Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az "ideális" életkor az...

Mi az "ideális" életkor az anyaságra? Van ennek "korhatára"?

Figyelt kérdés
Pl. aki 15 évesen teherbe esik , az még túl fiatal; aki 35 felett az túl öreg? Illetve ha valaki terhes lesz "fiatalon" tényleg jobb elvetetnie a babát, mintsem tönkretegye az életét?
2009. szept. 16. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
nincs korhatár. akkor lesz anya, ha gyereke születik. lehet valaki rossz anya 40 fölött is, de lehet jó 20 alatt is, és fordítva.
2009. szept. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Manapság olyan az életünk, hogy legtöbbünknek jobb később szülni. Már nem tehetjük meg, amit még száz vagy 50 éve is: a fiataloknak akár baráti, rokoni segítséggel gyorsan felhúztak egy kis házat, ezt a lakodalmi ajándékokkal nagyjából be is rendezték, eztán csak élni kellett.

Ha dolgoztak, elboldogultak valahogy, nevelhették a gyerekeket, a nagyszülők is segítettek.

Manapság tanulni kell, dolgozni, de nem könnyű munkahelyet találni - ott be is kell dolgoznod magad

2009. szept. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem csak egy alsó és felső határt lehet megszabni ami alatt vagy felett az ember még vagy nem elég érett és független egy pici felneveléséhez, vagy pedig már túl nagy a veszélye a károsodott magzatnak és az idősebb anya egészsége is veszélybe kerülhet. Én a határt úgy 18 és 40 közé tenném, de a felső határt illetően maximum a tudósok mondhatnak okosat. Valahol olvastam hogy mekkora a veszélye a vetélésnek az egyes korokban, és a 40 felett 1:25 volt. Az azért elég riasztó, még akkor is ha csak egy számadat. Ugyanez a 20 éveseknél 1:1500.

Babát elvetetni hülyeség, nem a vallási meg etikai okokból, hanem egyszerűen az a kis élet nagyon sok örömöt tud okozni és aki elveteti az nem hiszem hogy túlságosan nyugodtan aludna éjjel. Amikor a mi nem várt babánk megfogant, egy percre sem jutott eszünkbe hogy nem tartjuk meg, pedig a lehető legrosszabbkor ért. Szerintem kellő szeretettel és szorgalommal minden akadály legyőzhető, főleg ha az apa nem is lép le.

2009. szept. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan hangoztatják hogy mekkora felelősség a pici vállalása, de sokan nagyon eltúlozzák ezt. Általában azok mondják azt hogy elképzelhetetlenül nehéz a gyereknevelés, akik nem képesek elengedni az addigi életüket, ha úgy tetszik az addigi énközpontú, önző életüket. Valahogy ma is születnek babák, valahol több is, mégsem pusztul bele mindenki. A gyerekvállalás korántsem akkora anyagi teher mint azt sokan el akarják hitetni, inkább arról van szó hogy azok az emberek nem akarnak nagyon lemondani a saját kényelmükről a gyerek javára. Pedig anyám is felnevelt 3-at a szegényes fizetésből és sosem maradtunk le semmiről...
2009. szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ideális életkor, 16 évesen is lehet valaki jó anya, míg más 30 évesen is lehet alkalmatlan.
2009. szept. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Orvosi szempontból 18-35. Előtte és utána "húzósabb".
2009. szept. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

17 voltam az első babámnál,sosem bántam meg.ma már a 3.atvárom és én így vagyok boldog!Bár sokan korainak gondolnák,lehet így is van,de én elég érettnek éreztem magam hozzá...

Tényleg igaz van aki 16 évesen már elég érett,de van aki még jóval később sem!Egyik ismerösöm a negyedik gyermekét 41évesen szülte,és nagyon jól vannak.

2009. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!