Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az ideális...

Szerintetek mi az ideális életkor, amikor az ember "elhagyja" a családi fészket?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel van munkája és van mellette egy megbízható partner is.
2014. jan. 29. 10:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Azt írta:

"Tételezzük fel van munkája és van mellette egy megbízható partner is."


Tehát nem értelek titeket a válaszaitokban.

Plusz valószínűleg nem hordják haza a szennyest sem a partnerével, mert nem egy koliban laknak.


Ezek voltak a feltételezések és ezek alapján adtunk választ, amiért lehurrogtatok minket. Pedig ez reális a kérdéshez leírt elképzelésekkel és nektek is csak olyan indokotok volt, amik a kérdésnél jelenleg nem játszanak.

2014. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem egészséges egy portán lenni a szülökkel..a legbénább megoldásnak tartom ezt a külön lakrészes dolgot..... mindig anya szoknyája mellett lenni...brrrr 25 évesen eredjen mindenki az utjára. külön lakrész..anyuka meg átjár naponta 3szor..van szennyesed kisfiam? van mit enned kisfiam? hol voltál ma kisifam? jézusatyám!
2014. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%

Ja mert aki 25 felett otthon lakik, mert egyedül nem akar elköltözni és kidobni a fizetését a semmire, az csesszemegmagát:)

De tudom, itt mindenkinek 4 diplomája van, 5 nyelven beszél és 8 számhegyű a fizetése, és van 2 lakása meg 4 autója :)

2014. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy nem olyan rossz 1-2 évet a szülőktől külön, de még tartós partner nélkül élni. Barátokkal közös albérlet nagyon jó iskolája az életnek... Ennyi idősen az ember szerelmi élete még sokszor elég viharos, bár stabilnak hiszik.


Én is 20-25 éves kort mondanék. Normális esetben ilyenkor már az ember vágyik is kirepülni. Bár nekem már 18 évesen összejött a lehetőség, de akor még mély víz volt.

2014. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy diplomám van az is tanítói, 2 idegen nyelven beszélek, mert ehhez van eszem, máshoz nincs, egy lakásom van, az is jelzáloggal terhelt és pici, kocsim nuku, fizetésem sajnos csak 6 számjegyből áll, de én se szeretném, ha anyósom állandóan átjárna az úgynevezett külön lakrészembe érdeklődni meg panaszkodni meg egyáltalán jelen lenni, befolyásolni a hátulról jövő szándékaival meg véleményt alkotni bármiről is. Anyukám nem zavarna, de azt meg a férjemtől nem várnám el, hogy őt kerülgesse. Inkább a kis lakás meg a hitel. A pénzügyeim ugyan nem olyan fényesek, de a lelki egyensúlyom igen.
2014. jan. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
100%
Nem hinném, hogy ez korfüggő. Vagy ki tudjátok gazdálkodni ketten, vagy nem. Lehettek akár 18-19 évesek is. Egyébként az meg nincs a kérdésben, hogy a partnernek is van-e munkája. Amúgy az offoláshoz csak annyit, hogy megnézném aki 20-25 évet ír, hogy 10 eközötti életkorú emberből hánynak van külön, saját lakása a mai Magyarországon.
2014. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak saját lakásba lehet külön költözni? Nem ez a kérdés. A lényeg, hogy nem jó dolog 30 évesen együtt lakni a szülőkkel. Nekem ne mondja senki, hogy aki anyukájával lakik (olyan, hogy külön lakrész, egy családban nemigen van), az önálló, felnőtt életetél. Mert nem. A 25-30 éves embernek már a saját életét kell élnie, anyukája támogatása nélkül. Ennyi idős korban már befejezte az ember a tanulmányait és dolgozik, normális esetben alig várja, hogy végezzen és dolgozni kezdjen és a saját lábára állhasson, bármennyire is szereti a szüleit.


20 évesen ez csak akkor lehetséges, ha nem tanul tovább az ember - nem tudom, én visszagondolva még nagyon nem voltan felnőtt 20 évesen...

2014. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha van munka és van partner akkor 25 körül. De ezek valamelyikének hiányában is, 27 legkésőbb 29. Persze ha mindkettő hiányzik, az megint más eset, de ott gond van ha ennyi idősen, egyik sincs. A 30 évesen még anyuval élő fiú bennem súlyos előítéleteket hív elő. Nem szép dolog, de szerintem ott már gond van, vagy a mama észjárásával, vagy ragaszkodásával vagy a kicsi fia kényelmével. (Van ilyen ismerősöm.) A lányok esetében hasonló a helyzet.
2014. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%

Ugy latom, az itt valaszolok tobsege, nagyon jo iskolat vegzet, es nagyon jo munkaja+fizetese van-volt 20-25evesen. szerintem viszont tobseg nem ilyen korolmenyek kozott el.

A neten nagyon sok olyan statisztikat talalunk, hogy kitolodott kb.28-32 eves korra az elkoltozes, csaladalapitas gyermekvallalas.

A sajat peldam a kovetkezo, amiben semmi problemat nem latok. 33evesen koltoztem el otthonrol, akkor hazasodtam, es az addig oszegyujtott penzbol sajat hitelmentes lakasba . Sot meg egy 10eves autot is tudtunk venni kp-ra.

Ha en 20-25 evesen elkoltozok alberletbe nincs egy megtakaritott fillerem sem, mert tuti elvitte volna az albi+szamlak stb. Jelenleg 6eve elunk kulon kis csaladunkal, mert azota van egy 4eves fiunk is. Nincs hitel, nincs a penz miatt feszko, elvezzuk az eletunket.

2014. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
28%

19. 33 éves korodig anyukád taníthatott volna helyesen írni!

Plusz még valami különös tehetséggel is bírsz, mert te tudod, hogy itt kinek milyen körülményei vannak , de még azt is, hogy mi lett volna veled, ha hamarabb elköltözöl!


Az emberek képtelenek megérteni, hogy semmi sem fekete vagy fehér. A lényeg, hogy ha a kérdésben feltételezett dolgok adottak, akkor igen, egészséges elköltözni és az élettársammal nem a család nyakán élősködni, hanem önállósodni!

2014. febr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!