Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Budapestről elköltöznétek egy...

Budapestről elköltöznétek egy kis erdélyi faluba?

Figyelt kérdés
A kérdés kicsit összetett, ezért írok róla bővebben.Én egy magyarországi magyar lány vagyok, a férjem erdélyi.A férjem már több mint 13 éve él Magyarországon 20 évesen jött ide nyilván a jobb megélhetés reményében. Nagy kötődése van a faluhoz, a kultúrához és a családjához. Ezzel alapvetően nincs is gond, viszont mindenképpen vissza szeretne velem költözni és majd a születendő gyermekünkkel. Persze munka nincs kilátásba neki és csak albérletbe tudnánk menni, vagy meg tudunk vásárolni egy kicsi parasztházat, ami lebontásra kerülne. Anyóshoz nem szeretnék menni.Most Budapesten élünk az én is minigarzonomban amit öröklés útján tudtam vásárolni. Én egyéni vállalkozó vagyok és csak vegetálok máról holnapra, a férjem egy boltban dolgozik 600ft-os órabérért. Szóval el lehet képzelni milyen szerényen élünk.Viszont a férjem kikötötte, hogy ő vissza szeretne költözni a szülőfalujába,mert őt oda kötik a gyermekkori-és családi élmények és ott szeretné nevelni majd a gyermekeket.Mikor összejöttünk én mondtam neki hogy egy jó asszony követi mindenhová a férjét és ezt ő szó szerint vette. Persze úgy értettem, hogy kompromisszumokat kell kötni és nem egyoldalú a dolog. Ő azt mondta, hogyha az elején elutasítottam volna a falura költözést, akkor nem vett volna el feleségül. Teljesen komolyan gondolja nem is akar változtatni.Említettem neki hogy a falu környéki városba költözzünk a lehetőségek miatt, de ő ezt élből elutasítja.Neki csak a szülőfaluja kell és kész.Nem lenne ezzel gond,ha lenne munkalehetőség és lenne annyi pénzünk, hogy építkezzünk stb. Viszont a semmibe kimenni szerintem nagy felelőtlenség, de ő ezt nem így látja.Úgy gondolja hogy ha más is megél, akkor nekünk is sikerülni fog. A faluba kb.1800 ember él, a főút mentén van csak aszfalt, egyébként földút van és sok házba nincs bevezetve a vezetékes víz sem. Én kisvárosban nőttem fel s jó pár éve Budapesten élek. Nincsenek különösképpen nagy igényeim, de nem az volt életem álma hogy egy kis faluban lakjak. Ti mit szóltok ehhez?Meg lehet szokni? Be lehet illeszkedni?

2014. jan. 29. 15:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
35%
Én nem...
2014. jan. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
85%
Én nem mennék, de olyat sem mondtam soha a férjemnek, hogy egy jó asszony követi a férjét mindenhová.
2014. jan. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
10%
Ha a tanító vagy a lelkész felesége lennék, akkor igen (megbecsülés, lakhatás, stbil állás), különben nem, teljesen más világ, pláne ha Bp-en is nőttél fel.
2014. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
56%
Nem. Nagy erdélyi városba sem.
2014. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim válasza:
68%
Soha :) Férjem is erdélyi. Párszor voltam 1 hétre az évek alatt,most már nem is megyek,teljesen más világ,más élet,más elvárások. Szerencsére nálunk soha nem is merült fel az odaköltözés.
2014. jan. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:
2/2-es.Az igaz, hogy azt mondtam neki, hogy egy jó asszony követi a férjét mindenhová, viszont pont akkoriban volt a helyzet az egyik barátnőmmel, hogy fél éves volt a babájuk és a párja Dél-Afrikában kapott állást mérnökként 2 évre. Nem akart a barátnő egyedül lenni a picivel 2,5 éves koráig így ment a férjével úgyis gyeden volt,tehát "lesz ami lesz"alapon.Viszont nem végleg mentek hanem 2 évre. A férjem pedig végleg szeretne menni.Én hozok áldozatokat,gyakorlatilag mindent fel kell itt adnom Pesten emiatt, ráadásul olyan a szakmám is, ha elhagyoma munkám, akkor nehéz lesz újrakezdeni. Nincs bajom a faluval,de az összes ismerőse aki visszaköltözött Magyarországon megszedte magát és ha szerencséje volt, jó dologba vágott bele, akkor bejött neki az élet.Viszont sokan vannak itt Magyarországon és ők vajon miért nem mennek vissza?Nyilván mert nincs munkalehetőség. Így elfogadják hogy az élet nem kívánság műsor.A faluban lakók túlnyomó része is városra jár dolgozni és csak éjszakára járnak szinte haza.Egyszer megkérdeztem a férjemtől hogy ha én is annyira ragaszkodnék a szülővárosomhoz, akkor ő jönne velem? A válasza egyértelmű NEM volt. Vagyis ha én ezzel előrukkolok, akkor össze sem házasodott volna.Én értem a kötődést...de hát ennyire? Vagy én élem meg túl tragikusan mindezt?
2014. jan. 29. 15:20
 7/71 anonim ***** válasza:
76%
Nem. De ebbe a házasságba ne szülj gyereket!
2014. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
65%
Ááááá ... én sem mennék ! Erdély kétségkívül gyönyörű ,de egy isten háta mögötti kis faluban ,ami még ráadásul meglehetősen puritán is ,biztos nem szeretnék költözni . Én is városi lány vagyok én sem tudnám elképzelni a falui létet ,hacsak nem annyira fejlett ,ami már-már olyan fejlett mint egy kisebb város . Amiért fel tudnám adni a városi létet ,azok pl az osztrák(gyönyörű hegyek közt fekvő muskátlis házikók ) falvak . ;) Visszatérve hozzád ,ha Budapesten is szerényen éltek .. nem is értem miért nem gondol bele a párod ,hogy ott még inkább nem fog boldogulni ! A hazaszeretetéből nem fogtok tudni megélni !
2014. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
59%

Függetlenül a főúttól meg a vezetékes víztől meg mindentől. (Mert ott is lehet boldog, aki akar.) Ekkora áldozatot nem szabad hozni a másikért. Mártírnak éreznéd magad és ez megmérgezné a kapcsolatotokat. Amit már áldozatnak érzel, azt ne tedd meg. A férjednek is kicsit próbálnia kéne megérteni téged, közelíteni az álláspontokat. Neked meg ITTvan a családod és IDE kötnek az élmények. Nem tisztáztátok le egyértelműen az esküvő előtt, szóval nem tehet úgy, mintha előre tudtad volna, hogy ez lesz.


Föladnád az egész életedet. Csak akkor tedd, ha saját akaratodból teszed.

2014. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
69%
Ha lenne biztos munka, akkor én mennék, de a semmire túl nagy kockázat lenne. Gondolom laknak ott rokonai, ők esetleg tudnának segíteni munkát keresni? A "nomád" körülményekhez is hozzá lehet szokni, én is olyan helyen lakom ahol nincs vezetékes víz, és fával fűtünk, megvan a romantikája, bár én szívesen mentem, mindent hátrahagyva. Az tény, hogy keményebb így az élet, azt neked kell érezned, hogy bevállalod-e. De a megélhetés része akkor is nagyon fontos!
2014. jan. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!