Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltöznétek, csak mert ez...

Elköltöznétek, csak mert ez most trendi?

Figyelt kérdés

Anyukámmal éltem egy nagy családi házban. Férjhez mentem és nekem teljesen természetes volt, hogy itthon maradok, hiszen a háza pontra van téve, húszigetelt, központi fűtés, be van bútorozva, új konyha és fürdő van benne. A férjem is úgy látta, minek elmennünk albérletbe, ha itt van a ház és sak anyukám lakik benne.

Most annyira divat lett elköltözni,mindenki csodálkozott, hogy itthon maradtunk. Engem ez már irritál. Miért mentem volna elbérletbe, ha a házban csak anyukám van egyedül,külön konyhánk van, nem szólunk egymás életébe, itt a kert, amit művelni kell, ő már nem tudja, viszont nekünk nagyon jól jön amit a kertben megtermelünk, burgonya egész évben és egy csomó gyümölcs, stb.

A ház fele az én nevemen van, annó anáék elváltak és a anyai nagyszülőktől katuk a felét anya, a másik felét én...komolyan minek menjek el?


2013. febr. 20. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen reális,hogy ottmaradtatok,jól döntöttetek.Akinek meg nem tetszik,az nézzen magába,és tegye rendbe a saját életét.Engem egyébként mindig is azért piszkáltak,mert korán elköltöztem otthonról,igaz,én nem albérletbe.Viszont soha nem foglalkoztam mások véleményével,elvégre ez az én életem,az én döntésem.Nekem ez a megfelelő döntés,Neked meg az.Ennyi.
2013. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Én se értem miért mennél el? Szerintem maradj otthon, ilyen helyzetben én is maradnék.

Én elköltöztem, mert nem fértünk el. Anyukám, apukám, tesóm, néha az ő barátja is nálunk lakott, akkor én a párom és két gyerekünk van. Ez így együtt kicsit necces, nincs akkora házunk.

2013. febr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nektek jó így, akkor ne menjetek.

De azt azért megjegyezném, hogy szó nincs arról, hogy "trendi". A legtöbb családban ilyen helyzetben komoly problémák jönnek elő. Mert a szülő már rég ott volt, úgy érzi, inkább az övé a ház, mint a gyereké, elvárja hogy minden úgy legyen, ahogy ő akarja.

Nekem a szüleim élnek a nagymamámmal közös portán. Gyerekkorom óta látom, mi van, és hát nem jó. A nagymamának határozott gyereknevelési elvei vannak, ami nem egyezik anyukáméval, és állítólag régebben gyakran dirigálta is. Később erről leszokott, csak megjegyzéseket tesz rendszeresen. A házat, ahol lakott, a szüleim átvették, ha feljön, mindig sóhajtozik, merthogy ő milyen szépen berendezte, hogy még a szőnyeg széle is harmonizáljon valamivel, a szüleim meg máshogy gondolkoznak.

Rendszeres súrlódások vannak, és ahogy öregszenek, a helyzet csak egyre rosszabb.


Régen azért volt más a helyzet, mert akkor a fiatalasszonynak kuss volt a neve, fel sem merült benne, hogy úgy éljen, ahogy ő szeretne, a férje szabta meg, a háztartást pedig az anyós. Azért ma ezt kevesen tűrik :)

2013. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyzetben kevesen költöznek el.


Még annyit, ha nincs testvéred vagy azzal meg vagytok egyezzve akkor ezzel semmi baj nincsen. A baj ott szokott kezdödni, hogy van testvér, aki szintén jogot formálna az ö részére (jogosan).

2013. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nincs testvérem, ketten voltunk anyával éspersze a nagyszülők, akik már nincsenek.
2013. febr. 20. 13:55
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek a többiekkel. A Te esetedben a legjobb döntésnek tűnik a maradás. Nem kell foglalkozni másokkal és a trenddel, még ha igaz is valami általánosan, a Te egyedi életedhez passzolhat más :)

Én azért költöztem el, mert 200km-re kaptam állást. Szeretem is, ha a konyha az enyém és senki sem szól be, mennyit takarítsak s ilyenek, de az Általad felvázolt esetben én is maradnék. Így gyakrabban is láthatod Édesanyádat, segíthettek egymásnak, ha kell, rengeteg előnye van, persze a beleszólós esetekben hátránya még több, de ahogy írtad, Ti nem vagytok olyanok. Nagyon helyes :)

2013. febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%
Azért hülye ne legyél, elköltözni nem trend meg divat, nem kell ilyen csúnya szavakat használni.
2013. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Anya még dolgozik, tanár, délután is vannak órái, örülök ha egy picit segít a gyerekkel, amikor van rá ideje. Nem szólunk egymás életébe, örülünk, hogy vagyunk egymásnak.

Vannak nézeteltérések, de megoldódik :) úgy érzemmindenhol vannak.

A költségeket pedig arányosan elosztjuk,nem várom el anyától, hogy tartson minket,és ő sem vár el ilyesmit. Mindketten a férjemmel jól keresünk, megvan mindenünk, talűűn ezért is szegezik nekem akérdést miért nem lépünk. Nem érzem szükségesnek.

2013. febr. 20. 14:02
 9/20 A kérdező kommentje:
És hogy marad a hülyével,az nem csúnya?
2013. febr. 20. 14:05
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
A csúnyát úgy értettem, hogy egyesek a "divat" és a "trend" szót használják arra, hogy tudassák, kiket néznek le.
2013. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!