lakrész stb kicsit más kategoria, de azt gondolom, kezdjen el önállósodni a gyerek és ne anyuci szoknyájába bújjon.

Valamit nem tartom egészségesnek, én pl akkor már kevésbé értettem velük együtt, még mindig próbáltak szabályozni, amikor már saját életem volt stb.


Nem véletlen alakult ez így ki időtlen idők óta, hogy a gyerek felnő és elköltözik. Ki van találva! :)


Senkit nem szerettem volna megbántani, nyilván vannak helyzetek, amikor jobb otthon maradni! Én sem dobnám ki a gyerekem soha.

2014. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
31%

Amikor felnőtt és el tudja tartani magát, kb. 20-25 éves korban.

Ezzel a "maradjon otthon, keressen minimálbért és gyűjtögesse" hozzáállással nem tudok egyetérteni. Így soha nem jut egyről a kettőre. Dolgozzon többet, keressen másodállást, képezze magát, hogy jobb életkörülményeket biztosítson magának. Ezzel már igen.

Aki 30 éves koráig otthon ül és várja, hogy elkezdődjön az élete, az a végén oda fog jutni, hogy soha nem kezd el élni. Annak pedig nincs semmi értelme.

2014. jan. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
25 körül már illene. Ha van párod, ha nincs. Az is hozzátartozik az érettséghez, hogy egyedül is megállja az ember a helyét.
2014. jan. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

"Ezzel a "maradjon otthon, keressen minimálbért és gyűjtögesse" hozzáállással nem tudok egyetérteni. Így soha nem jut egyről a kettőre."


Hogyne jutna? Pl. összegyűjthet otthon annyit, hogy kimenjen külföldre, ha az a vágya, vagy egy autóra valót, vagy önerőre valót egy kis lakáshoz, aminek a törlesztőjét albérlőkkel "fedezteti". Összegyűjt annyi pénzt amennyit tud, és mikor esetleg párt talál, akkor úgy költöznek össze, hogy van megtakarításuk, és akkor már nem gáz ha minimálbéres, mert ketten könnyebben megélnek egy kis garzonban, mintha egyedül vágott volna neki a nagyvilágnak.

2014. jan. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

20? Azt mégis hogy ha nem valami béna szakot végez és nem tud mellett annyi munkát vállalni, hogy megéljen egyedül?

Szerintem nem teljesen életkor függő, függ

- van e munkája

- keres e eleget hogy fent tudja magát tartani (mert ha elkötözik de anyuciék pénzelik annak nincs sok értelme)

- felnőtt e (ha hazahordja a szennyest, az nem felnőtt, csak mert külön él)

2014. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Itt már elkanyarodtunk szerintem, a kérdező megadta, hogy tegyük fel, van munkája és megbízható partnere is. Nekem ez a kettő 20 éves koromban volt meg, így 20 voltam, mikor elköltöztem. Ha nem lett volna párom, lehet, hogy otthon lennék még, nem tudom. Attól függ, milyen munkám lenne, meg tudnék-e élni egyedül, vagy szükség lenne-e otthon rám ápolás ügyileg. Ha a fenti feltételek adottak, akkor szerintem bármelyik életkor 18-on felül.
2014. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!